Овочева запіканка з кабачками і куркою приготована в духовці
Сьогодні з обіду стала думати, що приготувати на вечерю. Літо в самому розпалі, і їсти важку їжу не хочеться. Заглянула в холодильник, а він сповнений різних овочів. Щось вже виросло на своїх грядках, щось куплено на ринку. Загалом за все повним повно, одним словом - літо на дворі.
Тут і думати нема чого, потрібно з них щось і готувати. Спочатку подумала, що можна приготувати їх на грилі, але погода щось до цього не має, мрячить дощик і на вулиці досить прохолодно.
До того ж тиждень тому смажили шашлик зі свинини, і овочі на мангалі запікали тоді ж. Потрібно приготувати щось інше.
Вирішила придумувати блюдо на ходу, що називається з того, що було. А були, як уже сказала овочі різних форм, кольорів і різновидів; зібрала на грядці першу стручкову квасолю; була ще й куряча грудка. Тобто всього більше, ніж достатньо. І вирішила я все це справа запекти в духовці, тобто приготувати овочеву запіканку з курячою грудкою.
Тим більше, що у мене зовсім недавно з'явилися дві гарні керамічні порційні форми. Я їх вже випробувала на картопляної запіканки з фаршем. В той день блюдо, треба сказати, вийшло ресторанного рівня. І з'їли ми його з величезним задоволенням. Хотілося приготувати що - щось подібне. Але в інтернет за рецептом звертатися не хотілося, подумала, що краще проявити творчість і придумати блюдо самої.
І ось готова поділитися блюдом з Вами, поки не забула рецепт. Повірте мені, поділитися є чим. Запіканка вийшла приблизно такою, якою її можна поїсти в якомусь середземноморському ресторанчику. Дуже апетитна, красива, ароматна і неймовірно смачна.

Причому, за сьогоднішнім рецептом можна приготувати запіканку без будь-яких змін, а можна внести свої корективи. Саме які, я розповім в процесі приготування. І якщо Вам сподобалося блюдо, то на його основі Ви зможете приготувати ще й інші варіанти і варіації.
А ось і рецепт.
Овочева запіканка з кабачками, овочами і куркою
У рецепті я буду описувати все так, як готувала сьогодні. І буду розповідати, як можна зробити ще й по іншому. Те ж саме стосується і складу інгредієнтів, в ньому будуть зафіксовані ті продукти, які використовувалися в сьогоднішньому блюді. Але Ви майте на увазі, що овочі можуть бути абсолютно будь-якими.
Не любите один овоч, замініть його на інший. Немає якогось інгредієнта в наявності, теж сміливо замінюйте. Любіть помідори, додайте більше помідорів, віддаєте перевагу кабачків, візьміть їх подвійну порцію, і відмовтеся від чого - то іншого. Або взагалі ні від чого не відмовляйтеся.

