» » Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.


Кухня є самим часто відвідуваним місцем у квартирі. Вся родина збирається тут вранці і ввечері. Хтось багато часу проводить на кухні, займаючись приготуванням їжі, а інші люблять посидіти і поговорити довгими зимовими вечорами за чашкою гарячого шоколаду. Затишна кухня здатна надати французького шарму всій квартирі в цілому. Вона покликана прикрасити будні вечора і наповнити силами перед прийдешнім трудовим днем.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Планування кухні 12 кв. м

Дванадцять квадратних метрів кухонного простору - це порівняно велика площа. При таких розмірах приміщення меблі і кухонний гарнітур можна розташовувати будь-якими бажаними способами.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Лінійне планування дозволяє розмістити зручну обідню зону або масштабний кухонний острів

Найчастіше при розташуванні кухонних меблів користуються перевіреними схемами планування, які забезпечують необхідну зручність як при готуванні на кухні, так і для тих, що обідають там людей.

  • Пряме або одностороннє розташування кухонної стільниці. Використання такої схеми зумовлено прямокутної витягнутої формою приміщення. Дана компоновка може бути застосована при обмежених умовах, або в дуже великих кухнях (але в цьому випадку зазвичай влаштовується додатково острівна система).
  • Паралельне розміщення. Такий варіант, також як і перший має на увазі обмежені умови. Обідній стіл тут зазвичай виноситься в вітальню. При такому розташуванні дуже зручно переходити з однієї зони в іншу (все під рукою). Для широких кухонь така компоновка не застосовується, так як готувати в цьому випадку буде важко.
  • Г-подібна компоновка. Набула широкого поширення завдяки своїй універсальності і зручності. Її використовують при будь-яких розмірах кухонь. При цьому поворот стільниці може бути виконаний як продовженням робочої зони, або як повертає барна стійка.
  • П-образна кухня. Є похідною від Г-образного варіанту і має схоже розміщення меблевого гарнітура. Може бути виконана як суцільний стільницею, так і з барною стійкою з одного боку. Підвіконня в цьому випадку є продовженням стільниці, а саму віконну раму прикрашають невеликими полицями для горщиків з квітами, або декоративною композицією.
  • Острівне розміщення меблів і гарнітура. Має на увазі винесення на середину приміщення однієї або двох функціональних зон. Такі кухні є технологічними, ергономічним і оригінальними. Пристрій острова зазвичай поєднують з барною стійкою. Також в цей тип розміщення входить і півострівний варіант.
  • Комбінована кухня. Цей варіант може поєднувати в собі елементи різних компоновок, перерахованих вище.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Кутове планування зручна, практична і ергономічна

Для кухні в 12 кв. м. підійде будь-яка з перерахованих вище планувань, навіть острівного типу. При виборі останнього доведеться потрудитися з розміщенням всіх елементів і визначенні місця для обіднього столу. Але перш ніж остаточно визначитися з тим чи іншим способом, потрібно провести ретельний аналіз приміщення, запитів мешканців квартири (сім'ї) і накреслити попередній план, який згодом розділиться на дві складові частини. Одна буде визначати функціональні особливості приладів та робочих зон, а друга - дизайн-проект кухонного приміщення, який більш детально буде представлений нижче.

Проект кухні 12 кв. м

Перед вибором дизайну кухні потрібно визначитися з рядом нюансів:

  1. Кількість проживаючих осіб в будинку або квартирі. Від цього критерію залежить необхідність облаштування окремого обіднього столу, а також квадратура вільного простору.
  2. Індивідуальні переваги проживають. Наприклад, деякі люди люблять за чашкою кави переглядати ранкові новини, а інші - дивитися у вікно, на міський або заміський пейзаж.
  3. Наявність маленьких дітей. Цей фактор накладає відразу два особливих вимоги до дизайн проекту кухні 12 кв. метрів: це вимоги безпеки, виконання яких повинно забезпечувати обмеження доступу дітей до електроприладів і духовому шафі, а також спеціальні столики і стільчики для годування діток.
  4. Наявність домашніх тварин в квартирі.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Варіант планування кухні з диваном і барною стійкою

Це основні положення, після врахування яких безпосередньо переходять до дизайну інтер'єру кухні 12 кв. м.

