Оладки з кабачків - 6 простих і смачних рецептів
У нашому жіночому колективі, щороку, в цей період часу, основною стравою на сніданок, обід і вечерю є оладки з кабачків. Їх приносять на роботу мало не кожен день. І ми з радістю уплітає їх, не дивлячись на час дня. А під час дегустації, раз у раз чуємо про якийсь новий чудовому рецепті: про одного з них одна зі співробітниць прочитала в журналі, з іншого - їм поділилася сусідка, третя - знайшла його в інтернеті, і так далі.
Яких тільки оладок ми вже не спробували !? І Ви знаєте, це напевно якийсь парадокс - на роботі все вони завжди просто неймовірно смачні.
І ось так, при черговій дегустації цих маленьких рум'яних виробів, я раптом зрозуміла, що на моєму блозі немає жодного рецепта цього смачного осіннього страви. Чи не порядок ... Якось я цей момент упустила. Доведеться терміново виправляти ситуацію.
Тим більше, що завдяки тому, що я давно колекціоную рецепти, а також завдяки старанням своїх колег по роботі, рецептів у мене накопичилося досить багато. І я хотіла б поділитися ними з Вами.
Здавалося б - прості оладки, що тут ще вигадувати ?! Багато роками готують по одному і тому ж рецепту, і навіть не замислюються на тему, щоб спробувати приготувати страву якось по новому. Але є і такі любителі збирати рецепти і експериментувати, як я. Я як побачу щось, на мій погляд, цікаве і нове, так всидіти спокійно не можу - обов'язково треба спробувати.
Ось і назбирала всяких-різних рецептів. А їх дійсно багато - це і всіма улюблені, найпростіші варіанти приготування, які передбачають лише кабаки, яйця, борошно і сіль з перцем. Але можна збагатити ці прості рецепти додаванням зелені, часнику, моркви, сирої картоплі. Можна взагалі приготувати їх без додавання борошна. І від таких додавань і змін рецепт не стане нітрохи складніше, менш смачніше.
Навпаки, як відомо завдяки додатковим інгредієнтів можна значно поліпшити смак.
Хоча, якщо хочеться приготувати, що небудь таке ..., то це звичайно ж оладки з начинкою з фаршу. А що може бути смачніше вже готових обсмажених виробів, запечених з сиром .... Смакота! Пишу зараз і слинки так і течуть. Але ж тільки кілька годин тому ми їли на вечерю «ледачі біляші». І це не ті біляші, про які Ви подумали. Це як раз ті вироби, що готуються з м'ясною начинкою.
Пропоную скоріше перейти до рецептів. Хоча говорити про наше сьогодення блюді можна багато, але як відомо, словами ситий не будеш. Тому давайте готувати разом.
зміст:
- Найпростіший рецепт з сиром і часником
- Ніжні кабачкові оладки з овочами
- Рецепт з сиром і кропом
- Пишні оладки з кабачків з курячим фаршем
- Кабачкові оладки без борошна на сковороді
- Оладки з кабачків від Юлії Висоцької
Найпростіший рецепт з сиром і часником
Це найпростіший спосіб приготування, за яким це блюдо готують мільйони людей. Його можна вважати класичним. Він перевірений вже багато-багато разів, і тому абсолютно не завдасть ніяких особливих клопотів і сюрпризів.
Нам знадобиться:
- кабачки - 2 шт (приблизно 600 - 650 гр)
- яйця - 2 шт
- борошно - 3 ст. ложки (60 гр)
- сир твердий - 50 гр
- розпушувач - 1 ч. ложка
- зелень (кріп, петрушка) - за смаком
- часник - 1 зубчик
- сіль - неповна чайна ложка (2/3 частини)
- перець - пара пучок (або за смаком)
- масло для смаження
приготування:
1. Самий основний інгредієнт - це звичайно ж, кабачки. Їх можна брати будь-які - і великі, і маленькі, тобто такі, які є. Смачно буде в будь-якому випадку.
