» » Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів


Найулюбленіші і часто використовувані овочі - це без сумніву огірки і помідори. Їх зараз продають цілий рік, і ми можемо радувати себе смачними салатами з їх використанням тоді, коли захочемо.

Але, звичайно, з соковитими, нагодована літнім сонцем і теплом, овочами - зимові плоди не порівняти. І тому кожне літо багато господинь, а також чоловіки, любителі постояти біля плити і приготувати що-небудь смачненьке, заготовляють смачні салати в банки.

І навіть стало дуже популярним вираз, яке звучить, як слоган - «Закатай літо в банку!» Звучить дуже переконливо, і спонукає не тільки прислухатися до сказаного, а й мити банки і заготовлювати в них те, що вирощено на городі, або куплено на ринку .

Ось ми і намагаємося, закочує. Адже що може бути краще, самостійно приготованих домашніх заготовок, зроблених з любов'ю, а головне своїми руками. Одним словом »Hand made»!

Заготовки з томатів - це, мабуть, найпростіші і найулюбленіші з усіх заготовок. Вони не такі примхливі в зберіганні, як скажімо баклажани, їх не треба смажити, парити і гасити, стоячи біля гарячої плити. З ними практично немає ніякої метушні. Приготувати з будь-якого, з сьогодні запропонованих рецептів, буде легко і просто. Кажу це не просто: готувала по ним цілих три дні, і всі вони заготовки через мої руки.

Хочеться сказати, що помідори відмінно поєднуються з будь-якими іншими овочами - це перш за все огірки, болгарський перець і цибулю. Таке класичне поєднання інгредієнтів. Заготовки з ними виходять яскравими, барвистими, що радують погляд і підвищують настрій. Відкривши баночку такої смакоти, виклавши в тарілку і полив рослинним маслом, Ви зможете прикрасити таким блюдом будь-хто, навіть найпростіший вечерю.

Можна також готувати салати і з додаванням моркви, білоголової та цвітної капусти, з яблуками, кабачками, баклажанами, стручкової квасолею. Зустрічала я навіть заготовку на зиму помідорів з рисом, і сьогодні такий рецепт теж буде в нашій добірці.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

А чому дивуватися, томати настільки улюблений і смачний овоч, що його хочеться бачити в різних поєднаннях, і у великій різноманітності.

Я буду заготовляти їх виключно зі своїх доморощених плодів. Нехай вони не такі великі і червоні, як продаються на ринку, зате свої, вирощені з любов'ю. Живемо ми на Уралі, і наші місця називають країною вічно-зелених помідорів. А назва це встановилося через те, що ми не чекаємо, коли у нас плоди дозріють на кущу, ми збираємо їх зеленими і кладемо в темне місце, де вони і червоніють.

І настає такий момент, коли дивишся, а червоних примірників в ящиках стає все більше і більше. І з'їсти їх вже не представляється можливим. Ось тоді на кілька днів просто переселяєшся на кухню, і з ранку до вечора переробляєш їх, маринуючи просто так, і в желатині, консервуючи, готуючи томат, або салати на зиму.

Але не всім «щастить», як нам, і у багатьох томати червоніють на кущах. Але як би там не було, сьогодні ми будемо робити заготовки. І давайте швидше приступимо до цього моменту. А з яких плодів Ви їх будете готувати, особливої ​​ролі не грає, навіть зелені підійдуть для приготування багатьох рецептів. І спробувавши хоч раз таку заготовку, Ви потім будете спеціально шукати зелені плоди, щоб приготувати таку смакоту.

зміст:

  • Маринований салат «Пальчики оближеш» з помідорів з цибулею
  • «Лечо» з помідорів - 6 рецептів без стерилізації
  • Салат на зиму з помідорів, цибулі та моркви
  • Консервований салат з томатів, огірків і болгарського перцю
  • Помідори по-корейськи - 4 рецепта
  • Зимовий овочевий салат без маринаду і без стерилізації
  • «Зимовий» із зелених томатів без стерилізації
  • Консервована ікра із зелених помідорів
  • «Сніданок туриста» з помідорів з рисом
  • Зимовий пікантний салат з томатами і яблуками

Маринований салат «Пальчики оближеш» з помідорів з цибулею

Це дуже простий рецепт, завдяки якому не потрібно витрачати багато часу на приготування. Найсмачнішим він виходить із стиглих червоних або рожевих помідорів, типу «Волове серце». Такі сорти мають м'ясисту цукрову м'якоть. І навіть просто їмо такий плід, посолити його з сіллю, мимоволі будеш облизувати пальчики. А що ж говорити, якщо заготовити їх у смачному маринаді ?!

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Я ж сьогодні використовую свої помідори. Зазвичай я заготовлював їх таким способом відразу багато банок. Але сьогодні у мене інше завдання, а саме, показати Вам, дорогі читачі, як готуються заготовки відразу за кількома рецептами. Тому всі їхні я буду робити по дві - три баночки, і не більше того.

Нам знадобиться (на дві 650-грамові банки):

  • помідори - 650 гр
  • цибуля - 3 - 4 середніх головки
  • часник - 4 зубчики
  • соняшникова олія - ​​4 ст. ложки
  • перець горошком чорний - 10 шт
  • кріп, петрушка - по 4 гілочки

Для маринаду на 1 літр води:

  • сіль - 1 ст. ложка
  • цукор - 2,5 ст. ложки
  • оцет 9% - 60 мл

Маринаду вийде трохи більше, ніж треба на дві банки, але тут вже нічого не поробиш. Якщо готувати його на півлітра води, то цієї кількості не вистачить, а якщо готувати на 750 мл, то потрібно буде перераховувати пропорції, де вони вийдуть зі складними долями. Тому краще приготувати маринаду трохи більше. Нехай він краще залишиться, ніж його не вистачить.

Згодом, після охолодження, його можна зберігати в холодильнику і, за бажанням, замаринувати в ньому огірки чи помідори для того, щоб просто поїсти.

приготування:

1. Банки добре промити за допомогою соди або миючого засобу. Також потрібно їх простерилізувати. Зробити це можна будь-яким з відомих способів

  • на пару
  • в духовці
  • в мікрохвильовці

Якщо стерилізуєте їх останнім запропонованим способом, то не забудьте налити в банку трохи теплої води, щоб вона не лопнула. Час стерилізації в мікрохвильовій печі залежить від того, скільки банок Ви туди поставите. На дві банки потрібно 4 - 5 хвилин, на 3 банки - 5 - 6 хвилин, і так далі.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

У банку повинна закипіти вода, а сама вона повинна стати такою гарячою, що дістати її можна буде тільки за допомогою прихватки або рушники - це основний показник готовності.

