Яблучно-грушевий джем
Чудовим доповненням для тостів, млинців, булочок і Сконе стане чудовий домашній джем з яблук і груш. Смак цієї солодкої заготовки можна назвати міксовий, адже в ньому чітко відчувається яблуко, яке оттеняется чудовим смаком груші. Солодкий, ніжний і дуже апетитний яблучно-грушевий джем напевно стане вашим фаворитом серед улюблених солодких заготовок на зиму.
складові
- яблука - 1 кг
- груші - 0.5 кг
- цукор - 2 кг
Як приготувати яблучно-грушевий джем
1. Фрукти для джему можна використовувати як з шкіркою, так і без неї. Якщо фрукти стиглі і м'які, можна не очищати їх. Нарізаємо яблука та груші невеликими шматочками. Можна скористатися спеціальним кухонним інструментом, який вирізає качани.
2. Підготуйте велику простору миску, куди треба зсипати шматочки фруктів. Далі додається цукор, бажано, щоб він був дрібним. Тепер цю суміш треба витримати приблизно 4 години. Через цей час, ви побачите, що частина миски займає сік. Значить, все йде правильно! Адже варити джем необхідно у власному соку з цукром, додаючи воду. Лише в тому випадку, коли соку дуже мало (що малоймовірно), можна додати трішки води.
3. Джем з яблук і груш вариться за 3 прийоми. Посуд вибирайте простору і обов'язково з товстим денцем. Важливо не зменшувати кількість цукру, так як в результаті консистенція заготовки буде рідкуватий, більше схожою на варення. Варимо по 35 хвилин на повільному вогні. Перед кожним «заходом» витримуємо джем 2-3 години, щоб він встигав повністю охолонути. При кипінні утворюється пінка, її потрібно знімати.
4. Після третього «заходу» можна закочувати джем з яблук і груш в банки (попередньо прогріті і стерилізовані). Важливо, щоб джем на момент закачування був киплячим. З метою безпеки працюйте в рукавичках або з прихватками.
Зберігайте баночки в підвалі не більше двох років.