Єдине, про що потрібно пам'ятати, так це про те, що молоденькі екземпляри не обов'язково очищати від шкірки і насіння. Шкірка у таких плодів м'яка і ніжна, до того ж вона містить масу корисних речовин. Ну хто захоче добровільно викидати вітаміни! ... Ну, а насіння в таких плодах так ще й зовсім немає. Є лише натяк на них, але вони настільки малі, що їх доведеться ще відшукати.
Такі плоди називаються молочними, і у них потрібно відрізати тільки кінчики з двох сторін.
А ось екземпляри «зі стажем», великі, часом навіть переросли, від шкірки очищати обов'язково. І до того ж, з них необхідно видалити насіння. Вони можуть бути вже досить жорсткими. До того ж між ними багато рідини, яка в страві нам ні до чого.
Ось ніби маленький плід, але в ньому вже встигли утворитися насіння. Найлегше очистити його за допомогою чайної або десертною ложки, в залежності від площі, яку потрібно очистити. Просто соскребите шар з насінням і все.
Ну, або можна, звичайно ж, видалити непотрібне за допомогою ножа.
2. Потерти їх на крупній тертці. Намагайтеся натирати тільки рухами зверху - вниз. Якщо терти безладно, то вийде кашка, а нам все ж хочеться зберегти терті шматочки.
Кабачки, так само як і огірки мають в своєму складі великий відсоток води. І незабаром ми це побачимо. Варто постояти тертого овочу хвилин 5, і з'явиться багато соку. Це неминуче, і від цього нікуди не дітися. Тому ми не будемо чекати, коли це станеться, а просто допоможемо йому швидше утворитися.
А для такої швидкої допомоги нам буде потрібна сіль. Солимо тертий овоч і перемішуємо. Сік не змусить себе довго чекати і почне активно виділятися. Нехай поки процес триває, а ми займемося іншою справою.
3. Зелень у нас повинна бути заздалегідь промита і просушена. Зайва вода нам не потрібна. Зелень можна брати будь-яку: класичними в цьому випадку вважаються кріп і петрушка. Можна використовувати як два види одночасно, так і який-небудь один з них.
А хтось любить додавати кінзу. В цьому випадку оладки виходять з дещо пікантним смаком і ароматом.
Зелень нам потрібно подрібнити. Її кількість регулюйте на свій смак. Хтось любить більше, хтось менше. А хтось взагалі не любить додавати зелень до складу суміші. У тому випадку, додавати її і не треба. Можна обійтися і без неї.
4. Те ж саме стосується і часнику. Хто хоче, додайте хоча б один зубчик. А якщо любите погостріше, то можна додати і 3 - 4 зубці. Якщо ж, Ви зовсім не їсте часник, то можна його просто проігнорувати. Часник необхідно очистити від шкірки, і приготувати прес для його подрібнення. Ще не подрібнюйте, зробимо це відразу в загальну суміш.
5. Віджати сік з кабачків. Можна зробити це через сито, а можна просто віджати руками. Особливо не старайтеся, інакше готові вироби вийдуть сухуватими.
Віджатий сік не виливайте, його можна використовувати в косметичних цілях, протерши їм обличчя і руки. У цьому випадку не треба додавати в них сіль. А також такий сік можна просто випити. Сік не тільки корисний, але і смачний. Особливо солоний.
Або ж сік можна заморозити, і потім додати в будь-яку страву, наприклад при гасінні м'яса, або курки.
6. Яйця збити в окремій мисці і додати в отжатую масу. Ввести подрібнену зелень, і видавити часник через прес. Додати мелений перець. Можна додавати його хоч червоним, хоч чорним. Його кількість також залежить від смакових уподобань, тому додайте його на свій смак.
Масу перемішати.
7. Потихеньку ввести муку, краще попередньо просіяти її через сито. Хіба мало, що може в неї потрапити ненароком. Разом з борошном просіяти і розпушувач. Все ретельно перемішати ложкою.
8. Є ще один компонент, який я дуже люблю додавати в суміш - це сир. З його присутністю готові вироби набувають дивно - смачний вершковий смак. Це може бути будь-який твердий сорт. Останнім часом стали продавати відносно недорогий пармезан, по-моєму, виробництва Уругвай. Так ось його додати просто ідеально.
