Огірки з гірчицею на зиму - 6 найсмачніших рецептів в банках
Огірки, консервовані на зиму, є однією з найбільш затребуваних закусок з усіх заготовок, які ми щороку запасаем в великих кількостях. Саме з цієї причини, щороку з'являється все більше смачних і різноманітних рецептів. У продажу вже можна зустріти цілі книги, де дається більш сотні описів різних варіантів заготовок.
І незважаючи на те, що кожна господиня вже має свої фірмові варіанти приготування, все одно кожен раз хочеться приготувати що-небудь новеньке, щоб порадувати своїх близьких. Та й друзів здивувати, коли вони прийдуть в гості.
І ось таким нововведенням, як раз і можна вважати огірки з гірчицею. Зізнаюся чесно, я не знаю, як давно використовується такі способи заготовки взагалі. Сама я стала використовувати їх не так давно. Але незважаючи на це, така гостра закуска сподобалася в нашій родині, і навіть прижилася. Що дозволило мені з кожним новим сезоном розширювати її географію, додаючи в свою скарбничку все нові рецепти.
І сьогодні я хотіла б поділитися ними з Вами. Зазвичай я заготовлював в один день заготовку якимось одним із способів. Але так як вирішила написати статтю на цю тему, то вчора я законсервувала огірки з гірчицею п'ятьма різними способами. Щоб показати Вам весь процес в цілому, як в описі, так і в фотографіях. Я подумала, що завдяки цьому, Вам буде простіше вибрати найбільш вподобаний рецепт.
У першій-ліпшій нагоді я постаралася використати різні методи, починаючи з того, що якісь з них готувалися зі стерилізацією, якісь без неї. Десь використовувалася суха гірчиця в порошку, десь в готовому вигляді, і в двох варіантах я використовувала насіння гірчиці.
Потрібно сказати, що у всіх, сьогодні запропонованих, рецептах, допускаються варіації. Ну, по-перше, в будь-якому з них можна використовувати ту гірчицю, яка є. По-друге, будь-який варіант можна готувати зі стерилізацією, або без неї. Важливо розуміти, що якщо стерилізувати заготовку Ви не хочете, то плоди потрібно все одно піддавати тепловій обробці. Для цього є кілька способів. І сьогодні я розповім, які вони існують.
І Ви, завдяки отриманій інформації, зможете самі складати рецепти. А якщо не хочете витрачати на це час, то просто візьміть будь-який із запропонованих варіантів і готуйте по ньому. За всіма по ним, виходять дуже смачні закусочні огірочки, які зустрічаються на «Ура» на будь-якому столі - хоч на святковому, хоч на буденному.
Також з таких огірків виходять дуже смачні розсольники і солянки. І це є ще одним прекрасним стимулом, щоб заготовити їх в більшій кількості.
зміст:
- Найсмачніший рецепт з гірчицею
- Огірки, мариновані з насінням гірчиці
- Огірки з насінням гірчиці і аспірином
- Хрусткі огірочки на зиму з гірчичним порошком
- Як заготовити огірки без додавання оцту
- Квашені гострі огірки
Найсмачніший рецепт з гірчицею
Звичайно назвати цей рецепт найсмачнішим може і не зовсім правильно. Інші рецепти також не можна вважати менш вдалими. Але по-мою суб'єктивну думку, саме цей варіант заслуговує на те, щоб приготувати по ньому заготовку в першу чергу.
Цей рецепт передбачає стерилізацію. І використовувати для консервації я буду літрові банки.
На фото можна побачити, що у мене лежить велика кількість потрібних для консервування інгредієнтів. Нехай це не вводить Вас в оману. Всі ці компоненти приготовлені відразу для 5 різних варіантів. Я їх приготувала все відразу, щоб потім в метушні нічого не забути.
А Ви беріть тільки ті з них, які потрібні для того чи іншого рецепта.
