Гарбузове печиво
Рецепт цього гарбузового печива я підглянув у Ганни Олсон — відомого кондитера з Канади. За великим рахунком, це навіть не печиво, а так зване «cake cookie», як би печиво-міні-тортик чи, по-нашому — тістечко. І це дійсно так, тому що саме по собі воно виходить м'яким, майже бісквітним всередині, а зверху наше гарбузове печиво прикрасить шапочка з вершкового крему. Отже, приступимо.
Щоб приготувати гарбузове печиво, нам знадобляться:
- Гарбуз — ¼ частина, ок. 500 г (1 склянка гарбузового пюре на виході)
- Масло вершкове — 100 г (82,5%)
- Яйце — 1 шт.
- Цукор білий — 1 склянка (250 мл)
- Цукор коричневий (тростинний) — 0,5 склянки
- Борошно біла в/з — 3 склянки
- Розпушувач — 1 ч. ложка
- Сода — 0,5 ч. ложки
- Сіль — 0,5 ч. ложки (дрібна, типу «Екстра»)
- Кориця мелена — 1 ч. ложка
- Імбир мелений — 1 ч. ложка
- Мускатний горіх мелений — 1 ч. ложка
- Шафран — кілька ниточок (для кольору і аромату)
- Для крему: Масло вершкове — 100 г (82,5%)
- М'який вершковий сир — 200 г (підійдуть «Маскарпоне», «Філадельфія» та ін)
- Цукрова пудра — 1 склянка
- Ванілін (можна використовувати насіння, екстракт або ароматизатор «Ваніль»)
- Папір для випічки
Підготовчі етапи:
На власному досвіді розповім про кілька підготовчих кроків цього рецепту приготування гарбузового печива.
Необхідно приготувати пюре з гарбуза, яке і буде використано у процесі приготування тіста. Для цього, беремо 4-ю частину середньої гарбуза, розрізаємо на 2 частини і запікаємо в духовці на листі, покритому папером для випічки, десь 30 хвилин при температурі 180 °C. Гарбуз остуджуємо. Ложкою перекладаємо м'якоть в блендер і подрібнюємо до пюреобразного стану. Нам знадобиться 1 стакан гарбузового пюре (250 мл). Краще зробити це заздалегідь, наприклад, напередодні приготування печива. Ось що вийшло у мене:
Олію заздалегідь необхідно дістати, щоб воно було м'яким у процесі збивання. Цукрову пудру краще зробити теж заздалегідь — вона знадобиться нам у кремі або можна використовувати готову.
Як приготувати печиво з гарбуза
- Змішуємо м'яке масло і два типи цукру (білий і коричневий) до однорідного стану, потім додаємо яйце і перемішуємо — виходить пастоподібна основа нашого тесту.
- Настав час додати гарбузове пюре, ниточки шафрану і ретельно перемішати. Виходить однорідна світло-жовта маса.
- В окремій чашці змішуємо сухі інгредієнти, неодмінно просіваючи їх через сито: борошно, сіль, розпушувач, соду, мелені прянощі (кориця, імбир, мускат). Акуратно перемішуємо силіконової або дерев'яною лопаткою до однорідного стану.
- Додаємо до сухих інгредієнтів нашу рідку основу для гарбузового печива і починаємо потихеньку перемішувати лопаткою, поки тісто не стане однорідним. Воно повинно вийти не рідким і не пружним — середньої консистенції. Якщо ви дотримувалися всі пропорції, зазначені в рецепті, то вийде те, що треба!
- Настав час відлучати наші гарбузове печиво з допомогою столової ложки на лист, який ми застелити папером для випічки (Ганна Олсон робить це за допомогою спеціальної ложки для морозива, але у мене такий, на жаль, не виявилося, адже дуже зручно для тіста такої консистенції). Залишаємо достатні відстані між печивом, тому що при випіканні вони сильно збільшаться в розмірах. На один лист все кількість не увійде (виходить 25−30 шт.), тому я використав 2 дека. Розігріваємо духовку до 180 °C і відправляємо наш гарбузове печиво підрум'янитися на 20 хвилин.
- Пропущу описову частину про аромат, який витає на кухні під час випікання, перейду відразу до того, що вийшло. Ось такі гарбузове печива я дістав з духовки:
- В принципі, на цьому можна зупинитися і подати печиво до чаю, але ми підемо далі, адже ми готуємо тістечка (cake cookie) так що переходимо до приготування крему, який ляже білими шапочками на наше печиво з гарбуза. Для цього ми змішаємо масло з м'яким сиром до однорідного стану, а потім, продовжуючи збивати, поступово додамо 1 склянка цукрової пудри і ваніль. Вийде повітряний вершковий крем.
- За допомогою підручні коштів прикрасимо наше печиво кремом зверху. Можна використовувати і кондитерський шприц для фігурного прикраси, а можна просто недбало намазати крем на верхівки гарбузового печива, щоб воно знайшло білі шапочки:
І ось наше гарбузове печиво готово! Зверху можна злегка посипати корицею для прикраси:
Особисто мені печиво з гарбуза по консистенції нагадало пряники і трохи вівсяне печиво
Якщо не стали прикрашати печиво кремом, то зберігати його можна при кімнатній температурі, а якщо використовували крем, то краще все-таки помістити в холодильник.
Приємного чаювання!
Готуйте з посмішкою і у відмінному настрої!