Він дуже твердий і не плавиться, як наприклад наш, російський сир. Тому у виробах він дуже непоганий! Якщо знайдете такий, то купіть трошки. Це зробить новим уже знайомий старий смак.
Сир потерти на дрібній тертці і додати його до загальної маси.
9. Тепер, коли тісто у нас готове, не треба давати йому стояти і довго настоюватися, інакше знову з'явиться велика кількість рідини. Взагалі в приготуванні такого тесту не треба баритися. Все треба робити чітко і швидко. Тоді при смаженні тісто не потече, а вироби вийдуть акуратними, пишними і ніжними.
10. У нас повинна вже грітися сковорода на плиті. Налити в неї трохи олії. Намагайтеся багато масла не наливати, щоб блюдо не вийшло зайво жирним.
Якщо використовуєте сковороду з товстими стінками і дном, а також з антипригарним покриттям, то оладки можна приготувати на мінімальній кількості масла.
11. У гаряче масло викласти столовою ложкою рівні порції тесту. Вогонь зменшити до середнього, щоб серединка встигла пропаритися, а низ НЕ підгоріти.
Підрівняти масу ложкою, надавши їй рівну круглу форму. Можна, за бажанням, надати і овальну форму. Але намагатися робити все вироби однаковими за формою і товщині. Так вони рівномірно прожаряться. Та й на столі блюдо буде виглядати набагато краще.
Смажити з одного боку до красивого рум'яного стану. На це може знадобитися приблизно 5 хвилин, плюс, мінус - трошки, в залежності від порції викладеного тесту і особливостей жарочной посуду.
12. Перевернути вироби лопаткою. І смажити ще приблизно 3 - 5 хвилини. Знову ж керуючись їх зовнішнім виглядом.
13. Готові вироби викласти на кілька шарів паперових рушників, дати стекти зайвому маслу. Хоча ми і додавали його зовсім небагато, на серветках залишаються досить великі жирні сліди.
13. Дати полежати хвилин 5. Після чого перекласти на тарілку.
Таким же чином обсмажити наступну партію. Перед викладкою тесту, якщо так його можна назвати, перемішайте всю масу. Поки вона стояла, утворилося деяка кількість рідини. І її треба обов'язково перемішати.
Чи готові оладки подати зі сметаною.
Їсти з задоволенням!
Ніжні кабачкові оладки з овочами
Рецепт, який я хочу Вам зараз запропонувати насправді дуже смачний. Вся справа в тому, що кабачок, як овоч, має досить нейтральний смак. Тому і додається до нього часник і різна зелень. Якщо готувати оладки тільки з нього одного, то смак їх буде досить прісним.
А в цьому рецепті ми підсилюємо смак морквою, картоплею і цибулею. Напевно всі знають смак картопляних зраз, і хто їх готує, знає також, що це дуже смачно. Так і в цьому рецепті, додавши зовсім небагато картоплі, ми отримаємо абсолютно новий і дивовижний смак знайомого всім страви.
Приготовлені вироби виходять не тільки смачними, а й дуже гарними. Завдяки моркви вони мають приємний рудуватий колір, а також виходять дуже пишними.
З даної кількості інгредієнтів вийде 10 штук.
Нам знадобиться:
- кабачок - 1 шт (250 гр)
- морква - 1 шт (середня)
- картопля - 1 шт (середній)
- цибуля зелена - 50 гр
- яйце - 2 шт
- борошно - 2 - 3 ст. ложки
- сіль - 0,5 ч. ложки (а краще за смаком)
- перець - 1/3 частина ч. ложки
- рослинне масло - для смаження
приготування:
1. Кабачок потерти на крупній тертці. Посолити, перемішати і дати постояти хвилин 5. Потім віджати сік. Можна зробити це, скориставшись ситом. А можна просто віджати руками.
Сік не виливайте, він досить смачний!
2. Натерти на тертці моркву і картоплю. Картопля теж пустить через кілька хвилин сік. Цей сік також слід віджати.
Цибулю дрібно порізати.
3. З'єднати всі компоненти в одній мисці і перемішати їх. Так як ми викрутили сік, то ми втратили частину солі. І її потрібно заповнити, посолити овочі додатково.
