Соус з петрушки з волоськими горіхами
Ароматний соус з петрушки з волоськими горіхами настільки сильний і насичений за смаком, що лише одного цього соусу буде достатньо, щоб перетворити звичайне блюдо в незвичайне. І все це завдяки великій кількості петрушки в його складі: соус виходить не тільки неймовірно запашним, а ще й красивого смарагдового кольору. Волоські горіхи в соусі ускладнюють його, роблять смак глибше, масляниста. Крім того, в соус з петрушки додається твердий сир, який додасть вершкові відтінки смаку. Для пікантності соус присмачують сіллю, перцем і невеликою кількістю сушеного часнику, який має більш делікатний смак, ніж свіжий, а тому навряд вловив.
Такий склад соусу нагадує знаменитий базиликовий соус Песто. За смаком же ці два соуси, немов два брата, які схожі особою, але так сильно відрізняються «характером».
складові
- 1 великий пучок петрушки
- 150-200 мл рафінованої олії
- 70 грамів волоських горіхів (велика жменя)
- 60 грамів твердого сиру
- половина лимона
- 0,25 ч. Ложки сушеного часнику
- сіль, перець - за смаком
Вихід готового продукту: близько 300 грамів
Рецепт соусу з петрушки і волоських горіхів
Весь процес приготування соусу буде проходити в чаші блендера.
Для початку гарненько помийте петрушку і обсушити її, а потім крупно порубати.
Сир наріжте невеликими кубиками - так він подрібнити в блендері швидше і рівномірніше.
Волоські горіхи поламайте руками на четвертинки. Складіть петрушку, сир і горіхи в чашу блендера.
Подрібніть їх на високій швидкості. Маса повинна стати однорідною.
Тепер вичавіть сік з половини лимона і процідіть його, щоб позбутися від кісточок і м'якоті.
Додайте лимонний сік в соус. Крім того, що лимонна кислота робить смак більш гармонійним, вона ще й сприяє збереженню кольору соусу.
Додайте в масу також сіль, перець і часник. Перебити соус ще раз на високій швидкості.
Тепер потроху почніть додавати в соус рослинне масло. Саме рослинним маслом ви доводите соус до потрібної консистенції, а тому його кількість вказано приблизно.
Додаючи потроху масло, змішуйте все разом блендером. Коли консистенція соусу стане кашоподібної, що не густий і не рідкою - масла досить.
До слова, можна експериментувати і зробити смак соусу ще більш насиченим, якщо додати в нього замість рафінованої олії нерафінована. В такому випадку зелений соус з петрушки стане ідеальним для заправки салатів.
Розкладіть соус по невеликих банках з щільно закриваються кришками. Не варто зберігати його в пластиковому посуді, віддавайте перевагу скляній.
У холодильнику соус з петрушки може зберігатися півтори-два тижні. Через тиждень зелений колір соусу може трохи потьмяніти, але соус не зіпсований - його все ще можна додавати в різноманітні страви і насолоджуватися їх смаком.