Варіанти дизайну інтер'єру кухні

Останнім часом інтер'єр кухні 12 кв. м. отримав нову тенденцію розвитку в частині дизайну. Він виражається в продовженні і вдосконаленні вже давно увійшов в моду «Хай-Тек». Сам по собі цей стиль вже приївся. Кожен офіс або торговий комплекс в тій чи іншій мірі виконані елементами хай-тек. Майже вже 10 років високі технології в дизайні прикрашають житлові приміщення людей. Тому дизайнери нашого часу пішли далі, і розробили абсолютно нову течію, яка отримала назву - біоніка.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

В основі стилю Біоніка закладена тісний зв'язок з природою і новітніми досягненнями техніки

Біоніка - це втілення живої природи і біотехнологій. Плавні, хитромудрі лінії, що повторюють природні обриси диких екзотичних рослин. Дизайн кухні 12 кв. м. в цьому випадку буде мати певний ухил. Це може бути як ділянку дикого лісу, зі своїми природними особливостями, формами і квітами. Кухонний гарнітур з шафами повинен відповідати загальній інтер'єрної задумом. Фасади шаф виконуються округлої форми, що нагадує бджолині стільники. Стільницю виконують з епоксидної смоли, під якою ховається хитромудрий узор, або частини екзотичного дерева.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Характерною особливістю стилю є плавність ліній

Обідня зона відділяється від робочої зони перегородками, які можуть бути також різних форм. В просвіти і на краю таких перегородок рясно встановлюють квіти і зелені насадження.

Кухонні меблі підбирається неправильної і «незрозумілою» форми. Додатковими прикрасами та елементами декору при такому стилі особливо не користуються. А ось всілякі ніші, дворівневі стелі й підлоги, обтічні форми барної стійки з дивними стільцями прекрасно впишуться в дизайн кухні 12 кв. м.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Для біоніки характерна світла колірна гамма

Стіни виконуються по можливості об'ємними або рельєфними, з використанням штукатурних складів. Округлі форми, що характеризують біоніку, повинні простежуватися в усіх елементах кухонного простору.

Густа зелена рослинність тут отримає широке застосування. Від невеликих кущиків в горщиках, розташованих на живому підвіконні, до цілих дерев до самої стелі.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Стильова меблі, як правило, має обтічні форми, ергономічна і функціональна

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Обідня зона в бионическом стилі з підвісною стелею у формі кола

Цікаво буде зробити аплікацію на одній зі стін, яка буде плавно переходити і на стелю. Це можуть бути гілки засохлого дерева, або тінь від пишної крони каштана.

Варіантів дизайну інтер'єру кухні 12 кв. м. в стилі біоніка безліч. Благо, природа багата на різні сорти рослинності, а також винахідлива на форми їх зростання.

Кухня з виходом на балкон

Відмінною ідеєю є об'єднання кухні з балконом. Цей спосіб дуже часто використовується для територіального розширення кухонного простору і робочої зони. Стінну перегородку для цього прибирають повністю, переносячи при цьому опалювальний радіатор на балконні стіну, до вікна.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

На місці колишнього віконного отвору можна встановити барну стійку

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Об'єднана кухня в стилі прованс

Якщо в квартирі проживають не більше двох осіб, то можна залишити частину перегородки для барної стійки. Остання виконується на місці колишнього підвіконня. Над стільницею встановлюються металеві полози для навішування винних келихів.

Але не завжди варто необхідність у збільшенні кухні. Можна просто розділити ці два приміщення великим (на всю стіну) відкатним вікном, а на балконі поставити невеликий столик і стільчики. У літню пору буде приємно посидіти за чашкою чаю, спостерігаючи міські пейзажі, або метушливо пробігають людей.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

На заскленому балконі можна замість підвіконня встановити барну стійку, прекрасно підходить для ранкової кави або вечірнього чаювання

Для такої можливості балкон, природно, повинен бути відкритого типу, і, бажано, обвитий виноградом або іншим кучерявими рослинами.

Раніше будинки (які ще часто називають пам'ятниками архітектури) будували з еркерами. Еркер - це споруда, яка виступає назовні відносно площини фасаду будівлі. Така споруда само по собі дуже красиво виглядає всередині квартири, за рахунок неправильної форми кімнати. Завдяки еркеру на кухні буде особливо світло в літні сонячні дні.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Зазвичай в еркері розміщують обідню зону

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Еркер відмінно підходить і для робочої зони

Для дизайну кухні 12 кв. м. еркер особливо цінний. Тут створюється можливість розмістити робочу зону з мийкою для посуду. Готувати стане набагато цікавіше, спостерігаючи у вікна еркера міські пейзажі. Також, тут розміщують обідню зону зі столом і стільцями для всієї родини. Таке планування має на увазі установку точкових світильників над столом і по всьому периметру еркера.

Незвичайні варіанти дизайну кухні

В даний час дуже модна тенденція об'єднувати кухню з кімнатою або вітальні. Це також відноситься і до кухонь, площею більше 12 квадратних метрів. Це робиться не завжди через малого розміру кухні, а заради ексклюзивності і краси.

Цікавий варіант з кухнею-подіумом. Якщо ваша кухня знаходиться за стіною коридору, то цю стіну необхідно повністю демонтувати. Подіум на увазі деяку височина щодо основного приміщення, а також характерного акценту на стелі (рельєфу або кілька рівнів).

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Подіум виконує роль зонування, відокремлюючи кухню від загального простору

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Облаштування подіуму можливо в приміщенні з досить високою стелею

Також на кухні можна поставити колону, з одного боку якої буде барна стійка. Колону роблять великого діаметра, декорованого під дорогі породи дерева і обвитою спиралевидной вбудованим підсвічуванням.

Обідню зону при цьому потрібно буде винести в вітальню, залишивши кухню суто для готування і невеликих посиденьок біля бару.

При об'єднанні кухні з однієї з кімнат створюється додаткове місце. Тому дуже хорошою ідеєю буде пристрій кухні острівного типу. Острівну частину можна декорувати різними способами. Це може бути акваріум з змінює колір підсвічуванням і декоративними пейзажами з кольорових каменів і рослинності. У такий акваріум запускати рибок не обов'язково.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

У острів можна інтегрувати побутові прилади, системи зберігання або організувати місце для трапез

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Крім практичної складової, кухня з островом виглядає багатше і естетичніше

Верхню частину стільниці можна придбати також з візерунком. Це може бути як звичайна ДСП, так і сучасна стільниця з епоксидної смоли.

Кухня в стилі хай-тек

І все ж хай-тек дуже красиво виглядає в сучасних квартирах. Більш просунута його версія (біоніка) була описана вище. А зараз розглянемо кухню в класичному сучасному стилі.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Інтер'єр кухні в стилі хай-тек складається з самих передових і технологічних матеріалів

Даний стиль характерний своєю функціональністю і строгістю. Для інтер'єру кухні 12 квадратних метрів можна передбачити два кольори. Наприклад, чорний відмінно буде виглядати з червоним кольором, але в цьому випадку обов'язкова наявність ще і білих відтінків. Наприклад, підлогу, стіни і стелю кухні забарвлений білим кольором, тоді як кухонний гарнітур куплений в чорних тонах. Акцент тут впаде на стільницю, виконану яскраво-червоного відтінку.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Головним акцентом стає блиск глянцевих фасадів, рівні лінії і більше нічого. На шафах не повинно бути декоративного оздоблення, а іноді навіть і фурнітури

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Велика частина кухонного начиння і побутової техніки ховається в закриті шафи

Крім стандартних прямокутних форм кухні оригінально буде зробити напівкруглі, овальні форми. Вони можуть проявлятися як у меблів, узорах, графіку, так і в формі самого приміщення. Основну робочу зону роблять напівкруглої, а острівна може бути і зовсім форми невеликого кола.

Додаткові зони

Крім основного (стандартного) набору кухонних зон, можуть бути додаткові. Наприклад, для любителів довго дивитися у вікно можна облаштувати просторіший підвіконня, усіяний м'якими подушками.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Зручний диванчик замість підвіконня

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Дитячий столик із стільцем в стилі прованс

Якщо ваша сім'я щаслива мати маленьких дітей, то для них теж потрібен свій куточок на кухні. Для них можна поставити спеціальний дитячий столик, під склом якого буде дитяча гра. Також для дівчаток можна придбати іграшки у формі духовки.

Декоративне оздоблення

Акцентом на вашій кухні може стати будь-який елемент, будь то картина, повішена на стіну або незвичайної форми годинник, що показує час навпаки. Також, в залежності від обраного стилю, розташування фруктів в кошиках або металевих мисочках прикрасить кухню. В острівній частині кухонного гарнітура можуть розташовуватися книги, плетені посуд і кошики з овочами. Використання різнобарвною плитки, або фото плитки може стати оригінальним доповненням.

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

У ролі декорацій можуть виступати живі рослини, відкриті полиці, витяжка або ретро-плафон

Дизайн кухні площею 12 кв. м.

Використання незвичайних оригінальних світильників - популярний дизайнерський прийом для створення унікального інтер'єру кухні

Якщо приміщення має північне розташування, то денне світло буде не сильно ефективний. Тому вам доведеться передбачити додаткове підсвічування. Взагалі, світло грає важливу роль в кухонному просторі. Він може призначатися для виконання приготування їжі (тобто функціональний), общекомнатний, який вносить загальну яскравість, а також декоративний, який акцентує увагу або виділяє той чи інший об'єкт кухонного простору.

Радимо прочитати

Грецький соус дзадзікі (Цацики)
Грецька кухня славиться своїми овочевими стравами, листковим пирогами і пиріжками, м'якими сирами, великою кількістю оливок і смачного оливкового масла, різноманітними салатами і рибними стравами.
Як приготувати чахохбілі з курки
Грузинська кухня приваблює дуже багатьох, адже вона ситна, запаморочливо смачна, наповнена ароматами різноманітних спецій і приправ. Одним з найбільш яскравих і відомих страв цієї кухні є чахохбілі.
Імбирний чай
Рецепт імбирного чаю, який я використовую при заварюванні останні кілька років, досить простий. Холодними осінньо-зимовими вечорами такий чай зігріває, наповнює енергією і дозволяє відчути тепло, що

0 комментариев

X

Зарегистриваться
/Войти

На початок сторінки