Яблучна галета з горіхами
Яблучна випічка ніколи не виходить з кулінарної моди і ніколи не набридає. Та й як вона може набриднути? Адже існує стільки цікавих рецептів, що вистачить на весь сезон яблук. Наприклад, ви вже встигли спробувати французьку галету з яблуками? Якщо немає, то дуже рекомендуємо її приготувати. Зазвичай в цей простий і смачний пиріг закохуються відразу. І після першої приготовленої галети хочеться пробувати все нові і нові варіанти начинок, експериментувати з різними поєднаннями і смаками.
Найчастіше галети роблять з несолодкого і навіть пісного тіста, ось тут можна подивитися його приклад - галета з овочами. Але не меншою популярністю користується і більш здобна основа з рубленого тесту, яка особливо хороша в поєднанні з фруктово-ягідними начинками. А в нашій яблучної Галеті таке тісто ще і відмінно доповнює горіхову прошарок. Приготування не доставить особливих турбот, зазвичай рубане тісто виходить завжди, навіть у тих, хто готує його в перший раз. А якщо ви скористаєтеся блендером, то процес піде ще швидше!
складові
- борошно - 220 г
- масло солодковершкове - 110 г
- сіль - 1 щіпка
- яйце - 2 шт. (Одне для тесту, друге для начинки)
- яблука - 3-4 шт.
- цукор - 1 склянка (2 ст.л. для тесту, решті - в начинку)
- волоські горіхи - 1 стакан
- мед - 2 ст.л.
Як приготувати галети з яблуками
Змішуємо в мисці борошно, 2 ст.л. цукру і дрібку солі. Додаємо холодне масло, нарізане кубиками. Тепер потрібно перетерти його в крихту з борошняної сумішшю. Можна все дії з приготування тіста довірити кухонного комбайну (виберіть насадку «ніж»). Це швидше і зручніше, до того ж так масло не встигне нагрітися від тепла рук.
Забиваємо в масляну крихту одне яйце, починаємо вмішувати його в борошно і масло, поєднуючи компоненти тесту в цільну податливу масу. З цим також може впоратися комбайн або блендер.
Якщо яйце було невелике, його може не вистачити для скріплення тесту, в такому випадку можна додатково влити зовсім небагато, буквально ложку крижаної питної води. З готового тіста формуємо кулю, загортаємо його в харчову плівку і прибираємо в холод на 35 хвилин.
Підготуємо горіхову прошарок для галети: волоські горіхи підсушують на сковороді до появи смачного аромату і помірною румяности (можна підсушити їх в духовці 6-7 хвилин при 180 градусах).
Горіхи перекладаємо в чашу подрібнювача, перемелює в дуже дрібну крихту.
Горіхову крихту висипаємо в окрему глибоку тарілку, вбиваємо яйце і засипаємо цукор, що залишився.
Перемішуємо, повинна вийти однорідна м'яка маса.
Тісто розгортаємо на пріпиленний борошном пергаменті (папері для випічки) тонкої коржем діаметром близько 30 сантиметрів.
Розподіляємо цукрово-горіхову масу, не доходячи до країв коржі близько 2-3 сантиметрів.
Поверх горіховою прошарку розкладаємо тонкі яблучні скибочки по колу. Спочатку викладаємо великий зовнішній коло, укладаючи часточки трохи внахлест, кожен наступний шар викладаємо так, щоб він трохи закривав попередній. Можна спростити завдання і викласти яблука довільно, на смак це не вплине.
Краї галети загортаємо, злегка накриваючи яблучні дольки і формуючи защипи на відстані 5-7-10 см один від одного.
Розігріваємо духовку до 190 градусів, а поки вона нагрівається, змащуємо яблука медом, розведеним водою. Яблучну галету відправляємо в розігріту духовку і випікаємо близько 30-40 хвилин, періодично витягуючи деко з галет і змащуючи яблука залишилися медом. Таким чином, яблука в процесі запікання будуть карамелізуватися, а медова скоринка не дасть їм надмірно висушитися.