Дріжджові рогалики з начинкою (повидло, варення, джем), рецепт з покроковими фото)
Цим рецептом дріжджових рогаликів на кефірі з солодкою начинкою поділилася з нами Анастасія Дворнікова, за що їй велике спасибі.
"Піч різні пироги, пиріжки та булочки я дуже люблю, мені подобається сам процес, практично завжди радує результат, а домашні дуже добре їдять будь-яку випічку. Особливо мені подобається пекти з дріжджового тіста, тонкощам роботи з ним мене навчила ще моя бабуся. Дрібна випічка з дріжджового тіста завжди смачна, з якими начинками вона не готувалася. Ось, наприклад, дріжджові рогалики на кефірі виходять дуже ніжними, повітряними і об'ємними, для начинки, я беру домашній густий джем або яблучне повидло - дивіться, як варити повидло з яблук.
Інгредієнти для приготування рогаликів з солодкою начинкою з дріжджового тіста
Для приготування дріжджових рогаликів на кефірі з солодкою начинкою я підготувала: - близько 3 склянок пшеничного борошна вищого сорту; - 150 мл кефіру (підійде кефір з будь жирністю); - 2 ч. л. сухих дріжджів швидкодіючих; (якщо у вас є вічна закваска, то раджу замінити дріжджі трьома ст. л. закваски) - 1 ст. л. з гіркою цукру-піску; - ¼ Ч. л. солі; - 1 яйце; - 30 г вершкового масла; - 1 жовток і столову ложку молока для обмазки; - 100-150 г густого варення або джему; - 1-2 ст. л. цукрової пудри для посипання.
З такої кількості продуктів у мене виходить приблизно 10 рогаликів середнього розміру.
Рецепт приготування дріжджових рогаликів з густим варенням, джемом, повидлом
Покроково я готую дріжджові рогалики так: У досить об'ємною чашці змішала трохи підігрітий кефір, цукор, сіль і дріжджі. Чашку накрила і поставила в тепле місце, щоб дріжджі «розійшлися» (почали діяти).
Цієї займає 10-20 хвилин, коли на поверхні з'явився невеликий шар піни, можна замішувати тісто далі.
До дріжджової маси додала яйце і розтоплене масло, все перемішала. Посіяла до всіх інгредієнтів у чашку 2 склянки борошна, вымесила ложкою. Третій стакан борошна додаю поступово, вимішуючи тісто руками. Як тільки тісто перестало прилипати до рук, воно готове.
Залишила тісто в чашці, накрила кришкою (можна накрити рушником або плівкою) і поставила «підходити в тепле місце без протягів, додатково поставила чашку в широку посудину з теплою водою, щоб процес йшов швидше. Через 40-60 хвилин тісто збільшується приблизно в два рази, можна починати робити рогалики.
В цей же час потрібно включила духовку, щоб вона прогрілася до 200 градусів. Тісто розкрутила на столі, присипаному борошном качалкою в пласт шириною приблизно 0,5-0,7 мм, довільно нарізала трикутниками.
Якщо нарізка трикутників викликає труднощі, то тісто можна розкачати в круг і нарізати на сектори, аналогічно нарізування піци.
Ближче до широкій стороні трикутника виклала чайною ложкою начинку (повидло, джем або варення), загорнула рогалики і виклала на змащений маслом деко.
Так вчинила зі всіма трикутниками. Змішала жовток з молоком, змастила силіконової пензликом рогалики і залишити їх «щоб підійшло» хвилин на 20.
Збільшені в обсязі рогалики поставила в розігріту духовку. Якщо є режим конвекції в духовці, то його потрібно ввімкнути.
Випікатися дріжджові рогалики з солодкою начинкою будуть приблизно 20 хвилин, як тільки верх досить зарум'яниться, їх можна діставати. Відразу посипала випічку цукровою пудрою, розсіюючи її через сито.
Вже через кілька хвилин, коли рогалики трохи охололи, на запах збирається сім'я і майже вся порція з'їдається, особливо смачні вони з молоком або запашним трав'яним чаєм. Якщо під рукою немає підходящої начинки, то приготувати рогалики можна і без неї, просто після нарізування трикутників я посипаю їх цукром і загортаю, а разом з рогаликами подаю будь-яке варення, згущене молоко або ягідний сироп.
Дивіться також, як приготувати рогалики з сирного тіста.