Курячі тефтелі з гарбузом в томатної підливі
Ставлення до гарбузі в кулінарії неоднозначно: комусь не подобається її смак, хтось не сприймає аромат, а діти і зовсім знайдуть ще тисячу причин, чому вони не хочуть її їсти. В результаті доводиться йти на всілякі хитрощі і прийоми, щоб збагатити раціон своєї родини цим корисним продуктом. Найпростіший варіант - «заховати» гарбуз в уже знайомих і улюблених стравах, причому так, щоб її присутність зовсім не відчувалося. Наприклад, спробуйте приготувати смачні тефтелі з курячого фаршу, в які замість рису додана гарбуз. Така заміна тільки на користь звичного рецепту - тефтелі виходять дуже соковитими і ніжними. Відмінна маскування гарбуза для тих, хто не дружить з «королевою осені»! А цінителям цього овоча неодмінно припаде до смаку ароматна томатно-гарбузова підлива, в якій ми будемо гасити тюфтельки.
складові
- гарбуз - 0,5 кг
- філе куряче - 2 шт. загальною вагою приблизно 0,5-0,6 кг (можна замінити м'ясним фаршем)
- томати в соку - 1 банка
- цибуля - 2 шт.
- яйце - 1 шт.
- часник - 3 зубчики
- вівсяні пластівці - 4 ст.л.
- приправа для фаршу - 1 ст.л.
- сіль, зелень
М'ясний фарш також краще готувати самостійно - тільки зі свинини або з суміші свинини і яловичини.
Як приготувати тефтелі з гарбузом
Приготування почнемо з подрібнення курячого філе в однорідний фарш - в м'ясорубці або чаші блендера. Можна також порубати м'ясо гострим ножем на дуже дрібні сегменти (за аналогією рубаних котлет).
Одночасно або після подрібнюємо в блендері одну цибулину до стану кашки. Якщо ви будете нарізати цибулину вручну, постарайтеся подрібнити її дуже-дуже дрібно, щоб не залишилося великих шматочків. Додаємо її до фаршу, перемішуємо до однорідності. Другу цибулину залишаємо для овочевий підливи до тефтелі.
Беремося за гарбуз - очищаємо її від шкірки і насіння, натираємо крупно. Порцію подрібненої гарбузової маси ділимо навпіл і одну половину відправляємо в фарш. Друга половина буде чекати своєї години для приготування підливи.
Скріплюємо курячий фарш яйцем і вівсяними пластівцями (геркулес). Їх в'язкості цілком вистачить для того, щоб тефтелі не розпадається під час гасіння на сковороді.
Приправляємо сіллю і своїми улюбленими прянощами і ароматними сушеними травами, в нашому випадку був використаний сушений кріп і приправа для курячих котлет, з додаванням подрібнених зубчиків часнику.
Ще раз перемішуємо для рівномірного розподілу приправ і залишаємо готовий фарш в спокої хвилин на 15-20, прибравши його в холодильник.
Цього часу якраз повинно вистачити для приготування підливи. Для неї відразу ж беремо сковороду потрібної глибини, так як тефтелі будуть гаситися тут же.
Другу цибулину нарізаємо півкільцями або четвертинками кілець. Розігріваємо в сковороді пару ложок рослинного масла і пасеруємо цибулю разом із другою порцією гарбузової нарізки протягом 5 хвилин.
Вливаємо половину склянки окропу (або бульйону), гасимо 10 хвилин.
Потім до гарбузі відправляємо томати, звільнені від шкурок, разом зі своїм соком. Розминаємо помідори і даємо згасити гарбузово-томатної підливі ще 5 хвилин. На цьому етапі регулюємо підливу на сіль і цукор.
З охолодженого гарбузово-курячого фаршу ліпимо круглі тюфтельки середнього розміру, викладаємо їх на сковороду, злегка утапливая в підливу.
Тушкуємо тефтелі з гарбуза на невеликому вогні, накривши сковороду кришкою. Через 15 хвилин їх необхідно перевернути для більш рівномірного приготування, після чого готувати ще 10-15 хвилин.
Готові тефтелі дуже смачні як гарячими, так і остиглими. Подавати їх краще всього зі сметаною, зеленню, овочами.