Варення з брусниці з корицею, гвоздикою і м'ятою
Звичне нам брусничне варення - це варення з брусниці з яблуками. Вважається, що саме яблука відтіняють смак ягід брусниці, роблять його м'якше, прибирають гірчинку. Але не яблуком єдиним, так би мовити. Можна зварити і варення тільки з брусниці, красивого бордового кольору, з ароматом спецій і яскравим незабутнім смаком. Це буде відмінний супровід для чаювання, чудовий подарунок на Новий Рік для ласунів і любителів сирів з ягідними соусами, а також новий захоплюючий експеримент на кухні! Таке брусничне варення відмінно підходить для зими, тому що в ньому все самі новорічні та різдвяні спеції - кориця і гвоздика ... і ще м'ята, для легкого присмаку. Чарівне варення, не менше!
До речі, зовсім не важливо, коли ви вирішите зварити нову партію такого варення: немає ніякої різниці, якими будуть ягоди - свіжими в сезон або замороженими із запасів.
Інгредієнти (на 2 баночки по 200 мл)
- 300 гр брусниці (свіжої або мороженої)
- 300 гр цукру
- 50 мл води
- 8 зірочок гвоздики
- 1 паличка кориці
- щедра щіпка гілочок сушеної або свіжої м'яти
Як варити брусничне варення зі спеціями
Відібрати спеції для варення. Краще взяти великі неушкоджені суцвіття гвоздики, лимонну м'яту з м'яким ароматом (а не перцеву, більш агресивну), а також паличку кориці. Цілісні спеції завжди можна буде видалити з варення перед тим, як розкладати його по банкам.
Насамперед потрібно зварити цукровий сироп. У сотейник влити воду і всипати цукор, розмішати дерев'яною лопаткою. Поставити сотейник на вогонь і розчинити цукор, помішуючи, на повільному вогні.
Всипати в сироп ягоди брусниці і спеції, ретельно розмішати. Поставити сотейник знову на вогонь і довести варення до кипіння. Поварити хвилин п'ять, помішуючи і відстежуючи, щоб варення не дуже кипіло. Варення остудити протягом 10-12 годин.
Остигнуло варення з брусниці знову поставити на вогонь, ретельно перемішати, довести до кипіння і варити близько 10 хвилин. Потім вийняти спеції і розкласти варення по банкам. Дати охолонути, закрити кришками і зберігати в прохолодному місці.
Дуже смачне і яскраве брусничне варення виходить! Для пирогів, для чаювань, як соус до печінковим паштетів воно відмінно підійде!
Порада: Для подарунків накрити кришки банок з варенням кольоровими гуртками з підходящої тканини або паперу і перев'язати красивою мотузкою або стрічкою. Збоку на банку приклеїти на клей ПВА кольорові етикетки або маленькі листівки з побажаннями.