Перемішується маса не дуже добре, тому що соку в ній зовсім не залишилося. Тому я додаю яйце і перемішую разом з ним. Хотіла обмежитися всього одним яйцем, але не вийшло. Овочева маса просила ще одне. Я не стала противитися і додала. Відразу стало легше.
4. Поперчить терті овочі за смаком і ще раз перемішати.
5. Всипати борошно, заздалегідь просіявши її через сито. Кількість борошна буде залежати від того, який загальний вага овочевої маси. Мені знадобилося 3 столових ложки.
Як бачите, суміш вийшла досить густий і досить щільної.
Дати їй постояти хвилини дві - три, щоб мука встигла розійтися.
6. Поставити на вогонь сковорідку і налити в неї трохи рослинного масла. Масло сильно не нагрівайте, досить, щоб воно було гарячим, а не розжареним.
7. Як тільки масло зігрілося будемо формувати заготовки і обсмажувати їх на ньому. Можна викладати отриману суміш ложкою, але в цьому випадку, наші вироби можуть бути кілька розпатланим.
І тому я формую їх руками. Для цього треба змочити руки теплою водою, столовою ложкою набрати суміш і руками сформувати акуратні коржі. Викласти їх в сковорідку.
Але робити це треба вкрай обережно, щоб не обпектися. Якщо не виходить, то краще скористайтеся ложкою. І спробуйте сформувати їх рівними і акуратними за допомогою другої ложки.
8. Обсмажувати сформовані заготівлі слід на повільному вогні. Все повинно гарненько пропектися всередині, і не пересмажиться зовні. Тому обсмажувати з одного боку можна до 7 - 8 хвилин.
9. Коли низ зарум'яниться, перевернути вироби на іншу сторону. Користуватися для цього краще широкої лопаткою. Якщо суміш добре пропеклась всередині, то оладки будуть легко перевертатися, при цьому не розпадаючись на шматочки і не ламаючись.
10. З іншого боку також обсмажити хвилин 7 - 8, і теж до приємного рум'яного кольору.
Масла для обсмажування багато не треба. Всі прекрасно смажиться на його невеликій кількості.
11. Зняти готові іззделія зі сковороди і викласти їх на шар паперових рушників, щоб видалити надлишки масла.
12. Подати до столу, їсти зі сметаною.
Як бачите вони вийшли пишними, красивими, досить ситними і дуже смачними. Усередині все прекрасно пропеклося, нічого не залишилося сирим.
Смак у них насичений, дуже приємний. Відчувається характерна картопляна нотка. Він разом з морквою і зеленою цибулею додав смак і самим кабачкам, Можна сказати, збагатив його.
Цей рецепт один з моїх улюблених. І я рекомендую Вам приготувати по ньому хоча б раз. Потім будете спеціально шукати саме цей варіант, щоб повторити його.
Рецепт з сиром і кропом
Буває, що в холодильнику залишається трохи сиру. І це чудово! Значить можна напекти смачних оладок з сиром.
З даної кількості інгредієнтів виходить 15 штук. Це за умови, що тісто будете викладати по повній столовій ложці.
Нам знадобиться:
- кабачки - 2 шт (500 гр)
- сир - 200 гр
- яйце - 2 шт
- борошно - 2 ст. ложки
- розпушувач - 1 ч. ложка
- кріп - 0,5 пучка
- сіль - неповна чайна ложка (2/3 частини)
- перець - пару пучок (можна за смаком)
- масло рослинне для смаження
приготування:
1. Кабачки натерти на тертці. Якщо вони молоденькі, то натерти їх можна прямо з шкіркою. А якщо плоди великі, то шкірку потрібно попередньо очистити, також, як і насіння.
Якщо потрете овоч на крупній тертці, то готові вироби вийдуть як би злегка хрусткими. Шматочки будуть відчутні. Якщо хочете отримати більш однорідний смак, то тріть їх на більш дрібних осередках.
2. Залишити хвилин на 5, щоб вони пустили сік.
Якщо сік від них будете використовувати в косметичних цілях, або захочете випити його, щось не соліть. Якщо сік будете використовувати для приготування інших страв, то кабачки можна посолити. Хоча і слабо солоний сік досить смачний!