Кришки залити окропом і дати їм покипіти в воді 4 - 5 хвилин.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

2. Томати помити. Цибулю і часник очистити. Приготувати відразу всі потрібні для готування інгредієнти. Щоб нічого не забути похапцем.

Цибулю порізати кільцями або півкільцями, в залежності від їх розміру.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

3. Почнемо розкладати компоненти відразу в обидві підготовлені банки. У кожну з них викласти кріп, петрушку, кільця цибулі. Залишити трохи цибулі. Він нам ще буде потрібен, щоб покласти його зверху.

4. Налити по 2 столових ложки олії і викласти по два зубчики часнику. Можна розрізати зубчики на на 2 - 3 частини. Додати по 5 горошин чорного перцю.

Я зустрічала варіації цього рецепта, де перчик не додавали. Я, чесно кажучи, не знаю чому. Мені цей варіант подобається саме з його присутністю. Коли в маринаді, і в самому стилі плодів, присутній аромат і смак цієї пряності, це завжди розбурхує смак і підвищує апетит.

5. Томати порізати великими частинами, розрізавши їх на 4 - 6 частин, в залежності від розміру.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Акуратно викласти порізані часточки в банку до інших компонентів. Сильно не натискайте, розкладайте компактно, але без натиску.

6. В кінці викласти залишилися кільця цибулі.

7. Приготувати маринад. Для цього закип'ятити воду, додати в неї сіль і цукор. Як знову закипить, додати оцет. І знову дочекатися закипання. Після чого розсіл вимкнути і дати йому охолонути до теплого стану.

8. Залити теплим маринадом вміст банок. Подивитися, щоб в серединці не залишилося бульбашок повітря. Якщо такі є повращайте наповнену ємність з боку в бік, обхопивши її долонями. Або ж акуратно просуньте ручку від ложки в місце, де бульбашка намагається сховатися, і допоможіть йому вибратися догори.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

9. Тепер банки необхідно простерилізувати. Для цього набрати в каструлю відповідного розміру теплу воду, постелити на дно рушник, і акуратно поставити туди ємності з вмістом.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Не ставте банки в киплячу воду, щоб вони не лопнули.

Долити маринад, щоб він був налитий до самого краю. Закрити простерилизованной металевою кришкою і включити газ. Дочекатися, поки вода в каструлі закипить, після чого засікти час.

Стерилізувати 0,5 літрові банки слід 15 хвилин. 650 грамові банки стерилізують 20 хвилин, а літрові - 25 хвилин. Кришки протягом цього часу вже не відкривати, і взагалі не відкривати, особливо коли будете вже банки діставати.

Інший раз трапляється таке, що поки дістаємо банку за допомогою щипців, ненароком зрушимо кришку. Так ось в такому випадку, в баночку потрібно знову долити киплячий маринад і знову накрити кришкою. Простерилізувати вдруге, але вже не повне час, а хвилин 10.

10. Банки дістати щипцями, але не всі а по одній. І закриття кришками за допомогою закаточной машинки.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

11. Після чого перевернути їх, поставивши догори дном, і щільно укутати рушником або ковдрою. Необхідно, щоб вміст остигало дуже повільно. Протягом цього періоду буде тривати пасивна стерилізація.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Правильно накрита заготовка залишається теплою навіть через 24 години. До цього і треба прагнути. Чим повільніше вона остигає, тим краще.

12. Через день, або навіть два банки перевернути в їх звичайне положення, і поставити на зберігання в прохолодне темне місце. Якщо зберігайте в квартирі. то поставте заготовки подалі від опалювальних приладів. Якщо в квартирі є комора, то це буде ідеальним місцем.

Як правило зберігається така заготовка добре, і проблем з нею не буває.

«Лечо» з помідорів - 6 рецептів без стерилізації

У минулому сезоні на сторінках блогу, я ділилася своїми улюбленими рецептами приготування лечо. У статті під назвою «Лечо з болгарського перцю - рецепти« Пальчики оближеш »було запропоновано 5 різноманітних смачних рецептів. Рецепти там були, як просто з одними помідорами, так і з додаванням моркви і часнику.

Лечо - це взагалі найулюбленіша закуска мільйонів людей. Закочують його в осінньо - літній період тоннами. І рецептів його приготування існує безліч. Хоча треба визнати, що салат найпростіший. Звідки стільки рецептів, питається !?

Але це все народна любов. Кожен намагається зробити улюблене блюдо ще смачніше і красивіше. І ми не пасемо задніх. Сьогодні я хочу запропонувати Вам ще один рецепт - дуже простий, і дуже смачний.

Ця глава передбачає 6 рецептів приготування улюбленого холодного страви. Так ось 5 з них Ви можете подивитися перейшовши за посиланням, а сьогодні я поділюся тільки одним рецептом. Навіщо повторюватися, якщо якісь рецепти вже описані. Краще залишимо місце для нових.

Нам знадобиться:

  • помідори - 2 кг
  • болгарський перець - 2,5 кг
  • цукор - 0,5 склянки
  • сіль - 1 ст. ложка з гіркою
  • масло - 0,5 склянки
  • оцет 9% - 1 ст. ложка
  • перець чорний горошком - 6 - 7 горошин

Розрахунок овочів дається вже в очищеному стані.

приготування:

Як Ви напевно встигли помітити склад інгредієнтів самий що ні на є найпростіший. Потрібні лише помідори і болгарський перець. Але від того, які Ви їх будете використовувати, буде залежати і смак всієї заготовки.

Томати потрібно брати обов'язково стиглі, червоні, соковиті і м'ясисті. Їх смак задає основний тон всьому салату. Саме їм відведена тут провідна роль.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Але перчики також не треба скидати з рахунків. Вибирайте також соковиті м'ясисті сорти, з товстими стінками. Колір плодів може бути будь-який - від яскраво червоного, до темно - зеленого. Але слід пам'ятати, що червоний перець має найсолодший смак, а темно - зелений може мати навіть і легку гірчинку.

А щоб отримати в салаті буйство фарб - як раз таке різноманіття кольорів, яке нам дарує чудову щедра осінь, можна взяти перець різних кольорів. У цьому випадку ми отримаємо не тільки красивий колір, але і більш багатогранний смак.

Але у мене сьогодні тільки червоні плоди. Томати свої, а перець - з ринку, але він найкращий серед усіх, який я змогла знайти. На жаль вирощений мною перець не має таких смакових якостей, які мені б хотілося. І тому його ми будемо використовувати сьогодні в інших заготовках.

