Грушеве варення з лимоном і лаймом
Шукаєте натуральний і корисний джерело енергії? Тоді вибирайте грушу! Вона низькокалорійна і поживна, фруктози в ній набагато більше, ніж глюкози. До речі, цей фрукт не тільки смачний, але і лікувальний - груша вважається природним антибіотиком! Правда, в лікувальних цілях використовуються лише ті груші, які відрізняються характерним грушевим запахом.
Звичайно, страв з груші можна приготувати чимало, але ось взимку, коли цей фрукт практично не знайти, найкраще ласувати солодкими грушевими заготовками. Для варення з груш вибирайте ароматні сорти, так як «безароматние» родичі цих фруктів не дадуть в результаті такого п'янкого грушевого шлейфу. А для насиченості смаку і запаху можна додати трохи цитрусових ноток лимона і лайма. Бажано взяти стиглі, але досить тверді плоди, тоді готове грушеве варення вийде часточками, з шматочками груш. Але якщо ви любите однорідну консистенцію, тоді вибирайте дуже м'які груші.
складові
- груші стиглі - 1 кг
- цукор - 700г
- лайм - 1-2 часточки
- лимон - 1-2 часточки
За бажанням ви можете додати улюблені спеції (крапельку ванілі, кориці, бадьяна).
Як варити грушеве варення
1. Насамперед груші потрібно добре вимити. Чи не очищаючи фрукти від шкірки, нарізаємо груші середніми часточками або шматочками, як вам більше подобається. Хвостики і серцевини викидаємо.
2. Далі змішуємо груші з цукром, зверху додаємо часточки лайма і лимона, а також спеції (за бажанням). Цю «конструкцію» залишаємо на 5-6 годин, щоб з'явився грушевий сік. До речі, його з'явиться не так багато, якщо порівнювати з яблуками, наприклад.
3. Варимо грушеве варення в просторій каструлі, вибирайте посуд з товстими стінками. Часточки цитрусових варяться разом з грошима, їх не треба виймати. Перший раз варимо вариво приблизно 20 хвилин на дуже повільному вогні. За цей час розплавиться цукор, і груші стануть дуже м'якими. Якщо соку вийшло дуже мало, тоді додайте трішки води, щоб варення не пригоріло.
4. Як бачите, консистенція цього варення після першого проварювання абсолютно не желе- або кашеподобная, так як в даному рецепті використовувалися не м'які, а трохи тверді груші. Другий раз варимо грушеве варення з лаймом і лимоном 15 хвилин. Після чого охолоджуємо його до кімнатної температури.
5. На третьому заході варимо вариво теж 15 хвилин на повільному вогні. Чи не накриваємо каструльку кришкою, пінку знімаємо сухий ложкою. Кипляче варення розкладаємо ложкою або ополоником по стерилізованих банках, закочує пластмасовими або залізними кришками.
Варення з груш з лимоном і лаймом виходить дуже смачним і досить незвичайним. Унікальне за своїми смаковими характеристиками, воно нагадує смак в'ялених фруктів.
Зберігайте баночки з грушевим варенням в темному прохолодному місці не більше двох років.