Через покладений час злити сік через сито, або масу можна злегка віджати руками.
3. А поки вони наполягають, сир перетерти через сито. Або ж просто розім'яти його вилкою. Це особливо потрібно зробити, якщо сир з великими крупинками.
4. Дрібно порізати кріп, який необхідно заздалегідь промити і обсушити.
5. Збити яйця за допомогою вилки.
6. Змішати віджаті кабачки з яйцями і сиром. Додати мелений перець і подрібнений кріп. Все ретельно перемішати в однорідну масу.
7. Борошно просіяти через сито разом з розпушувачем. Ввести складові в підготовлену суміш і перемішати.
Тісто має вийти досить густим. З нього можна буде сформувати заготовки, що не розповзуться при обсмажуванні. Якщо таке тісто у Вас не вийшло, то додайте ще трохи борошна.
Але якщо дотримуєтеся рецептуру, то борошна більше не знадобиться.
8. Тим часом швиденько розігріти масло на сковороді. Чому швиденько? Та тому, що тесту не треба давати можливості довго стояти. Хоча ми і злили основний сік, але він буде виділятися ще й ще. І якщо будемо довго баритися, то тісто «попливе». А разом з ним слідом «попливуть» і наші маленькі «сонечка».
Секрет пишних оладок в тесті. Коли викладаєш тісто в сковорідку, воно повинно в такому ж стані і залишитися, чи не впасти, і не розплився в різні боки.
9. Масла в сковороду багато наливати не треба, інакше наше блюдо вийде дуже жирним. До того ж вони відмінно смажаться на мінімальній кількості масла.
10. Викласти столовою ложкою отриману масу в сковорідку. Досить покласти повну столову ложку. Можна взяти ще одну ложку і притримуючи нею заготовку, сформувати рівні, однакові круглешкі або овали. Вогонь сильний не робіть. Наші вироби повинні гарненько пропектися всередині, і надмірно не зарум'яниться знизу. А великий вогонь якраз і буде цьому сприяти.
Але і сильно маленький вогонь не робіть. Скоринка внизу не запече, а кабачок буде продовжувати виділяти сік. Оладки розповзуться і не вийдуть пишними.
Середній вогонь, як раз те, що треба. Час обсмажування на одній стороні складе 5 - 7 хвилин. Потім вироби перевернути і обсмажити з іншого боку, також буде достатньо 5 - 7 хвилин.
Перевертати потрібно тоді, коли заготовка легко береться лопаткою. Якщо вона ламається, або з'являється тріщина, значить всередині вона не присмажився. Не бійтеся, що вона буде трохи рум'яні, ніж зазвичай. У складі сир, і цим все сказано. Але не пересмажувати.
Загалом, поки повністю не обсмажили партію, від плити бажано не відходити. Стежити за процесом, і вчасно перевертати.
11. Готові оладки викласти на шар паперових рушників, щоб зайве масло вбралося в них.
Обсмажити таким же чином наступну партію. Перед тим як обсмажувати масу, перемішайте її, щоб змішати з нею виділився сік.
12. Після того, як вони полежали на рушниках хвилин 5, викласти їх на тарілку і подавати до столу. Дуже гарні вони з традиційною в таких випадках сметаною. М ... м ... м ..., смакота! А колір який чудовий! Рум'яний, з зеленими приємними вкрапленнями.
Так як я натирала овоч на крупній тертці, деякі шматочки кабачка досить відчутні. І мені подобається, що в них збереглося найбільше вітамінів.
І знаєте, готується все настільки швидко, що таке блюдо завжди не тільки хочеться їсти, але і хочеться готувати.
Пишні оладки з кабачків з курячим фаршем
Це одне з улюблених страв з цим овочем для мого чоловіка. Так-то він звичайні оладки рахує не їжею, а забавою. Поївши їх, він через годину вже знову голодний. А ось до таких, він ставиться з великим задоволенням, і їсть завжди з добавкою.
Я назвала рецепт найсмачнішим. Так і є! Я навіть і не знаю чи можна назвати їх звичним для нас словом. Начебто в складі інгредієнтів присутні кабачки, зовнішній вигляд схожий на знайомі рум'яні сонечка. Але смак зовсім не схожий.