І ще одне маленьке відступ. Це мій третій день, коли я заготовлював помідори на зиму. І сьогодні я готую відразу три різні варіанти. Всі вони готуються спеціально для того, щоб показати Вам по кроках, як все робити. Тому я беру тільки половину від запропонованих в рецепті компонентів. І з цієї кількості у мене вийде півтора літра готового продукту.

Отже, із запропонованого кількості інгредієнтів вихід готового продукту складе 3 літри, або трохи більше.

Тому визначайтеся з тим, скільки Вам потрібно баночок. Я консервую в літрові банки, так як банок меншого обсягу у мене вже не залишилося. Хоч рецепт і написаний на початку статті, цей варіант у мене готується останнім. Але майте на увазі, що заготовлювати салати краще в невеликі банки, об'ємом 0,5, 0,65 літра. Щоб вони не залежувались в холодильнику. Щоб відкрив і відразу з'їв!

Овочі вибрали, з банками визначилися, почнемо готувати.

1. Помідори очистити від плодоніжки і вирізати її темне місце кріплення. Розрізати плоди на частини, їх кількість буде залежати від розміру плодів. З них ми будемо готувати томат. Приготувати його, можна перекрутивши овочі через м'ясорубку, або ж подрібнити за допомогою блендера.

Так як я використовую всього кілограм плодів, то мені простіше їх пюрировать в чаші блендера.

Після отримання томата, є два шляхи подальшого прямування.

  1. Перетерти томати через сито, тим самим звільнитися від насіння і шматочків шкірки, якщо така залишилася. Від шкірки також можна позбутися, заздалегідь обшпаривши плоди окропом і знявши її з них. Але це ідеальний спосіб приготування!
  2. Я ж іду сьогодні більш швидким і простим шляхом. Тим більше, що кісточки мені зовсім не заважають. Так їх практично і не видно після жорсткої процедури в чаші блендера.

2. Готовий томат перелити у велику каструлю відповідного обсягу. Обсяг повинен бути таким, щоб до нього увійшли і пюрірованние помідори і порізаний перець. Поставити каструлю на вогонь і довести вміст до кипіння.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

3. Варити томат 20 хвилин, періодично при цьому помішуючи яскраво - червону масу. Вважається правильним уварювали томатну масу вдвічі. Але ми сьогодні використовуємо мало томатів, до того ж вони у нас були м'ясистим і соковитими. Тому уварювали вдвічі їх нам ні до чого.

Необхідно дати їм покипіти при не дуже інтенсивному вогні.

4. За 5 хвилин до закінчення часу посолити томат, додати туди ж цукор і рослинне масло. Сіль не повинна бути йодованою, а масло не повинно мати жодного стороннього запаху.

5. Очистити перець від насіння і перегородок. Коли зрізати з нього плодоніжку, залишається безхазяйним колечко перцю. Можна звичайно буде додати його в томат і в такому вигляді, але це буде виглядати не дуже красиво. Ну не викидати ж корисний продукт.

Тому його швиденько подрібнити, знову ж в чаші блендера, і поки не закипів томат, відправити цю смакоту до нього в каструлю. Ця процедура особливо хороша, якщо у томатів не вистачає кольору. Так як перець у мене яскраво-червоний, він додасть томату додаткової яскравості. Ну і смаку, звичайно ж!

До речі, якщо хочете додати салату яскравий насичений колір, можете ввести ложечку - іншу подрібненої паприки.

6. Перець тепер потрібно порізати. І знову у нас є кілька різних способів це зробити. Найпростіший і швидкий спосіб - це просто порізати його соломкою. При цьому способі час варіння буде максимально зменшено. Досить буде 10 - 15 хвилин, щоб перець при варінні дійшов до готовності.

Другий спосіб - це нарізка великими кубиками або досить великими скибочками. Час варіння буде збільшено до 20 - 25 хвилин.

Я ж сьогодні буду варити перець найдовше за часом. По - перше, тому, що він у мене м'ясистий і товстий, а по - друге, тому, що поріжу його досить крупно.

7. А тепер займемося банками. Їх потрібно ретельно помити за допомогою соди, або іншого, більш звичного для Вас, миючого засобу. Також потрібно помити і кришки.

8. Потім простерилізувати і те, і інше одним з відомих способів. Так як я використовую сьогодні багато банок, то я їх вже заздалегідь все простерилізувати в мікрохвильовій печі.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Кришки ж не годяться для стерилізації в мікрохвильовій печі. Тому, заливши їх водою, я ставлю їх кип'ятити. Після того, як закипить вода, вони повинні перебувати в киплячій воді не менше 5 хвилин, а краще до 10 хвилин.

9. 20 хвилин пройшло, а це значить, що пора викладати перець в каструлю з томатом. Виклавши його я бачу, що перцю багато, а томата зовсім не видно. Мало того, навіть перемішати все це неможливо. Перець тут же вистрибне з каструлі.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Нічого страшного, так і треба. Все йде за планом. Просто потрібно трохи зменшити вогонь і накрити каструлю кришкою. Хвилин через 5 - 7 можна буде побачити, що перець «осів» і вже не намагається вилізти з каструлі. Тепер його можна вже перемішати.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

10. Дочекатися, поки маса закипить. Тоді ж і засікти час. Варитися наш крупно порізаний овоч повинен 30 хвилин. І варити його потрібно при закритій кришці. Таким чином томат НЕ википатиме, а перець буде не тільки варитися, він буде також ще і пропарюватися. Що дуже добре, адже стерилізувати ми нашу смакоту сьогодні не збираємося.

11. Варити, періодично відкриваючи кришку і акуратно перемішуючи перець. Важливо не поламати всю красу. Час варіння даю те, що у мене вийшло. Якщо перець у Вас буде використовуватися більш тонкостінний, то і час варіння повинно бути зменшено.

Тут навіть не по часу краще орієнтуватися, а за зовнішнім виглядом перцю. Він ні в якому разі, не повинен стати м'яким, і розвалюватися тоді, коли його тільки візьмеш ложкою. Але і жорстким він бути не повинен. Потрібне стан перцю - середнє; ніби й готовий, але не до кінця. Він повинен залишитися одночасно пружним і пластичним. А на такий стан нам не вкаже ніяке час, потрібно дивитися і відчувати.

12. За 5 хвилин до закінчення варіння нам потрібно додати ще два, що залишилися компонента - це чорний перець горошком і оцет. Додаємо їх, даємо покипіти 5 хвилин, і починаємо заповнювати банки.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Якщо банок дві, або три, то можна відразу починати заповнювати їх все по черзі. Викласти дві - три ложки в одну, потім стільки ж в іншу і третю. Так тепло буде поширюватися поступово, і банки не лопнуть від різкого перепаду температур.