Нам знадобиться (на 2 літрові банки):
- огірки
- гірчиця готова - 3 ст. ложки
- кріп - 4 парасольки
- часник - 4 зубчики
- лист хрону
- лист вишні - 8 шт
- перець чорний - 10 горошин
- перець духмяний - 4 горошини
- гвоздика - 4 бутончики
- цукор - 0,5 склянки
- оцет 9% - 0,5 склянки
- сіль - 1 ст. ложка з невеликою гіркою
- холодна вода - 3 склянки
приготування:
1. Огірки замочити в холодній воді. На літрову банку йде приблизно 9 - 10 невеликих за розміром плодів. А саме такі і найкраще використовувати для консервації. Можете попередньо помістити плоди в банку, щоб дізнатися, скільки їх знадобиться. Потім дістати і замочити.
Замочувати їх потрібно обов'язково. Причому навіть якщо Ви їх тільки що зібрали з грядки. Це дозволить зробити їх хрусткими, а шкірку ніжною і приємною на смак.
Замочувати їх можна, лише на годину - це як раз тоді, коли зібрали їх щойно з грядки, і до 4 годин, якщо вони зібрані напередодні. Або коли куплені в магазині, або ринку, і взагалі невідомо, коли зібрані.
Якщо замочують плоди на кілька годин, то буде краще, якщо Ви будете міняти в них воду щогодини.
У мене їх замочимо багато, це на все сьогоднішні рецепти. Ви замочіть стільки, скільки знадобиться Вам. До речі, консервувати можна і в дволітрові, і трилітрові банки. Просто потрібно перерахувати кількість інгредієнтів.
2. А поки у нас є вільний час, можна помити і простерилізувати банки. Мити їх найкраще за допомогою звичайної харчової соди. Вона не тільки прекрасно справляється з будь-брудом, але ще і дезінфікує ємність. Після миття, баночки потрібно простерилізувати. Це можна зробити декількома різними способами
- на пару, як це роблю я, за допомогою спеціального пристосування - насадки на каструлю.
- в духовці. Цей спосіб особливо хороший, коли використовуєш відразу багато банок.
- в мікрохвильовці. При використанні цього способу не забудьте налити в банку трохи води, щоб вона не лопнула при нагріванні.
Також необхідно помити кришки. Для консервації я використовую тільки металеві кришки під закачування. Хоча може бути можна скористатися і загвинчуються. Кришки до речі, потрібно не тільки помити, але також і прокип'ятити.
Стерилізація посуду дуже важлива в будь-якому процесі заготівлі продуктів на зиму. І ігнорувати її ні в якому разі не можна!
Після того, як банки простерилізувати, виставити їх на рушник денцем вниз. Нехай вони остигають і сохнуть.
3. Тим часом підійшов час зливати воду з замочених плодів. Їх «хрусткость» можна перевірити, з'ївши один екземпляр - він повинен бути хрустким. Це означає, що і наша закусочка буде також хрусткою. Але ж ми ще використовували для цього не всі секретні механізми.
4. Плоди помити і зрізати кінчики з двох сторін. Це допоможе їм краще просолитися. А також з них краще вийде повітря, що дасть в подальшому кращу гарантію їх збереження.
Спробуйте шматочок шкірки з боку попки, щоб випадково не попався який-небудь гіркий екземпляр і не зіпсував нам весь смак. Хоча з маленькими огірочками таке зустрічається вкрай рідко.
Помити всю зелень. А краще її помити і обдати окропом. Не завадить.
5. Готові плоди скласти в миску, щоб стекла зайва вода.
6. Тим часом, банки охололи і можна почати їх наповнення. Відразу ж в обидві банки по черзі скласти зелень - по парасольці кропу, по невеликому шматочку листа хрону, по два листки вишні. Вниз покласти перець і бутончики гвоздики.
Можна звичайно обходитися в рецептах з використанням гірчиці і без листя хрону, так як і той і інший відповідають за те, щоб не утворювалася цвіль. Але ми додамо небагато. Листочки хрону, також як і вишні, допомагають надовго зберегти заготовку хрусткою.
7. Викласти огірки. Перший шар - вертикально, в рядок, щоб стояли, як солдати в строю. Для цього підберіть їх все однакові на зріст і бажано розміру. Наповнювати банку потрібно якомога щільніше, ми консервуємо НЕ розсіл. Це по-перше, а по-друге, щільно викладені плоди виходять більш хрусткими.
Розсолу мало, огірків багато - ось секрет успіху!
8. У серединку, після першого шару викласти порізаний на часточки або пластини часник. Багато додавати його не треба. Його велика кількість розм'якшує овочі, це потрібно знати!
