Солодкі помідори на зиму, дуже смачні - кращий рецепт з покроковими фото
Сьогодні розповім вам найсмачніший рецепт засолки солодких помідорів на зиму. Скільки я не пробувала варіантів, але ці завжди у фаворитах і не тільки у мене. Такі помідори ніколи не застоюються після відкриття банки навіть трилітрової. Виходять вони солодкуватими, але це ідеально для помідорів. Пам'ятайте ж, як ми рибу солимо, теж сіль з цукром і в підсумку виходить відмінно, немає цього смаку солі, цукор як би її нейтралізує.
Так і тут виходить - солодко-солоний розсіл і помідори виходять просто божественними. Я тепер заготовляю помідори тільки за цим рецептом, одне погано - банку відкриєш і її вже немає :) Зате з помідорного розсолу можна пекти ось таке печиво.
Мої пропорції зручні тим, що можна закочувати помідори в будь-яких за обсягом банках - літрових, дволітрових, трилітрових і т. д. Розсіл готується окремо і заливається в банки, які у вас є в наявності.
Інгредієнти для приготування солодких помідорів в банках на зиму
Отже, щоб засолити такі солодкі помідори на зиму мені знадобилося:
помидорылисточки хрону, смородини, парасольки кропу, листя дуба, чорний перець горошком - в загальному, що у вас естьлимонная кислота - на кінчику ножа (на 1 банку)
для солодкого розсолу на 1 літр:
сіль - 1 ст. л.
цукор - 7 ст. л.

Рецепт засолки солодких помідорів на зиму в літрових, дволітрових і трилітрових банках - покрокові фото
Я взяла чисті банки, стерилізувати їх не треба, як пишуть у багатьох рецептах, так як в цьому немає логічного дії - навіщо стерилізувати банку, якщо овочі ми в неї кладемо не стерилізовані.
Отже, взяла просто чисту, добре промиту банку, поклала на дно листочки, які є - хрін, смородина, парасольки кропу, насипала трохи горошин перцю, поклала 4 зубчики часнику (очищеного), потім щільно поклала помідори. Зверху поклала ще кілька листочків і часник.
В цей час у мене закипів чайник, залила окропом помідори в банці, треба наливати окріп спочатку потроху, щоб банка не лопнула, краще під неї ще лезо ножа підкласти. Налила окропу до країв банки, накрила кришкою і нехай це все справа стоїть стерилізується хвилин 5-8.
В цей час готую розсіл в каструлі, зазвичай на двох літрову банку йде 1 літр розсолу, на трьох літрову приблизно півтора літри розсолу (роблю завжди з невеликим запасом, краще нехай трохи розсолу залишиться, ніж його не вистачить). Для розсолу налила потрібну кількість води, висипала сіль з цукром і довела до кипіння.
Далі злила з банки в раковину всю воду і відразу залила киплячим розсолом. Зверху для підстраховки, щоб помідори краще зберігалися і не зіпсувалися я сиплю трохи лимонної кислоти буквально на кінчику ножа і закручую кришку.
Якщо кришки ви закручували машинкою, то в такому випадку банки треба перевернути, щоб перевірити, що вода не витікає і кришка добре закручена, накрити чим-то і дочекатися повного охолодження.
