Компот з черешні з кісточками на зиму
Черешневий компот - напій трохи «легковажний», адже готується він просто і швидко, а виходить завжди дуже смачним, навіть абсолютно незрівнянним! Все це добре, але тільки влітку при свіжих ягодах. Хоча, якщо в ягідний сезон закатати компот із черешні на зиму, то це буде практично той же літній напій, але з легкої витримкою, від чого смак тільки виграє. Приготувати його можна кількома способами, ми пропонуємо скористатися найнадійнішим - з пастеризацією. За цим рецептом компот виходить густим, смачним і дуже ароматним. До речі, взимку його можна розводити водою, так як він вийде досить концентрованим. Більш яскравим і цікавим смаком володіє компот із черешні з кісточками, але зберігається він недовго - його потрібно використовувати в цю ж зиму, не чекаючи наступного сезону заготовок. А якщо ви віддасте перевагу прибрати з ягід кісточки, то компот можна буде зберігати і дві зими, хоча свої найкращі смакові якості він все одно проявить в першу зиму.
Інгредієнти (на 2 банки по 1 л)
- черешня - 400 г
- цукор - 6 ст. ложок
- вода - 1,2 л
Як приготувати компот з черешні з кісточками
Спочатку черешню потрібно перебрати, залишивши тільки цілі ягоди. Пом'яті і початківці підгнивати ягоди для компоту не підійдуть. Відібрану черешню залити холодною водою, щоб добре промити. І тільки потім обірвати гілочки, виймаючи ягоди з води. Кісточки з черешні діставати не потрібно.
Розкласти ягоди в підготовлені літрові банки. Кожну банку потрібно наповнити приблизно наполовину або на третину. За бажанням в цей компот можна додати не тільки черешню, але і вишню, агрус, смородину або малину, вийде теж дуже смачно.
Потім додати в кожну банку з ягодами по 3 ст. ложки цукру. До речі, цей компот із черешні цілком можна варити і без цукру, додаючи цукор на свій смак вже безпосередньо перед подачею.
Потім потрібно дуже акуратно залити в банки окріп до самого верху. Всі банки обов'язково накрити кришками (залізними з гумками всередині або щільними пластмасовими). Перед цим кришки необхідно стерилізувати в окропі: для залізних достатньо 3-5 хвилин, а з пластмасовими потрібно бути обережніше, найчастіше їх краще просто занурити в окріп, щоб вони не встигли деформуватися.
У велику і високу каструлю налити гарячу воду, на дно укласти невеликий рушник, поставити обидві банки з компотом в цю каструлю і стерилізувати близько 40 хвилин, виставивши повільний вогонь.
Після цього акуратно дістати банки з черешневим компотом з каструлі (робіть це спеціальними щипцями або прихваткой, щоб ні в якому разі не обпектися) і щільно загорнути ключем.
Далі слід класична процедура для заготовок: потрібно перевернути банки для кращої закупорки, добре укутати і залишити їх на 24 години повільно остигати.