9. У нас залишилося ще достатньо місця для того, щоб заповнити його невеликими за розміром плодами. Тому вже не ставимо їх, а маємо горизонтально. Стільки, скільки поміститься. Можна розрізати їх і на дві половинки, але краще вибрати найменші і заповнити ними місце, що залишилося.
10. Зверху викласти ще два листочка вишні, невеликий шматочок листа хрону і по парасольці кропу. Прикрити металевою кришкою.
11. Приготувати маринад. Для цього в каструлю влити необхідну кількість води. Якщо банки заповнили досить щільно, то цієї води вистачить рівно на дві літрові ємності.
Поставити її на вогонь.
12. Викласти в воду гірчицю.
Можна використовувати вже готову розведену гірчицю. А можна і ось таку, де і гірчиця, і насіння. Називається вона чомусь «Баварська». Що напевно додасть «ваги» нашої заготівлі).
Розмішати вміст. Гірчиця поки плаває у вигляді грудочок, але коли вода закипить, грудочки повністю розчиняться.
13. Покласти в маринад необхідну кількість солі і цукру. Довести до кипіння.
Не використовуйте для соління йодовану сіль. Вона викликає процеси бродіння. А нам цього ох як не потрібно!
14. Влити оцет і знову перемішати. Кипіння ненадовго припиниться, але незабаром маринад знову закипить. Якщо до цього часу в ньому ще залишилися грудочки, то їх можна розмішати за допомогою віночка.
15. Після закипання, дати злегка побурліть на середньому вогні без інтенсивного кипіння 2 хвилини, після чого розлити маринад по банках. Ще не до самого краю. Як бачите, маринад вийшов мутнуватим. Це через гірчиці. Він таким і залишиться на весь час зберігання, але нехай Вас це не бентежить. Це просто такий маринад.
16. У каструлю великого обсягу налити теплу воду, вистелити дно серветкою або рушником, і поставити в неї банки з вмістом. Долити маринад під саме горло і закрити металевою кришкою.
Долити води стільки, щоб вона дійшла до плечей банки.
Не ставте банки з гарячим вмістом в холодну воду. Також як і ємності з холодним вмістом - в гарячу воду. І в тому, і в іншому випадку, скло може лопнути, і вся заготівля буде зіпсована. Тепла вода і в одному випадку, і в іншому - найоптимальніший варіант.
17. Довести воду в каструлі до кипіння. Воно повинно бути помірно інтенсивним, щоб вода не заливалася під кришку з одного боку, і щоб кипіння все ж присутнє.
18. Стерилізувати вміст після закипання води в каструлі слід 7 - 8 хвилин. Після чого дістати по одній банці і закриття кришки за допомогою закаточной машинки.
19. Перевернути ємності з вмістом, поставивши їх на кришки. Ретельно укрити ковдрою. Це продовжить процес стерилізації ще на добу. Протягом цього часу, огірочки будуть дуже повільно остигати, що відмінно позначиться на їх смакові якості і на зберіганні.
Дуже добре ставити багато банок під одну ковдру. Остигати такі заготовки будуть щонайменше 24 години. Сьогодні я розкрила свої заготовки, пройшло вже більше доби, а вони все ще залишалися теплими.
20. Після охолодження, банки перевернути в їх звичний стан і поставити в темне прохолодне місце для зберігання.
Щоб гарненько Просолов і насититися маринадом, заготівлях потрібно буде вистоятися не менше місяця. І тільки після цього можна буде пригощатися і пригощати своїх близьких.
Усі наступні рецепти будуть описувати тільки сам процес приготування. Без опису - навіщо це потрібно робити. Тому, читайте разом з ними обов'язково і перший варіант. Щоб розуміти, що, навіщо і чому Ви робите.
Огірки, мариновані з насінням гірчиці
За цим рецептом я пропоную приготувати консервовані огірки з гірчицею без стерилізації. Готувати будемо також в літрових банках. Але при бажанні банки можна взяти будь-якого розміру. Тільки при цьому потрібно буде змінити пропорції приготування маринаду.