Якось в одному з схожих рецептів мені попалося назву страви, яке особисто мені подобається більше - «Кабачкові ледачі біляші». Коли Ви приготуєте їх, і спробуєте, Ви зрозумієте, чому я про це говорю.
Вся справа в тому, що страва готується з фаршем. І ніби як, готується воно з будь-яким фаршем. Але я якось не ризикую готувати їх з м'ясним фаршем. На мій погляд, занадто маленьке час приготування для м'яса. Може бути, якщо м'ясо своє, иожно було б і ризикнути. А покупне в магазині краще готувати більш тривалий час.
І, як правило, я використовую або курячий фарш, або фарш, приготований з м'яса риби. Особливо гарний у такій справі судак. М'ясо у нього біле, і оладки виходять не тільки смачними і ніжними, але ще і красивими.
Ну і курячий фарш звичайно ж не відстає.
Давайте швидше будемо готувати! Це дуже смачно!!!
З даної кількості інгредієнтів виходить 12 штук.
Нам знадобиться:
- кабачки - 2 - 3 шт (650 гр)
- яйце - 2 шт
- борошно - 4 - 5 ст. ложок
- сіль - 0,5 ч. ложки
- перець - за смаком
- сода гашене - 0,5 ч. ложки
Для начинки:
- фарш курячий - 200 гр
- цибуля - 1 шт
- сіль за смаком
- перець - за смаком
приготування:
1. Приготувати фарш, якщо у Вас немає готового. Але особисто я вважаю за краще готувати фарш самостійно. У цьому випадку, я точно знаю, що там всередині. Я прибираю практично всю шкіру, і не використовую жир. А в магазинному фарші швидше за все присутній і те, і інше.
Загалом нам потрібен фарш. І особиста справа кожного, який він його візьме.
2. Невелику цибулину грамів на 100 - 120 натерти на дрібній тертці. Він не повинен відчуватися і хрустіти на зубах в готовій страві, тому і трьом його так дрібно.
Лук пустить багато соку, його необхідно акуратно злити. Потім додасте його в будь-яке страву. А саме цибульне пюре перекласти в фарш. Додати сіль і перець за смаком. І ретельно перемішати.
Начинка готова, і можна відставити її поки в сторонку.
3. Кабачок натерти на тертці. Молодий екземпляр трьом разом з шкіркою, більш зрілий овоч очищаємо від шкірки і насіння. Можна терти на крупній тертці. Час приготування буде достатнім, і він встигне повністю підготуватися. Всипати в натерту масу сіль і перемішати. Дочекатися, поки маса пустить сік.
4. Віджати сік, але не сильно. Муки у нас в рецепті досить багато. Вона вбере в себе зайву рідину.
5. Додати збиті в окремій мисці яйця, а також сіль і перець, перемішати.
6. Просіяти борошно прямо в отриману суміш. Перемішати і додати гашене оцтом соду. Знову перемішати. Маса повинна вийти досить густою, але не занадто. Щоб біляші вийшли ніжними, необхідна «золота середина» - тісто не рідке не густо.
7. Поставити сковороду на вогонь, влити трохи олії. Дочекатися, поки воно зігріється, проте не сильно.
8. Тепер нам потрібна особлива вправність. Потрібно діяти швидко і акуратно. Викласти в сковорідку по повній столовій ложці суміші. Акуратно її розрівняти, щоб отримати рівні коржі.
9. Другим шаром викласти по неповній столовій ложці начинки. Швиденько її розрівняти рівним шаром. Намагатися при цьому, щоб вона залишилася вся зверху і не сповзла в сковороду.
10. І третім шаром викласти основну масу. Знову столову ложку, але вже не таким товстим шаром, як викладали перший шар. Поки суть, та тіло, в мисці з кабачкової масою утворилося деяка кількість рідини. Так ось третій шар повинен бути пожиже, ніж перший. І він повинен повністю приховати начинку.
11. Дуже добре! Вийшли ось такі високі цікаві заготовки. Обсмажуємо їх на середньому вогні з одного боку хвилин 7. Великий вогонь не робіть, інакше начинка не встигне пропектися.