До того ж бульбашки повітря будуть встигати виходити.

13. Намагайтеся спочатку викладати в баночки побільше перцю, томат Спеціально не наливайте. Нехай його буде стільки, скільки потрапляє разом з перцем. Кожен шар злегка придавлюйте, щоб усередині не залишалося порожнеч. Але лише злегка, зберігайте цілісність перцю. Він поки гарячий може легко зламатися, а нам треба зберегти його красивим і цілим.

14. У кінці якраз нам знадобиться томат, він повинен повністю приховати всі перчики.

Огляньте банку з усіх боків, в ній не повинно бути видимим пустот. Якщо побачили, то повітря треба випустити. Для цього опустіть в це місце ручку від ложки, ведучи її акуратно по стінці. Бульбашка тут же вистрибне.

15. Потім слід накрити банку стерилізованої кришкою. Дати постояти хвилину - дві. Потім закриття кришку за допомогою закаточной машинки.

16. Так як заготовку ми не стерилізуємо, проведемо для неї пасивну стерилізацію. Поставте банки з заготовками під ковдру, перевернувши їх догори дном. І щільно укутайте. Залиште в такому стані на 24 години.

17. Потім поставте на зберігання в темне прохолодне місце, перевернувши їх в звичне положення.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Ось і весь рецепт. Як бачите, він дуже і дуже простий. Я б навіть сказала, що простіше нікуди.

Можна в цей рецепт ввести цибулю і моркву, і в минулій статті, на яку є посилання на початку цього рецепта, ми як раз і готували лечо з їх присутністю. Тому, якщо є бажання приготувати такий салат з додатковими овочами, то переходите за цим посиланням і читайте рецепти там.

А ми перейдемо до наступного рецептом.

Салат на зиму з помідорів, цибулі та моркви

Присутність моркви в будь-якій страві завжди дуже прикрашає все блюдо в цілому. Я вже не кажу про всіх корисних якостях цього незамінного овоча. Про них знають всі, і морква в даному контексті реклами не потребує.

Тому і ми не можемо обійти морква своєю увагою. І я пропоную приготувати варіант з морквою. Причому не просто приготувати, а заготовити його на зиму.

Салат дуже простий. І його величезний плюс в тому, що овочі стерилізуються всього 5 хвилин. Це дозволяє зберегти в ньому всі корисні речовини і вітаміни.

Нам знадобиться (на дві 650-грамові банки):

  • помідори червоні, стиглі - 650 гр
  • цибуля ріпчаста - 1 головка
  • морква - 1 шт (200 гр)
  • часник - 1 зубчик
  • базилік - 2 - 3 гілочки
  • перець гострий стручковий - за смаком
  • перець чорний горошком - 5 шт
  • сіль - 1 ч. ложка
  • цукор - 2 ч. ложки
  • оцет - 1 ст. ложка

Як Ви вже зрозуміли, розрахунок продуктів дається в мінімальному обсязі - всього на дві баночки. Зверніть на це увагу. І якщо захочете законсервувати побільше, то просто пропорційно збільште їх кількість.

приготування:

1. Помідори розрізати на часточки. Для рецепта можна використовувати як червоні стиглі плоди, так і рожеві, які ще не до кінця дозріли. У будь-якому випадку, при нарізці шматочки повинні тримати свою форму. Часточки не повинні бути занадто великими, або занадто маленькими.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

2. Лук очистити і порізати кільцями товщиною не більше 5 мм.

3. Морква очистити і потерти на тертці для корейської моркви. Можна терти і на звичайній тертці, але для краси заготовки краще, щоб вона була в вигляді тонкої, акуратної соломки.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Подрібнити часник і порізати гострий перець.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

4. Всі овочі скласти в миску. Додати туди ж сіль і цукор. Порізати базилік і додати туди ж. Якщо такий травички у Вас немає, то можна замінити її петрушкою. Влити оцет і акуратно перемішати.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

5. Дати постояти 5 хвилин, і знову акуратно перемішати. Щоб не пошкодити овочі, заважати можна руками.

6. Розкласти овочеву масу в простерилізовані банки. Вмісту вистачить рівно на дві банки зазначеного вище обсягу.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

7. Закип'ятити чайник і залити в банки окріп. Перевірити, щоб рідина повністю заповнила весь видимий простір. Якщо десь залишилися бульбашки повітря, то їх треба випустити. Це можна зробити за допомогою ручки від звичайної столової ложки.

8. Закрити стерилізованими кришками. Дати постояти 2 - 3 хвилини.

9. Тим часом налити у велику каструлю теплу воду, постелити на дно рушник і поставити туди банки. Довести воду до кипіння і тільки після цього засікти час. Стерилізувати банки 10 хвилин, а якщо стерилізуєте в півлітрових банках, то досить буде 5 - 7 хвилин. Весь цей час вода в каструлі повинна добре кипіти. Але не настільки інтенсивно, вона не повинна вихлюпуватися з каструлі.

10. Спочатку дістати одну банку, і закатати кришку за допомогою закаточной машинки. Потім діставати наступну банку, і закручувати її.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

11. Закручені ємності перевернути, поставивши їх на кришку. Накрити теплою ковдрою. і залишити для пасивної стерилізації на 24 години. А може навіть і трохи більше, в загальному до того часу, поки вміст повністю не охолоне. А чим довше воно буде остигати, тим краще.

Зберігати банки в темному прохолодному місці.

Консервований салат з томатів, огірків і болгарського перцю

Це дуже популярний варіант салату, який не тільки дуже смачний, але ще і красивий. По суті, це улюблений всіма нами варіант огірків з помідорами, з додаванням ріпчастої цибулі та болгарського перцю. Тут фактично те ж саме, тільки заготовлене на зиму.

Нам знадобиться (на 3 650 грамові банки):

  • помідори - 400 гр
  • огірки - 400 гр
  • цибуля ріпчаста - 200 - 250 гр
  • болгарський перець - 200 - 250 гр
  • олія соняшникова - 1 ст. ложка на банку
  • чорний перець горошком - по 4 - 5 горошин на банку

маринад:

Зростає дається на 1 літр води.

  • цукор - 1,5 ст. ложки з гіркою
  • сіль - 1 ст. ложка без гірки
  • яблучний оцет - 12 ст. ложок

Замість яблучного оцту можна використовувати оцтову есенцію 70%. Її потрібно буде на літр води - 1 ст. ложку.

Або ж можна використовувати 9% оцет. І його нам в цьому випадку знадобиться 8 столових ложок.

