Варення із слив на зиму, рецепт сливового варення без води з покроковими фото
Нарешті достигли сливи у нас в саду, вирішила наварити з них сливового варення на зиму, скільки пам'ятаю, мама особливо його не варила, тільки компоти ми робили.
Як сказала мама, чомусь сливове варення у неї завжди пригорає і вона перестала його готувати. Забігаючи вперед скажу, що і у мене воно трохи пригоріло в тазику на дні, хоча я його варила як звичайне будь-яке варення, постійно заважала. Хто-небудь помічав такий парадокс зі сливами?
Але це невелике обставина ніяк не позначилося на смак варення, воно вийшло чудовим, смачним і ароматним. Кісточки, я до речі заздалегідь все витягла, так як все одно перебирала сливи на предмет їх червивости. Так що у мене сливове варення без кісточок.
Інгредієнти для приготування варення з слив
Отже, щоб зварити варення з слив мені знадобилося: сливи - 1 кг цукор - 1 кг
Рецепт сливового варення з покроковими фото
Сливи помила, перебрала і витягла кісточки.
Засипала їх цукром.
Перемішала і залишила на пару годин, щоб сливи пустили сік. Як я колись вже писала я ніколи не додаю в варення воду, краще я почекаю трохи, поки ягода пустить сік і потім вже буду варити варення, ніж потім мучитися і уварювати влитую зайву воду.
Ось дивіться, через деякий час зливу вже плаває в своєму соку.
Поставила каструлю не середній вогонь і варю варення з слив приблизно 20 хвилин, постійно помішуючи, щоб і рідина швидше випаровувалася і воно не пригоріло. Пінку прибираю.
Після 20-ти хвилин варіння залишаю варення остигати, зазвичай до ранку або до вечора, дивлячись на скільки я його готую.
Потім остигле сливове варення проварюю ще раз хвилин 10-15, щоб домогтися потрібної густоти. Знову остуджую його і розливаю по чистим банкам.
Якщо розлити по банках гаряче варення, закрити його кришкою і прибрати на зберігання на зиму, то потім від гарячих випарів від варення з'явиться цвіль на його поверхні. Це звичайно не страшно, верхній шар варення можна зібрати ложкою і викинути, але все ж краще розливати по банках вже холодне варення.
Ось такий у мене вийшло варення зі сливи на зиму, колір дуже красивий плюс саме по собі ароматне, густе і смачне. Скоро покажу вам, як я готую сливовий джем.