Слідкуйте, щоб низ не підгорає. Регулюйте вогонь в ту, чи іншу сторону. Шукайте потрібну температуру нагрівання. Перша сторона повинна обсмажувати не менше 7 хвилин.
12. Перевернути вироби на іншу сторону. Якщо низ добре прихопився і запікся, то перевернути їх не складе ніяких труднощів. І також ми бачимо, що сторона не підгоріла. Виглядає рум'яної і красивою. І зберігається приємна пишність. Це теж радує.
13. Накрити кришкою. Тут також важлива температура нагріву. Як правило, таку температуру дає середній вогонь. А за зовнішнім виглядом має бути видно, що низ обсмажується потихеньку, не залишається білим. А самі вироби не втрачають своєї форми і не розповзаються в різні боки.
14. Обсмажувати 4 - 5 хвилин. Після чого кришку відкрити. Підглядати, як обсмажився низ заготовок і трохи додати вогню. У нас є приблизно 2 хвилини, щоб обсмажити його до утворення рум'яної скоринки.
15. Готові вироби викласти на тарілку і дати трохи охолонути. Якщо смажили на великій кількості масла, то можна попередньо викласти їх на шар паперових рушників, щоб усунути зайве масло.
Подавати традиційно зі сметаною.
Окремо до ледачим біляші можна подати який-небудь овочевий салат, або просто порізати свіжі овочі. Наприклад огірки з помідорами. Біляші можна їсти як в гарячому, так і в холодному вигляді.
Гарячі - вони дуже ніжні і соковиті. Незважаючи на те, що містять вони три шари, і вийшли досить пишними, всі вони добре пропеклися.
Вийшло блюдо красивим, смачно пахне і просто смачним.
Оладки хочеться їсти не зупиняючись!
До речі, якщо раптом вони з'їсти не всі відразу, а залишилася пара - інша, то їх можна їсти і холодними. Наприклад, я люблю просто покласти одну штучку на шматок хліба, і саме в холодному вигляді з'їсти ось так, у вигляді бутерброда.
Кабачкові оладки без борошна на сковороді
Всі ми любимо влаштовувати для себе розвантажувальні дні, і сидіти іноді на дієті (я зараз про жінок). І цей рецепт як раз підходить для таких випадків, як ніякий інший. У ньому ми зовсім не будемо використовувати борошно.
А її місце займуть вівсяні пластівці. Оладки вийдуть злегка хрусткими, з красивою підсмаженою скоринкою. І це буде просто криниця всяких корисних речовин, і зовсім небагато калорій.
Нам знадобиться:
- кабачки - 2 шт (400 гр)
- вівсяні пластівці - 6 ст. ложок
- кріп - 50 гр
- зелена цибуля - 50 гр
- часник - 1 зубчик
- яйце - 1 шт
- сіль за смаком
- перець чорний мелений - за смаком
- рослинне масло для смаження
З даної кількості інгредієнтів вийде 10 - 11 готових виробів.
приготування:
1. Овоч натерти на крупній тертці. Злегка їх посолити і перемішати. Дати постояти хвилин 5 - 7, після чого віджати сік.
2. А поки овоч пускає сік, порізати зелену цибулю і подрібнити кріп. Лук ріжте подрібніше, щоб він встиг пропектися і сильно не виділявся своїм смаком. Замість кропу можна використовувати будь-яку іншу зелень, тобто ту, яку любите найбільше.
3. Подрібнити часник. Зробити це можна пропустивши його через прес, або подрібнити ножем, але як можна дрібніше. Смак часнику в готовій страві буде досить відчутний, враховуйте це під час приготування. І якщо Ви часник не любите, то не додавайте його зовсім.
Ну, а якщо, навпаки любите, то можете додати і два зубчики. Як я вже говорила, кабачок має дуже нейтральний, досить прісний смак, і тому краще і смачніше вийде, коли його збагачуєш іншими смаками. І часник в їх числі.
4. Додати зелень і часник в перетертий віджатий овоч. А також не забути вбити в масу яйце. Все добре перемішати до однорідної рівного стану.