Коли будете додавати оцет, можете пробувати маринад. І якщо Ви вважаєте, що даної кількості оцту додається багато, можна трохи зменшити його кількість. Але я додаю саме стільки. На мій смак - це нормально.

приготування:

1. Огірки порізати кружальцями. А якщо огірки великі, то можна розрізати кружечок на дві половинки.

Приготування цієї заготовки добре тим, що тут можна використовувати огірки, помідори і перець так звані - НЕ кондиційні. Тобто ті, які по тій, чи іншій причині не годяться для звичайної консервації. Наприклад, томати надмірно великі або навпаки дрібні; огірки - криві і товсті; болгарський перець також кривої і негарний.

Тут все ріжеться шматочками і кружечками. А як відомо, нарізка зрівнює всі овочі - все вони в цьому випадку стають однаковими.

2. Відразу ж готуємо банки. Вони вже мають бути простерилізовані. Відразу ж ставимо все три банки в ряд. Вливаємо в кожну з них по столовій ложці рослинного масла. Воно, як Ви розумієте, має бути без запаху.

Відразу ж кладемо в кожну баночку горошини перцю.

3. І викладаємо порізаний огірочок. Залиште один - два плоди для того, щоб і верхній шар у нас вийшов огірковим. Так салат вийде більш барвистим.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

4. Тепер готуємо наступний шар. Це можуть бути порізані дольками томати, або порізаний соломкою болгарський перець. Я викладаю томати.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

5. Цибулю порізати кільцями товщиною не більше 5 мм, і викласти його слідом. Більше половини банки вже заповнено.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

6. Тепер черга перцю. Його також можна порізати довільно. Ком-то більше подобається нарізати його кружечками, кому-то квадратиками, а я ріжу його звичайної соломкою.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

7. В самому кінці додамо зеленого кольору і викладемо огірочки. Баночки вже повністю заповнені і пора зайнятися приготуванням маринаду.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

8. Налити в каструлю 1 літр води. Поставити її на вогонь. Всипати сіль і цукор. Дати закипіти і влити оцет. Кипіння ненадовго припиниться, але незабаром відновиться.

9. І як тільки це станеться, залити його в банки. Але не робіть це швидко. Налийте спочатку окропу в одну з банк, приблизно на 1/4 частину. Потім налити стільки ж в іншу, і в третю.

І так, поступово доливаючи в кожну з них, заповнити банки до самого верху.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

10. Залишилося лише простерилізувати вміст. Це не займе багато часу. Ви напевно вже самі знаєте, як стерилізувати. Але я все ж нагадаю. У каструлю великого обсягу налити теплу воду. На дно постелити рушник. І поставити всередину банки.

Обов'язково долити розсолу під саме горло і прикрити простерилізованих кришками. Їх ми вже не відкриваємо, ну хіба що тільки взимку ...

Довести воду в каструлі до кипіння, і поле закипання почати відлік часу. Для банок різного об'єму воно різне.

  • 0,5 літра - 10 хвилин
  • 0,65 літра - 15 хвилин
  • 1 літр - 20 хвилин

11. Після стерилізації закрити банку кришкою. Зверніть увагу огірочки змінили колір на оливковий. Це означає, що вони повністю готові.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Потім поставити банку догори дном, і гарненько укутати ковдрою. Залишити в такому положенні до повного охолодження.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

12. Потім прибрати на зберігання в прохолодне, тепле місце.

Ось, впоралися ще з одним рецептом. Чесно кажучи, описувати той чи інший рецепт займає часом навіть більше часу, ніж всі приготувати.))) Настільки прості вони у виконанні, що навіть не хочеться зупинятися. А навіть, навпаки, хочеться приготувати їх якомога більше різних і смачних.

Помідори по-корейськи - 4 рецепта

Зовсім недавно я написала статтю, де дуже детально розповіла, як можна приготувати смачні помідори по-корейськи. Там у мене вказано, що зберігати їх можна в холодильнику лише 5 - 7 днів. Це та кількість днів, більше якого у нас вони не зберігаються, з'їдаються раніше. Але ось зараз, заради експерименту, ми зберігаємо їх вже набагато довше, і закуска стає від зберігання тільки смачніше.

Я так думаю, що зберігати їх можна в такому стані і до місяця. Але в банках з кришкою, що закручується, і обов'язково в холодильнику.

Я не буду сьогодні тут займати Ваш час. Якщо Ви хочете дізнатися ці рецепти, то переходите по посиланню. Там буквально по кроках, з великою кількістю красивих фотографій і відео, все написано і описано, як не можна краще.

Мало того, рецепти все випробувані, і мало того, пробуються досі в режимі онлайн, що називається. Всього там дається 3 рецепта, з яких два - з покроковим описом і фото, а один в відео варіанті.

За смаком помідори виходять кислувато - солодкими, трохи гострими, просто з божевільним запахом, який миттєво збуджує апетит, і спонукає раз у раз діставати по одній з холодильника.

Зараз усі, хто заходить до нас додому у справах, або просто в гості, пригощаються таким салатом, і у всіх питається їхню думку. Але думка завжди однакове - все в захваті !!!

Але все ж, щоб освіжить рецепт в пам'яті, дозвольте запропонувати Вам відео, в якому все розповідається і показується.

Я готувала салат в маленьких банках, а тут він заготовлюється відразу в великому обсязі. Це і добре, значить його вистачить надовго.

Хочу запропонувати Вам ще два посилання, за якими можна приготувати:

  • кабачки по-корейськи
  • баклажани по-корейськи

Ці заготовки також готуються на зиму, і зайвими в сьогоднішній статті не будуть. Хоч в їх складі і немає помідорів. Але будь-який салат по-корейськи смачний з будь-якими інгредієнтами.

Зимовий овочевий салат без маринаду і без стерилізації

Цей салат, і всі пов'язані на нього варіанти ще має назву «Український». Назва походить, швидше за все, від загальних принципів приготування. А склад інгредієнтів, і час приготування буває в різних варіантах різним.

Його особливістю є те, що він зовсім не примхливий, і незважаючи на те, що проходить досить невелику за часом теплову обробку, в стерилізації не потребує. А також для нього спеціально не готується маринад. Він вариться у власному соку, в якому власне і консервується.

Нам знадобиться:

  • помідори - 1 кг
  • болгарський перець - 300 гр
  • морква - 300 гр
  • цибуля ріпчаста - 300 гр
  • часник - 3 зубчики
  • гострий стручковий перець - за смаком (можна червоний мелений перець 1/4 ч. ложки)
  • кріп - невеликий пучок
  • петрушка - невеликий пучок
  • естрагон - гілочка (за бажанням)
  • цукор - 2 ст. ложки з гіркою
  • сіль - 2 ст. ложки без гірки
  • оцет 9% - 2 ст. ложки
  • рослинне масло 70 мл (3,5 ст. ложі)

З даної кількості інгредієнтів вийшло дві 650-грамові банки, і ще залишилося приблизно половина підлогу літрової банки.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Тобто можна було закочувати три підлогу літрові банки, і все одно для проби салатик залишився б, але трохи менше.