Нам знадобиться (на літрову банку):
- огірки
- насіння гірчиці - 1 - 1,5 ч. ложки
- часник - 2 зубчики
- лист хрону
- лист смородини - 3 шт
- лист вишні - 3 шт
- естрагон - гілочка
- кріп
- перець духмяний - 2 горошини
- перець чорний - 5 горошин
- перець гострий стручковий - за бажанням
- гвоздика - 2 шт
Для маринаду (на 1 літр води):
- сіль - 1 ст. ложка з гіркою
- цукор - 2 с. ложки
- оцтова есенція 70% - неповна чайна ложка
Літра маринаду приблизно вистачить на дві щільно заповнених літрових банки. Тому враховуйте це під час приготування.
приготування:
1. Огірочки замочити в холодній воді на годину, два або три, в залежності від того, коли вони зібрані. Після замочування їх слід добре вимити, зрізати кінчики і викласти в миску, щоб стекла зайва вода.
2. Банки і кришки ретельно помити і простерилізувати. Потім поставити на рушник шийкою вниз, щоб стекла вся вода.
3. На дно кожної ємності викласти по гілочці і парасольці кропу, по два листа вишні і смородини, гілочку естрагону і лист хрону. Звичайно не весь, а лише його невелику частину. Приблизно сантиметрів 5 в ширину.
Замість листя хрону можна використовувати і корінь хрону. Для цього його потрібно очистити і порізати тоненькою соломкою.
4. Викласти на дно суміш перців. Для гостроти можна додати червоний гострий стручковий перець, маленький шматочок в сантиметр завтовшки. Але це за бажанням.
Я завжди його додаю, мені подобається той смак, який він дає. Але сьогодні у нас рецепт з горчичкой, тому дивіться самі. Можете додати, але лише зовсім небагато.
5. Виставити перший ряд огірків. Пам'ятаємо, що виставляти їх краще вертикально. Так вони не тільки щільно встануть, але ще і краще замаринується.
6. Другим шаром викласти залишилася зелень і часник, який попередньо порізати на дольки або пластини.
7. Потім менші за розміром плоди. Вони в банку вже швидше за все але встануть, тому розміщуємо їх горизонтально. Заповнюємо ємність, як можна щільніше.
8. Таким же чином заповнюємо всі баночки, які приготували.
9. Закип'ятити воду. Залити окропом вміст під саме горло і щільно прикрити кришками. Залишити настоюватися на 10 хвилин. Після чого воду злити. Для цього є спеціальна пластмасова кришка з дірочками.
Тут є два варіанти. Цю ж воду можна використовувати і далі, зливаючи її в каструлю. Потім давати їй можливість знову закипіти, і заливати потім заново.
А можна кожен раз використовувати нову воду. Для отримання більш світлого розсолу використовується другий варіант. А для більш насиченого смаку - перший варіант. Тому вибирайте самі, який з них Ви будете використовувати.
10. Після того, як злили воду, нам знову буде потрібен окріп (по одному з варіантів), який ми знову повинні залити в банку. Знову накрити кришкою і залишити ще на 10 хвилин.
По закінчення цього часу знову воду злити. А в банку насипати насіння гірчиці. Досить чайної ложки, але якщо любите погостріше, то додайте півтори ложечки на літрову банку.
11. Якщо кожен раз використовуєте свіжу воду, то можна зайнятися маринадом. Для цього закип'ятити воду і всипати в неї сіль і цукор.
Якщо воду використовуєте вторинну, то дочекатися 10 хвилин, поки в ній стоять огірки. Потім злити її в каструлю і додати туди сіль і цукор.
І в тому, і в іншому випадку дочекатися закипання. І потім залити вміст банок. Чи не доливаючи до самого верху, додати оцтову есенцію, як видно з рецепту її потрібно неповну чайну ложку. Тобто не повну, і не половинку, а десь по-серединці.
12. Потім долити маринад до самого верху і прикрити кришкою. При цьому добре, якщо навіть частина маринаду трохи виллється. Дати постояти 2 - 3 хвилини, щоб вийшло повітря, якщо такий ще залишився. Кришку для цього відкривати вже не треба! Він і так вийде, якщо залишився.
Однак подивіться, якщо в банку видно бульбашки повітря, обхопіть її руками з двох сторін (використовуйте для цього рушник) і легенько повращайте з боку в бік. Щоб допомогти бульбашок піднятися догори. Буває, що вони застрягають між плодами, навіть незважаючи на те, що бульбашки.