5. Додатково посолити і поперчити за смаком.
6. Додати вівсяні пластівці. Якось додатково подрібнювати їх не потрібно. Навіть незважаючи на те, що вони досить жорсткі, вони добре пропекутся і жорсткими не залишаться.
7. Все добре перемішати. Суміш повинна вийде досить густою і щільною по консистенції. Це добре, саме з такою буде добре і легко сформувати наші заготовки.
Дати постояти суміші хвилин 5 - 7, щоб пластівці змогли увібрати в себе що виділяється з кабачків рідина.
8. Поставити сковороду на вогонь і налити в неї трохи рослинного масла. Дочекатися, поки воно добре прогріється. Однак не розігрівайте його надто сильно, воно просто має стати гарячим. Інакше, якщо масло розжариться, а ми викладемо в нього наші заготовки, то вони тут же почнуть горіти знизу. Муки - то по змісту немає, а є лише сухі вівсяні пластівці. А їм треба довше часу, щоб набрати вологи.
9. Сформувати заготовки. Це можна зробити двома способами: або викладаючи їх ложкою в сковорідку, або формуючи коржі руками, змоченим у воді.
Робити дуже великими, заготовки не треба. Досить брати для однієї штуки повну столову ложку суміші.
10. Обсмажувати на маленькому вогні до рум'яності. Стежити за вогнем, він не повинен бути ні великим, ні маленьким. Час обсмажування з одного боку може скласти 5 - 7 хвилин. І з іншого боку - трохи менше.
Коли будете перевертати заготовки знайте, що гарантом готовності є такий факт: під час цієї дії, заготівля повинна легко братися лопаткою, при цьому не ламаючись. Якщо вона кришиться, або під час перевертання на ній з'являються тріщини, значить всередині вона залишилася сирою.
11. Готові вироби викласти на шар паперових рушників і дати стекти зайвому маслу.
Потім їх можна подавати до столу. Дуже смачні вони зі сметаною. Настільки смачні, що вже через 15 хвилин, на столі не залишилося жодної штуки.
В основному всі пластівці встигли насититися соком кабачків і повністю готові. Однак, залишилися деякі пластівці, які досягли лише стану напівготовності. І саме вони дають той самий приємний хрускіт.
Оладки з кабачків від Юлії Висоцької
Юлія Висоцька - знаменита актриса і ведуча телешоу «Їмо вдома» пропонує ось такий рецепт. На прикладі цього відео, Ви зможете подивитися не тільки приготування цього варіанту, але також побачити і принцип приготування в цілому.
Ось такі у нас сьогодні вийшли рецепти. Всі вони досить різноманітні, мають різний склад інгредієнтів, і від цього виходять всі з різними смаками. Можна вибрати будь-який смак на свій розсуд.
Я обіцяла ще розповісти, як готувати млинці з сиром. Я не буду в подробицях описувати, як це зробити. А лише розповім про сам принцип. Насправді існує два способи використання сиру в приготуванні цієї страви.
- Додати тертий сир в овочеву масу. Так ми готували страву в першому рецепті.
- Натерти сир, і коли оладки будуть обсмажені з двох сторін, викласти шапку тертого сиру зверху, прямо на готові вироби в сковорідці. Прикрити її кришкою і почекати, поки сир почне плавитися. Тоді дістати готові ласощі, і подати до столу.
Другий варіант дає можливість їсти їх без додавання сметани.
Тепер, напевно все. Запропоновані сьогодні рецепти - мої найулюбленіші. І я з радістю ділюся ними з Вами. Всі вони не раз, і не два випробувані, і блюдо завжди виходить з передбачуваним результатом - тобто з відмінним. Якщо дотримуватися рецептуру і всі рекомендації, то все вийде без сюрпризів.
А на завершення хочу сказати, що на сторінках мого блогу є відмінні рецепти простих оладок, які також незмінно виходять смачними, а головне - пишними. Переходьте за посиланням, читайте рецепти і обов'язково готуйте по ним.
Сподіваюся, що Ви вибрали для себе рецепт і вже йдете готувати ...
Хороших і смачних Вам оладок і смачного!