приготування:

1. Всі овочі і зелень помити і дати стекти воді. Очистити їх від усього непотрібного. Підготувати відразу всі інгредієнти, щоб вони були під рукою і нічого згодом не забути.

Приготувати також каструлю відповідного обсягу, в якій і будемо варити овочі.

2. Помідори нарізати невеликими шматочками. Я використовую дрібні кземпляри зі свого городу, і тому якісь з них розрізаю на дві - чотири частини. Плоди побільше, потрібно різати на більшу кількість частин.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Відразу ж складати нарізані шматочки в каструлю, в якій будемо варити.

3. Ріпчасту цибулю розрізати на дві половинки і потім порізати півкільцями. Відправити його до в загальну масу.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

4. Болгарський перець порізати тонкою соломкою. Якщо взяти перець різних кольорів, то він вийде більш красивим.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

5. Морква потерти на тертці. Можна використовувати як звичайну тертку, на якій краще потерти її на крупній осередку. А найкраще скористатися для цього теркою для корейської моркви. Вона дозволить отримати продукт приблизно однакового розміру і товщини, що зробить салат більш привабливим на вигляд.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Все це також скласти в загальну каструлю.

6. Подрібнити часник. Можна скористатися для цього пресом для подрібнення. А можна просто його дуже дрібно порізати ножем.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

7. У салат ми також додаємо гострий перець. Мені більше подобається додати його в свіжому вигляді. Але можна використовувати і мелений перець, на смак це сильно не відіб'ється.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Можна зробити його більш гострим, для цього перцю можна додати побільше. У будь-якому випадку, необхідно враховувати особисті потреби, і відповідно до цього вже використовувати цю гостру спецію.

Не забувайте тільки, що насіння у перчика найгостріші, і зовсім не бажано, щоб вони потрапили всередину. Тому очищайте їх, і робіть це в рукавичках. Сік при попаданні на пальці важко змивається водою.

8. Ще нам залишилося порізати зелень. Можна додавати тільки одну петрушку, можна один кріп. А можна і ту, і іншу зелень. А я так ще взяла трохи естрагону.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Але слід знати, що при тепловій обробці кріп і петрушка змінять свій колір на більш світлий, і не будуть виділятися в загальному кольорі салату. Естрагон ж, навпаки темніє, і буде видно в ньому у вигляді темних цяток. Якщо Вам це заважає, то можете і не додавати цей вид зелені. Тим більше, що в класичному виконанні цього різновиду заготовки, його і не додають.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

9. Відразу ж влити в овочі все масло. Викласти сіль і цукор. Перемішати. Найкраще зробити це руками. Так краще розійдеться сіль і цукор, та й кільця цибулі при такому перемішуванні самі розпадаються на окремі частини.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

10. Після перемішування залишити салат на 1 годину настоюватися. Протягом цього часу можна ще пару раз його перемішати. Незабаром він пустить сік, на якому і будемо потім займатися його подальшим приготуванням.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

11.Через годину настоювання поставити каструлю на середній вогонь. Соку овочі пустили вже досить, і можна не побоюватися, що вони пригорять. Але все ж слідкуйте за цим. Посуд, в якій готуємо, іноді може піднести і не потрібний сюрприз. Тому контроль важливий в цій справі.

12. При помішуванні довести овочеву масу до кипіння. При нагріванні з'явиться додаткова кількість соку, який власне і повинен закипіти. І як тільки це станеться, засікти час. Варити овочі потрібно 15 хвилин. Протягом цього часу перемішуйте їх за допомогою ложки з довгою ручкою, щоб не обпектися.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

13. Після чого влити оцет, добре перемішати. Знову дочекатися закипання і варити ще 5 хвилин.

14. Відразу ж розкласти салат в простерилізовані банки і закатати кришками. Відразу в усі банки його не викладаю. Нехай він потихеньку кипить на маленькому вогні. А Ви заповните спочатку одну банку, закрутіть її кришкою, потім беріться за наступну.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

15. Закручені баночки поставити догори дном і гарненько укутати ковдрою. Залишити для пасивної стерилізації на добу. Чим довше він буде остигати, тим краще.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

16. салат не примхливий, і добре зберігається. Але все ж, зберігати його краще в прохолодному місці. А щоб зберегти колір, бажано ще й вибрати для нього темне містечко. Тобто комора або підвал у власному будинку будуть для цього ідеальні.

Приготований таким чином салат можна подавати, як закуску до будь-яких м'ясних і рибних страв. А можна просто накладати його на хліб, як ікру, і їсти, запиваючи гарячим солодким чаєм.

Як я вже говорила вище, я зустрічала багато подібних за описом рецептів. Серед них є ті, де вміст потрібно варити 1 годину. На мій погляд це ні до чого, для повного приготування досить варити набагато менше часу.

Однак є варіанти цього рецепта, де продукти піддаються тепловій обробці всього 4 - 5 хвилин. І цей варіант я вважаю для себе неприйнятним. На мій погляд - це дуже мало за часом. Є шанс, що вміст може заграти і кришка підніметься. У такому випадку потрібна додаткова стерилізація. А навіщо? Коли можна поварити салат всього 20 хвилин. І спокійно його потім закрутити. Гарантія практично 100%. Це, звичайно, якщо Ви дотримувалися всі інші правила.

«Зимовий» із зелених томатів без стерилізації

Хтось вважає, що із зелених помідорів можна приготувати смачний салат. Тим більше на зиму. Вважають також, що вони гіркі і не смачні. Дозвольте з Вами не погодитися.

І доказом тому є вже приготована нами в одному з рецептів - грибна ікра з овочами. Де в якості одного з компонентів закуски виступають якраз зелені плоди. Мало того, ніякі інші помідори в цьому варіанті рецепта і не можуть передбачатися, так як саме зелені плоди при перекручуванні їх через м'ясорубку залишаються крупинками. Що і дозволяє зварити саме ікру, а не овочеве пюре.

А сьогодні ми будемо готувати смачний салат, який прекрасно подати на стіл в якості закуски під м'ясо, птицю та рибу. А також він буде дуже хороший і під міцні напої.

