Малинове варення на зиму - рецепт варення з малини з покроковими фото
Сьогодні розповім вам, як я варю варення з малини на зиму. Чесно сказати, переглянула кілька рецептів малинового варення і здивувалася, чому то практично у всіх з них пропонується додавати в ягоду з цукром воду. І в мене завжди питання - навіщо? Навіщо додавати воду, щоб потім посилено її випарювати? Адже нам потрібно густе варення, а ця додана вода нікуди не дінеться, її потрібно буде виварювати...
Тому моя технологія варіння варення така - воду я ніколи не додаю, пересипаю ягоду цукром, залишаю її на кілька годин і ось як вона пустить сік, а цукор почне розчинятися, то можна ставити тазик на плиту і варити варення. Соку від будь ягоди завжди виходить дуже багато, тому я взагалі не бачу сенсу додавати ще і воду.
Якщо варити таку ягоду з цукром на дуже сильному вогні після закипання 5 хвилин, то вийде варення п'ятихвилинка. На цьому можна і закінчити, а можна проварити ще 5 хвилин після охолодження, тоді варення стане густіше.
Дивіться нижче мій рецепт з покроковими фото, як я варю малинове варення.
Інгредієнти для приготування варення з малини без води
Отже, щоб зварити варення з малини на зиму мені знадобилося: малина - 1 кг цукор - 1 кг
Малинове варення з ягід і цукру без води - рецепт з покроковими фото на зиму
Отже, як вже зрозуміло з рецепту ягоди і цукру береться в співвідношенні 1 до 1. Я зазвичай беру тарілку отмеряю нею скільки тарілок у мене вийшло малини.
І стільки ж тарілок беру цукру, засипала малину, перемішала і залишила тазик на столі на кілька годин.
Години через 2-3 малина пустила сік, ось так приблизно це стало виглядати. Ось тепер ставлю тазик на маленький вогонь, чекаю закипання, періодично помішую ягоду.
Як тільки варення закипіло, включаю вогонь сильніше і варю на сильному вогні 7-10 хвилин. Постійно помішую, навіть не для того, щоб варення не пригоріло, а щоб волога у вигляді пари швидше виходила.
Таке малинове варення потрібно залишити до повного остигання в тазику, а як остигне дивіться, чи влаштовує вас густота або хочете ще проварити його. Тоді варіть ще 5 хвилин.
я Розливаю варення в чисті банки, закриваю капроновими кришками і можна ставити його на зберігання до зими. А взимку дістанемо варення, наллємо кухлик іван-чаю і будемо підвищувати імунітет :)