13. Банку закриття металевою кришкою і поставити під теплу ковдру або рушник в перевернутому стані. Залишити в такому вигляді до повного охолодження. Це приблизно на добу.
14. Потім знову перевернути і прибрати на зберігання. Як і іншу консервацію, її потрібно зберігати в темному прохолодному місці.
Як бачите, огірочки вийшли дуже красивими. Вони мають приємний оливковий колір, прозорий розсіл і дуже смачні.
Відмінною особливістю цього способу є те, що ми не стерилізували продукцію. Але як Ви встигли помітити, вона пройшла трикратну обробку окропом. Два перших рази ми витримували в немплоди по 10 хвилин. А в третій раз залишили банки під «шубою» практично на добу. Завдяки цьому, а також консервантів у вигляді цукру, солі і оцтової есенції, вони виходять не тільки смачними, а й добре зберігаються. Що, погодьтеся, грає в процесі консервування далеко не останню роль.
Якщо за першим рецептом ми заготовляли їх зі стерилізацією, а другий без неї (але в другому варіанті ми тричі заливали заготовку окропом), то в наступному рецепті буде взагалі все по-іншому. Це ще один спосіб без стерилізації, і без заливки окропу в банки. Цікаво ?! Тоді читайте рецепт. І беріть спосіб на замітку. Таким чином можна обробляти їх і для інших способів заготовки.
Огірки з насінням гірчиці і аспірином
Буду консервувати цим способом в дволітрових банках. Але знову ж таки нагадаю, що літраж ємності значення не має. Ви можете маринувати в будь по обсяги по банки.
Також особливістю даного способу є те, що в якості консерванту крім солі, цукру і оцту, я використовую таблетку аспірину. Я вже ділилася рецептом, де використовую аспірин в заготовках на зиму. І ось ще один рецепт.
Нам знадобиться (на дволітрову банку):
- огірки
- насіння гірчиці - 1,5 ч. ложки
- цибуля ріпчаста - 2 шт
- часник - 3 зубчики
- суміш зелені і листя - будь-які (кріп, петрушка, лист хрону, вишні, смородини)
- перець духмяний - 4 горошини
- перець чорний горошком - 6 - 8 шт
- перець гострий стручковий - за смаком і бажанням
- гвоздика - 3 бутончика
Для маринаду на 1 літр води:
- сіль - 2 ст. ложки
- цукор - 1,5 ст. ложки
- оцтова есенція - 1 ч. ложка (не зовсім повна)
- аспірин - 1 таблетка
приготування:
1. Як я вже сказала, в цьому рецепті у нас буде використовуватися інший спосіб обробки основного компонента. На це зверніть особливу увагу. Але для початку, як завжди, нам потрібно на годину, два, або три - замочити плоди в холодній воді. Час залежить від того, коли зібраний урожай.
2. Потім зрізати кінчики з двох сторін і скласти підготовлені плоди в більшу ємність. Закип'ятити воду і залити плоди окропом. Накрити кришкою. Залишити в такому стані до тих пір, поки вони повністю не охолонуть. Ну або можна дочекатися, щоб вода стала трохи теплою. Кришку в цей час бажано не відкривати, щоб плоди встигли гарненько пропарити.
За цей час їх колір зміниться зі звичайного на приємний оливковий.
3. Банки і кришки помити і простерилізувати.
4. Підготувати всі інгредієнти, щоб все було під рукою. Зелень і листя помити і обшпарити окропом.
5. На дно банки викласти зелень - бажано, щоб це був шматочок листа хрону, лист смородини, пара листочків вишні, і обов'язково гілочка, або пара парасольок кропу. Але всю не викладаю, трохи залиште для того, щоб викласти ще в серединку або в самому кінці.
Також відразу покласти в банку суміш перців і бутончики гвоздики.
6. Коли огірки дійдуть до потрібного стану, тобто повністю охолонуть, злити з них воду. Але не виливати її, а злити в каструлю. Цією водою будемо заливати вміст банки.
7. Викласти плоди в банку, намагаючись заповнити її дуже щільно. Коли заповнили банку наполовину, викласти цибулю, нарізану часточками або кільцями. А також в проміжки між огірочками покласти нарізану пластинами часник.