Нам знадобиться:

З даної кількості інгредієнтів виходить одна літрова банка і ще приблизно половина підлогу літрової банки. Трохи незручна пропорція в тому плані, що він залишається. Але от якщо закатати дві 650-грамові банки, то він якраз добре в них розподілиться. Але у мене на жаль все банки такого обсягу вже закінчилися. Кінець сезону, все-таки. Тому закочував в те, що залишилося.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

  • зелені помідори - 1 кг
  • морква - 300 гр
  • цибуля ріпчаста - 300 гр
  • болгарський перець - 300 гр
  • масло рослинне - 100 мл
  • цукор - 2 ст. ложки з гіркою
  • сіль - 1 ст. ложка з гіркою (але краще за смаком)
  • оцет 9% - 25 мл (1,5 ст. ложки)

приготування:

1. Підготувати всі інгредієнти для приготування. Помити і почистити овочі, зрізавши все зайве і неїстівне. Помити і простерилізувати банки і кришки. Приготувати каструлю, в якій ми будемо варити нашу заготовку.

2. Томати можна брати взагалі не кондиційні, маленькі, не рівні. На колір можна також не звертати особливої ​​уваги. Можна використовувати, як зовсім зелені плоди, так і злегка рожеві. Хоча, звичайно, з других салат виходить соковитіше і кілька смачніше.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Хоча смак ми будемо ще покращувати за допомогою болгарського перцю і моркви.

Порізати помідори шматочками. Спосіб нарізки може використовуватися будь-хто. Я ріжу брусочками, щоб вид всіх овочів був приблизно однаковим. Порізані шматочки скласти в каструлю.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

3. Цибулю порізати півкільцями товщиною не більше, ніж 0,5 см. Залишайте на цибулині хвостик, за нього зручно триматися, коли ріжеш цибулину. І в цьому випадку останні кільця можна нарізати такими ж тонкими, як і перші.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

4. Болгарський перець розрізати на 4 частини, і порізати кожну з частин поперек тонкими брусочками. Я використовую перець зеленого кольору, щоб був більш однорідний колір, а саме в оранжево-жовтих тонах. Мені не хочеться бачити в цьому варіанті кричущих яскравих фарб.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Але взагалі салат вийде смачним з будь-яким перцем.

5. Морква потерти на тертці для корейської моркви.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Все скласти в каструлю.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

6. Всипати сіль, цукор і додати рослинне масло. Перемішати вміст. Краще перемішувати його руками, розділяючи при цьому кільця цибулі на окремі сегменти.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Солі додайте спочатку тільки столову ложку. Коли поставите салат на вогонь і поваріть його, то спробуйте. І якщо буде необхідно, то додайте ще. Смаки у всіх різні. Хтось любить сильно солоне, хтось менш солоне. Тому в цьому випадку, проба - найкращий помічник.

Тут існує ще один делікатний момент. І полягає він у питанні, коли додавати оцет.

За рецептом вказується, що його потрібно додати прямо на цьому етапі. І поки він буде маринуватися, я б з цим погодилася. Але потім він буде варитися, причому досить довго. А як відомо, оцет не бажано піддавати тривалій тепловій обробці. Тому тут дилема - як вчинити?

Керуючись другим принципом, що оцет нагрівати тривалий час не рекомендується, я йду в цьому пункті проти рецепта. І оцет не додають. Додам його пізніше.

Зате я додала трохи гострого перцю.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

7. Залишити його настоюватися на 2 години. Періодично перемішуючи його. Вже через нетривалий час овочі пустять сік. І в суміші цього соку, солі і цукру вони і будуть маринуватися.

8. Через дві години, відведених на наполягання, буде вже досить виділився соку для того, щоб почати його варити.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Каструлю поставити на середній вогонь і довести до кипіння. Продовжуватиме виділятися сік. Повністю всі овочі він не покриє, але момент закипання буде побачити нескладно. З'являться безперервні бульки і з країв і в середині каструлі. З цього моменту потрібно буде засікти час. Для того, щоб салат зварився, потрібно буде рівно 1 годину.

Перші 30 хвилин, варити слід при закритій кришці на середньому вогні. У другі 30 хвилин кришку відкрити і варити його вже у відкритому вигляді. Буде випаровуватися зайва рідина. Слідкуйте за її кількістю, особливо в самому кінці варіння. Рідини залишиться зовсім мало, і вміст може почати підгоряти. Цього допустити не можна.

Протягом всього періоду варіння, як на першому, так і на другому етапі, овочі слід перемішувати кожні 10 - 15 хвилин. А в кінці варіння навіть частіше.

9. За 5 хвилин до закінчення варіння влити покладену порцію оцту. Перемішати, щоб він розійшовся.

10. Взяти одну з простерилізованих банок і заповнити її спочатку до половини. Подивитися, чи не залишилося в межах видимості повітряних пазух. якщо такі є, то ручкою від столової ложки усунути їх. Для цього просто засунути ложку в місце, де утворився пухирець. Він легко вийде назовні.

Потім заповнити банку повністю. Знову перевірити, чи немає бульбашок. І якщо все добре, прикрити банку кришкою і закриття її за допомогою закаточной машинки.

Що залишився салат не вимикайте, нехай він нудиться на дуже повільному вогні до тих пір, поки не заповнимо всі підготовлені банки. У мене вийшла одна літрова банка і ще приблизно половина підлогу літрової ємності.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

11. Закручені банки перевернути і поставити їх на кришку під ковдру або великий рушник. Вони буде повільно там остигати приблизно 24 години, в ідеалі навіть трохи більше.

12. Потім прибрати банки на зберігання в прохолодне темне місце.

Консервована ікра із зелених помідорів

На основі попереднього рецепта можна приготувати ікру, яку дуже смачно намазувати на хліб і запивати солодким гарячим чаєм. В цілому склад інгредієнтів і спосіб приготування зовсім не відрізняється від запропонованого вище варіанту.

Є лише дві основні відмінності.

  1. Овочі в другому варіанті не ріжуть, а крутяться на м'ясорубці. При цьому грати потрібно використовувати не дрібну, а велику. Щоб вийшло не пюре, а дрібні крупинки.
  2. Друга відмінність полягає в тому, що овочі не повинні будуть настоюватися дві години. Їх можна відразу ставити на вогонь і варити рівно 1 годину при помішуванні.

А так, точно також всі овочі перемішуються в одній каструлі. До них додається сіль, цукор і масло.

В кінці варіння, а саме за 5 хвилин до закінчення додається оцет.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Потім ікра розкладається по банках, накривається кришкою, і закручується за допомогою закаточной машинки. Без будь-якої стерилізації. Також ставиться під ковдру в перевернутому стані на 24 години.

Ікра відмінно зберігається, і виходить дуже смачною. Тому візьміть рецепт на замітку, може бути він полюбиться Вам.