В рецепт можна вводити також баклажани, цвітну капусту, гарбуз.
Я б порівняла сьогоднішнє блюдо з азіатською дамламой. Різниця лише в тому, що дамлама готується в казані, а це готується в духовці.
Нам знадобиться (на 2 - 3 порції):
- куряча грудка - 1 шт
- сир твердий - 100 - 150 гр
- цибуля - 1 шт
- кабачок - 1 шт
- стручкова квасоля - 300 гр
- морква - 1 шт
- болгарський перець - 2 шт
- гострий стручковий перець - 0,5 - 1 шт (за бажанням)
- помідори - 3 шт
- часник - 1 - 2 зубчики
- спеції - за смаком
- сіль, перець чорний мелений - за смаком
- курячий бульйон або вода - 200 мл (або овочевий бульйон)
Я використовую дві порційні керамічні форми. «Порційні» - це звичайно поняття відносне. Для чоловіка - це порція, а для мене, так це цілих дві порції.
Можете використовувати будь-яку форму для запікання. Якщо вона буде ще і з кришкою, то це буде ще краще. Якщо кришки немає, то нам ще знадобиться фольга. Готувати будемо ще і в ній, щоб овочі у нас не засохли від впливу високих температур.
приготування:
Для приготування я використовую курячу грудку, вона більш дієтична, ніж інші частини курки, і зовсім не жирна. Я планую готувати страву без краплі олії. Мало того, з курячої грудки я ще знімаю і шкіру.
Ми з чоловіком вирішили харчуватися влітку тільки смачною і здоровою їжею, без зайвого вмісту жирів, і сьогоднішнє блюдо якраз буде з таких. Тому відразу хочу попередити, що блюдо зовсім не матиме жирів, або буде, але лише зовсім небагато. Тому, якщо Вас це не влаштовує, то по-перше, залиште на грудях шкіру, і по-друге, в процесі приготування в кожну форму додайте трохи олії, хоч рослинного, хоч вершкового.
Крім курячої грудки можна також використовувати будь-які частини курячого м'яса, або фарш. Ось фарш, як раз можна буде обсмажити з цибулею на сковороді на олії.
А я починаю опис нашого сьогоднішнього рецепта.
1. Насамперед потрібно буде поставити невелику каструльку з водою на вогонь і відварити стручкову квасолю. Вірніше навіть не відварити, а бланшувати. Якщо цього не зробити, то пекти вона може досить довго. А нам необхідно, щоб всі інгредієнти дійшли до стану готовності одночасно.
Дочекатися, поки вода закипить, посолити її на смак і опустити в неї відразу всю квасолю. Дати закипіти, і тільки після цього засікти час і варити 3 - 5 хвилин. Це залежить від того, наскільки молоді стручки Ви використовуєте.

2. Після закінчення часу відкинути квасоля на друшляк і дати стекти воді.
Якщо хочете, то можете квасоля взагалі виключити з рецепту і замінити її, скажімо, картоплею. Але я сьогодні готую саме з квасолею - тобто легке блюдо, і свідомо відмовляюся від картоплі, як від дуже калорійною.
3. Курячі грудки помити і дати стекти воді, зняти з неї шкіру і порізати шматочками у вигляді пластин, товщиною не більше 1,5 см. Грудку при цьому я попередньо розрізала на дві половинки, тобто у нас піде по половинці на порцію.

4. Розкласти шматочки в форми у вільному порядку. Посолити і поперчити їх, а також присипати спеціями. Я використовую суміш спецій, що складаються з різних трав і прянощів. Готую її самостійно, і вона містить приблизно 15 різних компонентів, а може і більше. Чесно кажучи, навіть ніколи не замислювалася порахувати.

Ви можете додати свої улюблені спеції, або не додавати їх зовсім.
Мені подобається використовувати спеції, особливо з м'ясним продуктами. Вони краще розкривають смак і дають будь-якої страви просто неймовірний аромат.
5. Цибулю порізати дуже тонкими півкільцями. Викласти його зверху на куряче м'ясо, розподіляючи рівномірно. Придавлювати не треба, нехай лягає, як йому захочеться.

Намагайтеся різати цибулю, як можна тонше. Чим тонше наріжете, тим більше він віддасть соку, а значить сам при цьому стане прозорим і не буде домінувати своїм смаком. А також не буде хрустіти на зубах. Я знаю, як це багатьом не подобається. А вже діти цибулю взагалі терпіти не можуть.
6. Квасоля у нас вже злегка охолола, та її можна викласти наступним шаром. Притискати її при цьому не треба. Як ляже, значить так і добре.

7. Тепер морква. Її треба порізати тонший. Вона жорстка і буде готуватися найдовше. Нарізати її можна тонкими невеликими пластинами в 0,2 см завтовшки, або дуже тонкою, короткою соломкою, як це роблю я. Мені хочеться, щоб в страві овочі були нарізані однаково.

Частина з них я наріжу кружечками, а частина соломкою, тому що квасоля у нас як раз в вигляді соломки.
8. Викласти моркву поверх лука. Також особливо не старий, тобто як ляже. Однак, розподіліть її рівномірно по всій поверхні.
9. Болгарський перець очистити від плодоніжки і насіння, і нарізати кружечками. Перець я взяла темно - зелений (це вже теж свій), щоб зіграти на контрасті. Щоб у страві присутні різні кольори. Буде не тільки смачно, але ще і дуже красиво.
Розташувати кільця нарізаного перчика перцю поверх моркви.

