Дитячі пельмені і вареники
Як відомо, багато дітей - примхливі. Висловлюють ж свої примхи тим, що відмовляються від прийому їжі в належний час. Придумують немислимі відмовки. Пропоную привернути увагу дитини до їжі. В даному випадку, до пельменів.
Це ситна і корисна їжа. Повноцінно замінити обід або вечерю. Потрібно лише правильно вибрати компоненти для приготування. Куплені пельмені відразу відмітаємо. Готувати потрібно власноруч. Ліпити невеликими за розміром, щоб поміщалися в рот дитини. Форму застосовувати будь-яку. Особливу увагу слід звернути на склад начинки. Для м'ясної начинки раджу використовувати яловичину або курку. Свинина не підійде для малюків, так як цей сорт м'яса вважається досить важким. Запах і смак баранини теж не всі люблять, тому не ризикуйте. І намагайтеся не купувати готовий фарш. Краще купіть м'ясне філе або грудку курки і перейдіть самі.
Від спецій теж доведеться відмовитися. Хіба що залишити мелений духмяний чорний перець і то щіпку. А під час варіння покласти один лавровий лист.
У наші дні багато дітей страждають алергією на ті чи інші продукти. Обмежте присутність яєць в вашому блюді. Тісто замісити без яєць, тільки на воді, борошні і солі.
Також багато дітки не люблять цибулю, але начинка буде сухою без нього. Вихід є - перекрутити цибулю в м'ясорубці разом з фаршем. Тоді він подрібнити настільки, що буде зовсім непомітний під час їжі. Те ж стосується і моркви. Її ще можна натерти на дрібній тертці.
Заготовки розкочуйте: круглі (поштучні) діаметром 4-5 см, не більше. А квадратні з довжиною сторін 4х4 см.
Ідеальними за розміром виходять пельмені, приготовані за допомогою пельменній решітки (пельменниці).
У продажу такі в асортименті. Металеві, пластикові, ручні і електричні. Я користуюся саме такий, що на фото. Зручно і за один раз можна наліпити 37 штук (в даному випадку). Під час їжі такі пельмені можна ділити навпіл.
Проста у використанні. Розкочуєте шар тіста в пласт, кладете на решітку, накладаєте начинку в осередку, і накриваєте другим пластом. Потім прокатуєте поверхню качалкою, натискаючи на неї. Ребра решітки переріжуть тісто, одночасно скріплюючи краю.
І не забудьте, що пельмені добре поєднуються з різними бульйону і супами. Так, ви можете за 5 хвилин до кінця приготування супу покласти кілька сирих пельменів, і варити їх в супі, в якому і подасте до столу.
На даній сторінці я опишу кілька варіантів приготування саме начинки для смачних дитячих пельменів і вареників.
Продукти розраховані на півкіло тесту.
М'ясна або куряча начинка.
склад:
- Яловиче філе (або куряча грудка) - 500 гр.
- Ріпчасту цибулю - 2 шт.
- Сіль, перець (запашний) - за смаком.
Лук з м'ясом пропустити через м'ясорубку з дрібною решіткою і, заправивши сіллю і спеціями, перемішати.
картопляна начинка.
склад:
- Картопля - 4 шт.
- Ріпчасту цибулю - 2 шт.
- Сіль, перець - за смаком.
або:
- Картопля - 3 шт.
- Гарбуз - 1 шматок (розміром з картоплину).
- Лук - 2 шт.
- Сіль, перець - за смаком.
Очищені овочі зварити в підсоленій воді. Цибулю нарізати дрібними кубиками й обсмажити до м'якості в салатному маслі, після чого перемішати з овочами, сіллю і перцем. Масло після обсмажування теж влити в фарш. Картопляна начинка сама по собі смачна, але шматочок гарбуза додасть трохи солодощі і ніжності начинці.
Гарбузова начинка.
склад:
- Гарбуз - 400 гр.
- Лук - 2 шт.
- Сіль, перець - за смаком.
- Вершкове масло - 50 гр.
Гарбуз очистите від шкірки і натріть на крупній тертці. Лук подрібніть. Обсмажте на середньому вогні до м'якості цибулі, посоліть і поперчіть. Перемішайте і остудіть при кімнатній температурі. Далі ліпіть, як звикли.
Час варіння не змінюється - 4-5 хвилин після спливання виробів на поверхню води. Завантажують пельмені тільки в киплячу воду, і варять на вогні вище середнього при періодичному помішуванні.
Замість соусу використовуйте сметану. Або ж зробіть самі соус. Змішайте сметану з томатним соком в співвідношенні 2: 1.
Для додання кольору пельмені тесту не обов'язково використовувати харчові барвники, природа нас забезпечить ними.
Хочете заінтригувати дитини, наліпити йому кольорових пельменів.
Зелений колір вийде, якщо ви подрібніть в блендері шпинат і додасте його при замісі.
Бордовий колір вийде, якщо очищену і нарізану пластинами буряк відварити 10 протягом 10 хвилин у воді з додаванням щіпки лимонної кислоти. Тісто замішувати на отриманому відварі.
Жовтий колір виробів додасть морквина, яку слід протерти на тертці і пасерувати в рослинному маслі на малому вогні. Потім в блендері збити в кашку, всипати трохи куркуми. Додавати при замішуванні тіста.
Синій колір вийде від вареної чорниці. Її слід подрібнити в кашу, всипати кілька крупинок лимонної кислоти, перемішати, віджати. Отриману рідину процідити і додати при замісі.
Озирніться і побачите самі багато природних барвників навколо. Для солодких пельменів хороша начинка з ягід, яка сама додасть колір вашим виробам після варіння. Також поєднуйте ягоди з фруктами для начинки. Кольори особливого комбінований склад начинка не додасть, зате вийде оригінальний смак пельменів.
І, звичайно - ж сподобався мені відео рецепт приготування вареників з вишнею: