Розлучатися чи ні - поради від психолога
У кожної сімейної пари бувають періоди розладу, коли нерозуміння і взаємні образи псують і буквально розривають на шматки здавалися такими міцними відносини. Іноді здається, що любов безповоротно пішла і залишилася тільки звичка чи почуття обов'язку. А тут ще виникають думки про те, що робити, якщо відносини зруйнуються. І отруйною змією вповзає в серці страх, що ти вже нікому не потрібен і більше не знайдеш своє щастя. Ось тоді починаєш ще міцніше хапатися за осколки відносин, намагаючись скласти їх докупи, а вони все не складаються. А може, насправді все добре, просто не потрібно хотіти від життя багато чого?
Ось такі й подібні до них думки закладаються в голову людей, які переживають кризу у відносинах. Так все-таки розлучатися чи ні? - просто поставте собі це питання і прийміть рішення, переставши мучити себе коливаннями. Тому що саме ці метання роблять наше життя найбільш нестерпним.
При відповіді на це питання я закликаю Вас керуватися суто своїми егоїстичними інтересами. Так Так саме так. Не потрібно приносити себе в жертву заради кого-то, оскільки в цьому випадку залишиться частина нас, яка не пробачить такої зради. Частим аргументом на користь збереження сім'ї є діти. Так, діти дуже погано переживають розлучення. Але не менш, якщо навіть не більше їм важко, коли вони бачать, що їх батькам погано разом, що вони постійно сваряться або годинами можуть не розмовляти один з одним. І навіть якщо батьки намагаються зовні не висловлювати своїх розбіжностей при дітях, все одно вони інтуїтивно відчувають розлад у родині і страждають від цього. Тому часто розлучення за умови збереження батьківських функцій обох подружжя, менш травматичний для дітей, ніж триваючі сімейні підпільні війни.
З вищесказаного можна зробити висновок, що я бачу єдиний вихід зі складних сімейних відносин лише в їхній розрив. Але це не так! Просто я хотіла прибрати з розгляду даної теми найголовніший аргумент на користь збереження шлюбу, яким стають діти. Адже щасливих дітей здатні виростити тільки щасливі батьки і дружини. А інакше чому вони зможуть їх навчити, як робити вигляд, що все добре, а ночами плакати в подушку або все вечора просиджувати і комп'ютера, тікаючи від реальності?
Коли я говорю про те, що рішення потрібно приймати, керуючись егоїстичними мотивами, я говорю про здоровий егоїзм, коли ми перш за все вирішуємо, що хочемо саме ми, а вже потім думаємо, як це зробити так, щоб заподіяти якомога менше шкоди оточуючим. Адже не можна приносити свої інтереси в жертву навіть заради найрідніших і найближчих людей. Адже так ми вбиваємо частину себе, ту частину, яку зрадили, коли про неї відмовилися таким чином ...
Ну а тепер, коли Ви (сподіваюся) вирішили жити своїми інтересами і прийняти на себе відповідальність за своє життя, переставши бути заручником ситуації, давайте відповімо для себе на головне питання.
Розлучатися чи ні
Перший крок:
Для початку візьміть ручку і папір і дайте відповідь для себе на наступні питання:
- Яке сімейне життя я хочу?
- Чим відрізняється моє нинішнє життя від того, що я хочу?
- Що буде через п'ять років після того, як я розлучуся?
- Що буде через п'ять років, якщо я не розлучуся?
- Які плюси я отримаю від самостійного життя?
- Які переваги є у мене зараз?
- Для чого мені потрібні подальші відносини з моїм нинішнім партнером?
Ці питання допоможуть Вам не тільки прояснити ситуацію, що склалася, але і дозволять краще зрозуміти, куди Вам потрібно рухатися далі. Відповідайте на них саме письмово, так Ви точно не пропустіть нічого важливого і цінного. Намагайтеся не обмежуватися одним-двома пунктами, а дайте якомога більше розгорнуту відповідь на кожне з питань. Тільки так Ви зможете отримати не тільки очевидні для себе відповіді, а може, і виявите абсолютно несподівані одкровення.
Наступний крок:
Напишіть листа своєму чоловікові або дружині, в якому, не соромлячись у словах і виразах, викладіть все накопичилися в Вашій душі почуття і висловіть всі свої претензії. Нехай ці накопичені за довгі роки почуття вийдуть назовні і знайдуть реальні обриси. Пишіть не зупиняючись, до тих пір, поки не відчуєте, що сказали досить і більше не хочете до цього повертатися. Принаймні зараз…
Тепер подумайте, що б Ви хотіли зробити з написаним. Зрозуміло, що такий варіант, як показати все написане партнеру, далеко не найкращий. Можливо, Вам сподобається ідея подивитися, як всі ці образи і розчарування згорають в жаркому полум'ї свічки? А може, Ви заховаєте цей лист в якомусь потаємному місці, відомому тільки Вам, щоб ніколи до нього не повертатися? Виберіть той варіант, який здасться найбільш підходящим саме Вам.
Крок третій:
А тепер напишіть ще один лист собі. Тільки тепер уявіть, що Вам пише найближчий друг або подруга, якій Ви довіряєте. Нехай він поспівчуває Вам і підкаже, як найкраще вчинити в цій ситуації. Чи не намагайтеся нічого вигадувати, пишіть щиро і від душі.
Такий лист не тільки додасть Вам сили і впевненість у собі, але і допоможе налаштуватися на позитивний лад. Ви вже підготували в своїй душі місце для чогось хорошого, виплеснув свої образи на попередньому етапі. Тепер саме час заповнити це місце чимось новим, що принесе Вам полегшення і радість.
Пишіть цей лист з вірою в своє світле майбутнє. Нехай воно проллється бальзамом на Ваші рани і стане родючим грунтом для розвитку нового, більш гармонійного і радісного етапу відносин, не важливо, вирішите Ви продовжувати будувати їх зі своїм теперішнім партнером або зробите вибір на користь нових можливостей.
Останній штрих:
Напишіть на листку паперу такі слова:
Це моє єдине життя і я не дозволю ні своїм страхам, ні іншим людям перетворити її в помийницю!
Носіть цей листочок з собою і частіше заглядайте в нього. Нехай він допоможе Вам зробити правильний вибір.