Торт наполеон - класичний рецепт радянського часу з покроковими фото
Торт готує Дворнікова Анастасія.
*****
На всі особливо значущі свята в нашій сім'ї, такі, як весілля, ювілеї і дні народження з гостями, Торт Наполеон готується обов'язково. І печеться завжди за одним класичним рецептом, який перевірений не одним поколінням в нашій родині. Так, над тортом потрібно попрацювати, вирішивши його приготувати, розраховуйте, що піде на це не менше 4 годин. Знаю навіть, що багато господині починають готувати торт за пару днів – в один день печуть коржі, а в інший день роблять крем. Саме в цей раз торт готувався до чергового дня народження сина, у свої чотири роки він уже встиг полюбити Наполеон з заварним кремом всією душею.
Інгредієнти для торта Наполеон з заварним кремом
Для класичного торта Наполеон вагою приблизно 2 кг потрібно підготувати: Коржі - 700 г пшеничного борошна вищого сорту; - 1 яйце середнього розміру; - щіпку солі; - 250 г вершкового масла (щоб здешевити рецепт, в коржах масло замінюють вершковим маргарином), для коржів масло використовується підморожене або просто добре охолоджене. Заварний крем - 1 літр жирного молока; - 6 яєць; - 450 г цукру-піску; - 4 столових ложки пшеничного борошна вищого сорту; - 1 р. ваніліну або 1-2 чл. ванільного цукру; - 250 г якісного вершкового масла, для крему масло повинно бути розм'якшеним, кімнатної температури.

Покроково Наполеон за рецептом радянського часу готую так:
Спочатку готується тісто для коржів. У глибоку чашку висипаю борошно, викладаю нарізаний кубиками маргарин або вершкове масло.

За допомогою великого ножа рублю масло з борошном у дрібну крихту.

Розбиваю в стакан яйце, додаю сіль, збиваю яйця з сіллю виделкою, а потім додаю холодної води до об'єму 250 мл. і знову збиваю трохи.

Вливаю отриману масу до крихті і швидко замішую тісто. Спочатку тісто потрібно промешивать ложкою, а потім руками. Тісто виходить пластичне, до рук не липне.

Як приготувати заварний крем для торта Наполеон
Загортаю одержаний ком з тіста у плівку або харчовий пакет і прибираю в холодильник.
Поки тісто охолоджується, починаю готувати заварний крем. Молоко виливають в каструлю об'ємом 3 літри, ставлю на вогонь. Поки нагрівається молоко, в чашці збиваю яйця з цукром і ваніліном, всипаю борошно, знову збиваю, поки не залишиться грудочок.

В яєчну масу вливаю приблизно склянку гарячого молока з каструлі, збиваю швидко, і вливаю отриману суміш в гаряче молоко в каструлі.

Тепер від заварного крему не можна відходити, не перестаючи перемішувати його (інакше крем дуже швидко пригорить) потрібно варити до загустіння. У мене цей процес займає не менше 20 хвилин. Готовність крему перевіряю так – якщо провести по верху ложкою, то за нею залишається явна доріжка.

Відставляю масу для крему остигати. Охолонути вона повинна повністю, це важливо. А за час, поки займалася кремом, захолола тісто. Ділю його на 8 рівних частин. Включаю духовку, щоб вона прогрілася до 180-200 градусів.

Одну частину тіста залишаю, інші поки знову відправляю в холодильник. Тепер цю 1/8 частину тіста потрібно розкотити в дуже тонкий корж. Способів декілька, наприклад, можна відразу відрізати необхідний шматок пергаменту і на ньому тісто просто пальцями розподілити корж.
варіант – на пергамент викласти тісто, трохи розплющити, накрити ще однією частиною пергаменту і зверху розкачувати качалкою, а потім верхній шар пергаменту зняти.
Тут потрібно заздалегідь продумати, якої форми буде торт і відповідно, такої форми розкачати коржі. У мене торт планується прямокутний.

Перекласти пергамент з розкатаним тестом на деко і наколоти його часто виделкою, якщо цього не зробити, корж при випіканні сильно вздуется.

корж Випікається 7-15 хвилин, в залежності від потужності духовки і прогріву. У той час, поки випікається один корж, розкачую на столі наступний.

Відповідно так випікаються всі коржі. Тут треба зізнатися, що в даному випадку торта у мене готувалася велика порція на 12 коржів, тому гірка коржів вийшла велика.

Час повернутися до заварному крему. Масло збиваю або розтираю ложкою до білого кольору. По три столових ложки додаю остиглого крему і так частинами вмешиваю його в масло.

Залишилося небагато - зібрати наш торт Наполеон. По одному викладаю коржі на підготовлене блюдо і промазываю кремом (3 столові ложки на шар). У кожного коржа при цьому просто отламываю нерівні стирчать краю і складаю в окрему чашку (це піде на посипання торта), плюс залишаю повністю один корж.

Поламані шматочки від коржів і залишений корж товкачиком подрібнюю і посипаю торт зверху і з боків. Торт Наполеон по класичному радянському рецептом готовий! Але його можна як мінімум через 6 годин, коржі повинні просочитися кремом і стати м'якими.

Ну, а раз торт призначався на дитяче свято, то малюк дуже хотів бачити на ньому машинку. Я не майстер по фігурках з мастики, робила другий раз в житті, але дитина залишився задоволений.
Не вдаючись в подробиці: 90 г маршмеллоу розтопила до м'якості в мікрохвильовці, додала 1 ст. л. вершкового масла, і вмешивала цукрову пудру, поки маса не стала пластичною, не липнущей до рук. Пудри пішло 250-300 гр.
Подкрашивала мастику харчовим барвником (розчинила в дуже маленькій кількості води і вмешала у мастику).
Далі ліпила машинку, як зі звичайного пластиліну і розмалювала харчовим гелем для тортів.


Дивіться також як приготувати торт Наполеон на сковороді.