«Сніданок туриста» з помідорів з рисом

Ось такий салат з помідорів з овочами, а головне з додаванням рису зараз дуже люблять готувати господині. Він має ще й іншу назву «Сніданок туриста». Вже не знаю чому так назвали цей рецепт, то чи через додавання рису, то чи ще чомусь.

Але будучи сама в молодості туристом, причому досить високого спортивного розряду, я можу з точністю сказати, що таких банок ми з собою в походи не брали. Вага рюкзака вираховувався буквально до грама, і навіть у зубної щітки відрізалась ручка, щоб не було зайвої ваги. А з усіх банок, які у нас були в рюкзаку - це тушонка, та консервована риба.

Але тим не менш, салат з такою назвою існує, і я повинна про це згадати.

Цей рецепт я хотіла б запропонувати Вам в відео варіанті. Слів сьогодні написано багато, і щоб ще більше не перевантажувати Вас, дорогі читачі, рецепт можна не шанувати, а подивитися.

Як бачите, все досить легко і просто. Заготівля на зиму виходить смачною і ситної. І якщо Ви ніколи раніше не закатували таку, то спробуйте. Нехай не з цілої порції інгредієнтів, так хоча б з половинки.

Зимовий пікантний салат з томатами і яблуками

У минулому сезоні ми консервували томати з виноградом, і я отримала чимало відгуків, що рецепт припав до душі. Так ось можна ще приготувати зимовий салат, але вже з яблуками.

Нам знадобиться (на дві 650-грамові банки):

  • помідори - 500 гр
  • яблука - 4 шт (невеликих)
  • часник - 4 зубчики
  • петрушка, кріп - по 1 - 3 гілочки на банку
  • гвоздика - 2 шт
  • перець духмяний горошком - 2 шт
  • перець чорний горошком - 8 шт

Для маринаду:

  • лавровий лист - 1 шт
  • сіль - 1 ст. ложка
  • цукор - 1 ст. ложка
  • оцет 9% - 1 ст. ложка

Маринаду вийде трохи більше, ніж потрібно для двох 650 грамових банок. Але тут вже нічого не поробиш. Півлітра води не вистачить. А робити маринад для 750 мл. води - це значить переводити кількість солі, цукру та оцту в складні частки, і зважувати всі на електронних вагах. Або ж додавати приблизно. Що особисто мене не влаштовує. Тому я готую маринад з розрахунку на 1 літр води.

Нехай він краще залишиться, ніж його не вистачить. Краще потім використовувати його для приготування смачних малосольних огірочків.

приготування:

1. Заздалегідь помити і простерилізувати банки.

2. Помити, почистити і порізати невеликими шматочками яблука і помідори.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

3. На дно банки викласти половину зелені і часник.

4. Потім додати одне порізане яблуко. У мене використовуються не великі кисло - солодкі яблука. І одне буде моє знизу, а інше зверху. Якщо ж яблука великі, то їх знадобиться всього 2 штуки. В цьому випадку половинку викладаємо знизу, а другу половинку - зверху.

5. А серединку заповнюємо порізаними часточками помідорами. Викрадати їх потрібно якомога щільніше, проте не м'яти. Їх можна використовувати як яскраво - червоні, так і злегка не дозріли, червоно - рожеві.

У мене знову ж свої плоди, які треба переробляти. Може салат виходить в цьому випадку не таким яскравим, як з покупними плодами. Але зате це свої, вирощені з любов'ю овочі. Від них безсумнівно буде набагато більше користі.

6. Зверху знову викладаємо яблука і залишилася зелень.

7. Закип'ятити чайник і залити його окропом. Прикрити простерилизованной кришкою. Дати постояти 10 хвилин. Потім воду злити через спеціальну кришку з отворами.

8. Тим часом, ставимо варитися маринад, в який викладаємо всі необхідні за рецептом компоненти, крім оцту. Оцет додати в самому кінці, після закипання, безпосередньо перед заливкою маринаду в банки.

Заливати маринад потрібно відразу ж після того, як злили першу воду з банки. Проміжок між зливом води і заливкою маринаду повинен бути мінімальним.

9. Тут же накрити банку кришкою. Оглянути її з усіх боків. І якщо побачили, що між шматочками сховалися бульбашки повітря, допоможіть їм звідти вибратися. Для цього обхопіть банку з двох сторін руками (якщо тримати гаряче, візьміть рушник) і покрутіть банку з боку в бік. Від руху бульбашка зрушиться і підніметься догори. Випускати його і піднімати кришку не треба. Він вибереться сам.

10. Закрутити кришку за допомогою закаточной машинки. Банку поставити на кришку і укутати теплою ковдрою. Залишити на добу.

11. Потім прибрати в темне прохолодне місце на зберігання.

Салати з помідорів на зиму - 18 простих і смачних рецептів

Ось такі у нас сьогодні вийшли рецепти. Звичайно, їх набагато більше, ніж я можу написати в рамках однієї статті, але сьогодні я постаралася вибрати серед них найсмачніші, і найпростіші. Сподіваюся, що мій вибір припаде до душі і Вам. І Ви зможете знайти для себе, що б хотіли законсервувати на зиму.

А я на цьому закінчую. Готуйте смачні помідорні салати на зиму, і нехай процес буде вдалим!

Смачного!

Радимо прочитати

Солодкі помідори на зиму, дуже смачні - кращий рецепт з покроковими фото
Сьогодні розповім вам найсмачніший рецепт засолки солодких помідорів на зиму. Скільки я не пробувала варіантів, але ці завжди у фаворитах і не тільки у мене. Такі помідори ніколи не застоюються після
Солодкі огірки на зиму без стерилізації - рецепт з покроковими фото
Я от якось звикла, що в солодкому розсолі ми закриваємо на зиму тільки помідори, огірки нам більше подобаються більш солоні. Але тут попався рецепт солодких огірочків від Маркіної і вирішила його
Консервовані огірки з червоною смородиною на зиму - рецепт без оцту з покроковими фото
Я сьогодні перший раз в житті сама закрутила огірки на зиму! Раніше взагалі до цієї справи боялася підступитися, мені здавалося, що заготовки - це щось складне, але ось зважилася і не пошкодувала.
Консервована квасоля в томатному соусі на зиму - рецепт з покроковими фото
ми Зібрали в цьому році урожай квасолі, зазвичай пересипаємо її в тряпочна мішок і вона зберігається так всю зиму, йде вона у нас виключно тільки на борщ. В цьому році вирішила заготовити якусь

0 комментариев

X

Зарегистриваться
/Войти

На початок сторінки