10. Якщо любите страви погостріше, то можете додати червоний стручковий перець. Я намагаюся використовувати його практично завжди.
Сьогодні у мене теж перчик з грядки, але я ще не знаю, якою мірою гостроти він виріс в цьому році. Ми ще не встигли його спробувати. Тому я ріжу лише по три - чотири тоненьких кружечка. Думаю, що цього буде достатньо. А як вийде, спробуємо при дегустації.
Викладаю перчик в довільному порядку.
11. У нас вже більше половини форми заповнене. Додамо для аромату в кожну з них по зубчику подрібненого часнику. Часничок вже теж свіженький і запах у нього стоїть просто неймовірний.
Ось його - то він і подарує нашому страві.
12. Залишилося всього - нічого. Очищаємо шкурку у кабачка і ріжемо його тоненькими кружальцями, не більше 0,5 см завтовшки. Овоч використовую молоденький, з молочними насінням, що не великого розміру. Він соковитий, смачний і дасть потрібну кількість соку всьому блюду.
Викладаємо кабачковий шар. Блюдо наше стає з кожним новим шаром все красивіше і красивіше. І хочеться вже скоріше покуштувати таку красу. Я вже відчуваю, яка повинна вийти смакота!

Знову ж, якщо не хочете кабачок, то можете додати картоплю. Але єдине, його треба попередньо відварити до напівготовності. Інакше готуватися він буде довго, і може не встигнути за іншими овочами.
13. Помідори також ріжемо кружальцями і викладаємо поверх всіх інших овочів. На даний момент це останній шар.

Кожен з шарів злегка солимо, щоб блюдо не вийшло прісним.
Всі шари розташовані в такій послідовності, щоб більш соковиті овочі були розташовані зверху. При нагріванні вони будуть виділяти сік і насичувати нижні шари, в яких соку менше. І таким чином все блюдо вийде не сухим, а навпаки, нагодована соками всіх овочів.
14. У кожну форму виливаємо по 100 мл бульйону або води. Рідина допоможе швидше запустити процес початку запікання в духовці. А також завдяки їй швидше почне виділятися сік з самих овочів.
А якщо соку буде багато, то і страва в цілому не вийде сухим. Та й всі інгредієнти приготуються набагато швидше.
15. Щільно закрити форму кришкою або фольгою. Якщо використовуєте фольгу, то намагайтеся прикрити вміст таким чином, щоб між останнім шаром помідорів і нею утворилося повітряний простір.
Це дозволити помідори не пристане до фользі під час приготування.
16. До цього часу вже повинна бути готова і розігріта духовка. Нам буде потрібна температура 200 - 220 градусів. Моя духовка нагрівається до такої температури 15 хвилин. Знаючи це я її вже включила заздалегідь. І до моменту, коли форми вже були прикриті фольгою, духовка вже була готова до їх прийому.
17. Готувати наше блюдо ми будемо 1 годину. Нехай там все нудиться і готується. Протягом цього часу, нічого не дістаємо і не перемішуємо, фольгу не відкривати.
18. Коли час буде вже виходити, натріть на середній тертці сир. Звичайний сир «Російський», чи яку іншу. Але не купуйте для запіканки дешеві сорти, це ні до чого. Нам все - то треба 100 - 150 гр. А дешевим сиром дуже легко можна зіпсувати смак і відчуття від страви.
Я використовую «Тильзитер». Мені подобається, що він сильно не розтікається, і залишається на поверхні. Красиво виглядає і дає чудовий смак.
19. Дістати форми з духовки, прибрати фольгу і присипати сиром.

20. Знову поставити в духовку і дати можливість сиру запектися. Перед цим зменшіть температуру в духовці до 180 градусів. Інакше сир почне швидко горіти.
Для того, щоб сир покрився красивою рум'яною скоринкою може знадобиться 10 - 15 хвилин. Тут вже краще стежити за процесом не по часу, а за зовнішнім виглядом. Це особливо зручно, якщо в духовці є скляні дверцята.
21. Ну ось, у нас з'явилася апетитна рум'яна кірочка, пора діставати блюдо з духовки.
Залишити його для охолодження хвилин на 10 - 15, потім подати до столу. А раніше його їсти і не вийде, блюдо дуже гаряче.
22. Подати до столу прямо в формах, якщо вони порційні. Щоб не зіпсувати стіл, використовувати в якості підставки велику плоску тарілку.

