Вишневе варення без кісточок - швидкий рецепт
Ягоди вишні не всім припадуть до смаку, адже вони досить кислі, а ось вареники з вишнею, випічку і варення з вишні напевно люблять всі! Природно, у кожної господині свої премудрості заготовок на зиму, але зазвичай варення вариться за кількома основними технологіями. Цього разу зупинимося на баскому коні й нескладному рецепті смачного вишневого варення без кісточок.
складові
- вишня - 1 кг
- цукор - 1.5 кг
По можливості відміряйте точну кількість інгредієнтів за допомогою кухонних ваг. Вишня сама по собі досить кисла, тому цукру треба брати більше якщо не в два, то в півтора рази точно.
Як приготувати вишневе варення
1. Для початку потрібно очистити вишні від гілочок і промити ягоди в друшляку. Найскладніший процес в цьому рецепті - це видавлювання кісточок з вишень. Зараз є спеціальні кухонні інструменти для цього, але якщо у вас таких немає, тоді замочіть чисту вишню в воді, поруч поставте дві ємності: одну - для кісточок, другу - для «оброблених» вишень. Виходить, що руки і нігті у вас не будуть забарвлені в колір вишні, так як кожен раз після витягування кісточки, ви будете опускати руку за наступною вишнею в тазик з водою. Ось така маленька хитрість! Можна, звичайно, спробувати працювати в рукавичках, але не всім це зручно.
2. Тепер треба вирішити якісь вишеньки ми хочемо бачити в баночці. Якщо целенькие і яскраві, тоді варити варення треба 1 раз і недовго, а якщо ми хочемо отримати густе варення, в якому і вишні, і сироп змішаються і будуть одного кольору, тоді і цукру треба більше, і варити варення доведеться кілька разів. В даному рецепті ми будемо готувати вишневе варення, в якому вишеньки не "розповзаються" і за кольором залишаються практично такими ж, як і в свіжому вигляді.
Пересипаємо вишні цукром, перемішуємо і відразу відправляємо в каструльку, в якій буде варитися варення.
3. Ставимо каструлю на дуже повільний вогонь, поступово з'явиться пінка на поверхні, знімаємо її дерев'яною ложкою. Помішуємо вишні, щоб не приставали до дна. Кип'ятимо варення на повільному вогні 15-20 хвилин. За цей час постарайтеся підготувати банки. Для максимальної зручності можна скористатися стерилізатором.
4. Готове варення гарячим розливаємо по банках, закатати кришками, перевертаємо. Потім дістаємо старе пальто або шубу, вкутуємо баночки (самі банки загорніть в газети), залишаємо на 24 години. Після - виносимо в прохолодне місце на зберігання. Бажано зберігати вишневе варення не більше 2 років.
Не забудьте залишити трошки гарячого варення з вишні на пробу!
Смачного!