8. Потім продовжити наповнювати банку плодами. Вниз викладайте екземпляри побільше, а зверху - трохи менше. Причому першим шаром викладайте їх вертикально, а другим, як вийде.
9. Проміжки заповнити залишилися цибулею і часником. В серединку або в кінці викласти залишилася зелень.
10. Відразу ж всипати зверху зерна гірчиці.
11. Таблетку аспірину стовкти в ложці і також всипати зверху.
12. Відміряти необхідну кількість злитої води. Якщо у Вас для консервації буде підготовлена дволітрова банку, яку дуже щільно заповнили плодами, то для неї знадобиться приблизно 1 літр води, відповідно на літрову банку - 0,5 літра води, а на трилітрову - 1,5 літра води.
Відповідно до цього і розраховуємо кількість необхідної води для приготування маринаду. Якщо злитої води не вистачило, то можете додати відсутню кількість звичайної.
13. Поставити воду в каструлі на вогонь і всипати в неї необхідну кількість солі і цукру.
Можна всипати сіль і цукор просто в банку. Це також є недопустимим. Але краще все ж прокип'ятити.
14. Коли розсіл закипить, залити його в банку, додавши неповну чайну ложку есенції. Налити воду необхідно до самого краю, щоб коли Ви накриє її кришкою, розсіл трохи перелився через нього.
15. Дати постояти 5 хвилин, щоб вийшли бульбашки повітря. Кришку при цьому вже не відкривати. Якщо бульбашки скупчилися десь і не можуть знайти виходу, то злегка покрутіть банку з боку в бік. При цьому піднімати її не треба, обертайте прямо на столі. А для того, щоб не подряпати стіл, постеліть під банку серветку.
16. Закрутити кришку за допомогою закаточной машинки. І перевернувши банку, поставити її під рушник або ковдру до повного охолодження.
Зберігати в звичайному положенні в темному прохолодному приміщенні.
Багато моїх подруг запитують, навіщо класти в розсіл аспірин. Все дуже просто, аспірин - це кислота.
- Вона дозволяє краще зберігати заготовки на зиму.
- Огірки з його присутністю ніколи не розм'якшуються і залишаються завжди хрусткими.
- З використанням аспірину можна додавати менше оцту або есенції, що дозволяє отримувати зовсім кислу продукцію.
До речі, я пробувала готувати по цьому ж рецепту і без аспірину. Вони також добре зберігаються, але оцту я додавала трохи більше. Тому вибір завжди є, і він залишається за Вами.
А зараз ще один рецепт.
Хрусткі огірочки на зиму з гірчичним порошком
З розведеною гірчицею і насінням заготовку ми вже готували. Тепер пропоную зробити це з гірчичним порошком.
Нам знадобиться (на літрову банку):
- огірки
- ріпчаста цибуля - 1 шт
- болгарський перець - 1 шт
- часник - 2 зубчики
- суха гірчиця - 0,5 ч. ложки
- зелень петрушки, кріп, естрагон, лист хрону
Для маринаду (на літр води):
- сіль - 2 ст. ложки
- цукор - 2 ст. ложки
- оцтова есенція - неповна чайна ложка (трохи більше половини ложки)
- перець чорний горошком - 5 шт
- перець духмяний - 2 горошини
- гвоздіка- 2 бутончики
приготування:
1. Огірки замочити в холодній воді на годину, два, або три, в залежності від того, коли вони зібрані. Потім ретельно промити в холодній воді і зрізати кінчики.
2. У вимиті і простерилізовані банки покласти частину зелені. У рецепті вказано ту зелень, яку використовувала я. Але можна замінювати компоненти, включаючи, наприклад листя вишні і смородини, або корінь хрону.
3. Цибулю порізати кільцями або півкільцями, і викласти частину на дно.
4. Заповнити банку плодами, вставляючи в вільні місця нарізаний пір'ям болгарський перець, лук і часник, який також можна порізати пластинами.
5. Зверху покласти залишився лук і зелень.
Всипати зверху гірчицю.
6. Приготувати маринад. Його розрахунок дається на літр води, або на дві літрові банки заготовок. Влити воду в каструлю і поставити її на вогонь. Додати всі компоненти, крім оцту, для приготування маринаду і довести до кипіння.