Якщо ж форма одна, то розкласти вміст кожного на тарілки, викладаючи запіканку шарами.
Їсти на здоров'я.
- Розповім, як все вийшло. Ну по - перше, запах. Він просто неймовірний! Кожен овоч має свій унікальний аромат, і тут вони склали прекрасний ансамбль, де ніщо не домінує, все злилося в одну мелодію.
- І тому він поширюється навіть за межі кухні і чути навіть на вулиці.
- Також можна розпізнати легкі часникові нотки і аромати спецій.
- По - друге, смак. Кожен овоч має свій унікальний смак, але в той же час він посилено і збагачений усіма іншими ароматами і смаками. І тому кожен цікавий і гарний.
- Буває, що спочатку в страві вибираєш все найсмачніше, і їси це в першу чергу, а потім вже доїдає інше. Так ось тут смачно все. Тому їси все також, як і укладали - шарами.
- Але особисто мені більше сподобалися помідори з сиром.
- Також в страві достатньо рідини. Овочі в ньому не плавають, а й сухими їх не назвеш. Бульйон дуже смачний, і його чудово їсти, вмочуючи хлібом або лавашем.
- Всі овочі рівномірно запеклася. Жоден з них не вийшов сирим, і не один не розпався на частини. Все целенькая і радує погляд.
- Єдине, для мене виявилося забагато перцю. Я не їм дуже гострі страви, тому варто було б додати гострого червоного перцю поменше. Але для чоловіка виявилося в самий раз. І він його навіть особливо не відчув.
- Але наступного разу я для себе зменшу порцію перцю в два рази.
- Запіканка вийшла можна сказати без жірінкі, але це ніяк не відбилося на його смакових якостях. Смаку курки і овочів цілком достатньо.
І ще один бонус, який хотілося б виділити окремо. Подача вийшло просто неймовірною. Коли я запросила чоловіка до столу, то він ахнув від подиву і захвату. А спробувавши, сказав, що він такого блюда навіть в ресторані не зустрічав.

Як би там не було, овочева запіканка з куркою вдалася на славу. На зараз від неї вже ні залишилося навіть сліду. Але завдяки цій статті, вдасться зберегти рецепт. І можна буде як - небудь знову приготувати по ньому, може тільки злегка змінивши склад інгредієнтів.
Овочева запіканка з кабачками в духовці з YouTube
Годі опиратись, щоб не запропонувати Вашій увазі ще один смачний рецепт. Запіканка тут вже готується зовсім без м'яса і курки, тільки лише з одними овочами. І заливається спеціальним сметанно - яєчним соусом.
А також посипається сиром. Смакота! Просто пальчики оближеш!
Єдине, від чого хотілося б Вас застерегти, так це від того, що таким чином терти овочі на тертці дуже небезпечно. Для такої терки повинні бути спеціальні тримачі, щоб не поранити руку.
Тому і Ви дотримуйте техніку безпеки, коли використовуєте такого роду кухонне начиння.
І на завершення хочеться сказати, що овочеві запіканки - це прекрасне літнє блюдо. В цей самий час всі овочі просто насичені сонцем по самі вінця. І їх потрібно їсти якомога частіше, і в самих будь-яких видах - хоч в свіжому, хоч у вареному, хоч в запеченому.
В цей період часу овочі повні вітамінами і іншими корисними речовинами. А також вони найсмачніші, самі спілі, і самі соковиті. Тому треба встигати наїстися ними досхочу, щоб вистачило запасу на все довгий час, коли за восени піде довга зима, а її змінить зовсім не близька весна.
Я сподіваюся, що рецепт Вам сподобався, і Ви захочете приготувати по ньому. Тоді Ви самі зрозумієте, звідки з'явилося стільки захоплених слів з приводу звичайного овочевого страви.
Смачного!