Брусничний морс
Морси з брусниці або журавлини — це чудовий напій. Насичений колір, приємний смак і корисність — ось що робить його універсальним. Коли у мене висока температура, я обов'язково варю брусничний морс і п'ю його багато і часто. Допомагає! А ще це прекрасний напій у спеку. В охолодженому вигляді, з льодом і листочками м'яти він прекрасно втамовує спрагу. У цьому рецепті я розповім, як я готую морси з брусниці або журавлини. Почнемо!
Для приготування брусничного морсу нам знадобляться:
- Брусниця — 300 г (або журавлина, я використовую заморожену, можна свіжу)
- Імбир — невеликий корінець або 0,5 ч. ложки порошку
- Цукор — 0,5 склянки
- Гвоздика — 5 шт.
- Кориця — 1 паличка
- Бадьян — 2−3 зірочки
- Лимон — 1 шт.
- Вода — 1,5 л
Як приготувати морс з брусниці
- Готуємо основу для нашого брусничного морсу. Ягоди брусниці або журавлини мнемо за допомогою товкачика (для картопляного пюре), щоб вийшла однорідна маса і бажано, щоб всі ягоди були розчавлені. Це дозволить нам отримати максимум соку. Перекладаємо все це в 2-х літрову каструлю.
- Засипаємо наше брусничне пюре цукром. Якщо хочете якнайсолодше — додайте 1 склянку цукру. Для мене оптимальною кількістю є 0,5 склянки. Всі перемішаємо. Якщо ж ви не хочете використовувати цукор, а, наприклад, хочете додати мед, то краще це зробити, коли морс буде готовий, щоб корисні властивості меду при варінні не випарувалися.
- Далі додаємо очищений імбир, який можна порізати кубиками, гвоздику, паличку кориці, бадьян.
- Лимон необхідно помити і натерти цедру дрібної теркою — приблизно 1 ст. ложку. І видавити сік. Все це додаємо до пюре з ягід брусниці і прянощів.
- Кип'ятимо воду і заливаємо в каструлю. Стежимо за тим, щоб наш морси з брусниці не закипів. Як тільки з'явиться піна — вимикаємо, накриваємо кришкою і залишаємо постояти хвилин 30−40 настоятися.
І ось наш брусничний морс готовий.
Тепер його необхідно процідити, остудити і можна пити.
У мене вийшов ось такий морсик:
Бережіть себе, не хворійте!