7. Дати покипіти 2 - 3 хвилини, після чого залити його в банки. У кожну з них додати есенцію. Есенцію можна замінити на 9% оцет (його треба буде 80 мл). Його потрібно буде додати в маринад, коли закипить вода. І після другого кипіння вимкнути вогонь і залити маринадом вміст банок.
8. Так як ми попередньо НЕ обдавали вміст банок окропом, і не витримували в ньому наші огірочки, їх треба простерилізувати. Для цього набрати в каструлю теплу воду, вистелити дно серветкою і поставити в неї банки. Після того, як вода в каструлі закипить, засікти 10 хвилин.
Саме такий час нам знадобиться, щоб простерилізувати літрову ємність. Дволітрову стерилізуємо 20 хвилин, і трилітрову - 30 хвилин.
9. Після стерилізації банки потрібно акуратно дістати щипцями і закрутити кришками. Діставайте скляні ємності дуже обережно, щоб не впустити банку і не обпектися.
10. Як зазвичай банки перевернути догори дном і накрити рушником, залишити на добу остигати. Потім прибрати на зберігання.
Зберігати їх потрібно, як зазвичай, в прохолодному темному місці.
Як заготовити огірки без додавання оцту
А приготовані таким чином огірки потрібно буде зберігати в холодильнику. Так як готуються вони взагалі без оцту і заливаються звичайної холодною кип'яченою водою.
Нам знадобиться (на літрову банку):
- огірки
- гірчиця суха - 1 ст. ложка
- зелень для консервації - кріп, петрушка, хрін, лист смородини і вишні
- перець горошком - 5 шт
- перець духмяний - 2 шт
- гвоздика - 2 шт
Для розсолу на 1 літр води 2 ст. ложки солі і 1 цукру.
приготування:
1. Плоди замочити в холодній воді. Потім вимити і зрізати з двох сторін кінчики. Вимити всю зелень і листя.
2. В простерилізовані банки викласти на дно частина зелені і суміш перців і гвоздики. Потім щільно укласти огірки. Зверху покласти залишилася зелень.
3. У холодній кип'яченій воді зміщувати сіль і цукор і дати постояти, щоб вони розчинилися. Для цього періодично перемішувати вміст. Зробити це краще заздалегідь, так як кристали будуть розчинятися трохи довше, ніж в гарячій воді.
4. Залити холодним розсолом. Зверху залишити трохи місця для гірчиці. Її всипати у вигляді шапочки, і не перемішуючи, відразу ж закрити пластмасовою або кришкою, що загвинчується. Прибрати в холодильник.
Через місяць огірочки готові. Зберігати весь цей час їх слід в холодильнику.
Квашені гострі огірки
А ось ще один з цікавих рецептів, на який варто звернути найпильнішу увагу. Огірки по тому рецепту не маринують, а заквашиваются. Процес цей не дуже швидкий, але цікавий. Також як і смак готової заготовки.
Спробуйте, може і у цього рецепта знайдуться свої шанувальники.
Як Ви зрозуміли, закваска відбувається за рахунок природного процесу бродіння. Таким способом раніше користувалися в селах, де ніяких закочувальних машинок і в помині не було. Правда тоді їх квасили таким чином без всякої гірчиці.
Але зараз способи заготовки з гірчицею дуже полюбилися в народі, і тому рецепт адаптували вже для нових переваг.
І на сьогодні це все рецепти. Всі вони різні, немає жодного схожого на інший. Скрізь використовуються різні попередні способи обробки огірків; різні методи консервування - зі стерилізацією, і без неї; різні способи зберігання; Та й гірчиця всюди використовується в її різних станах.
Я сподіваюся, що Вам сподобалися рецепти і Ви зможете вибрати який-небудь з них для себе. Я так заготовила огірочки по всім описаним способам. І мушу сказати, що це не зайняло дуже багато часу. Всі рецепти, якщо не брати до уваги останнього, дуже прості, і для їх реалізації не потрібно багато часу.
Діліться рецептами зі своїми друзями. Нехай і у них будуть смачні заготовки на зиму. А я на цьому з Вами прощаюся.
Вдалих Вам заготовок!