» » Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах


Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Сушка плодів і овочів - це доступний спосіб заготівлі продуктів харчування, оскільки в такому вигляді вони не займають багато місця і зберігають всю поживну цінність. Правильна сушка овочів і зелені зберігає в сировині всі вітаміни і мінерали, але для цього не можна перевищувати рекомендований температурний режим. На цій сторінці запропоновані прості рецепти сушіння овочів в домашніх умовах - для цього можна використовувати звичайну побутову духовку (електричну або газову).

Зверніть увагу, що перед тим, як сушити овочі, потрібно проводити попередню підготовку. Деякі з них варто ретельно вимити. Коренеплоди перед тим, як сушити овочі в домашніх умовах, потрібно очистити від шкірки і подрібнити зручним способом. Більш докладно про технологію розказано у відповідних пунктах. Уважно ознайомтеся ос усіма рекомендаціями. Вони дозволять сушити овочі на зиму правильно, зберігаючи всі вітаміни і мінерали. Обов'язково подивіться в кінці сторінки відео, що показує процес підготовки, сушки і зберігання продукції.

Технологія сушіння плодів і овочів в духовці в домашніх умовах

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Зазвичай овочі сушать в тому випадку, коли немає можливості зберігати їх в свіжому вигляді. Сушені овочі за своїми цінними і смаковим якостям анітрохи не поступаються свіжим і можуть зберігатися тривалий час. Сучасна технологія сушіння овочів включає в себе три етапи: миття, очищення, нарізка. Детально технологія сушки плодів і овочів представлена ​​далі на цій сторінці.

Овочі сушать, в основному, в духовці. На сонці можна висушити тільки петрушку, кріп, селера. Сушка овочів в духовці дозволяє гарантувати їх збереження протягом тривалого часу. Також можлива сушка овочів в домашніх умовах із застосуванням спеціального електричного устаткування.

Картопля сушена.

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Для сушіння найкраще брати бульби середнього розміру, овальної форми, з рівною поверхнею, щоб при чищенні було якомога менше відходів. Картопля повинен бути свіжим, без гнилі і цвілі.

Картопля ретельно вимити в холодній воді за допомогою щітки. Потім очистити бульби від шкірки і видалити очі. Щоб він не потемнів на повітрі, очищені бульби кладуть в посуд з підсоленою холодною водою (3-4 г солі на 1 л).

Очищену картоплю нарізати соломкою довжиною приблизно 5 см або кружальцями завтовшки 3-4 мм, кілька разів промити в холодній воді, щоб змити з поверхні крохмаль. Порцію нарізаної картоплі помістити в друшляк або марлевий мішечок і опустити в киплячу трохи підсолену воду на 5 хвилин. Деякі сорти картоплі швидко розварюються, тому щоб уникнути цього відразу після окропу слід опустити в холодну воду.

Підготовлений викласти тонким шаром на листи або сита і помістити в духовку при температурі 80-85 ° С на 4-5 годин. Під час сушіння необхідно стежити, щоб картопля не пригоріла, обережно помішуючи його лопаткою.

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Іноді картопля висихає нерівномірно. Чи не досушенний, сируватий картоплю треба зібрати і досушити окремо.

Правильно висушений картопля має янтарно-жовтий колір, напівпрозорий, на ньому немає нальоту крохмалю і потемніння на поверхні.

Остиглий після сушки картоплю викласти в дерев'яний ящик або мішок; можна зберігати в скляних банках або жерстяних коробках.

Існує й інший спосіб сушіння, коли бульби очищають, варять у підсоленій воді до готовності, пропускають через м'ясорубку або труть на крупній тертці, викладають тонким пухким шаром на піднос і сушать.

Види і способи сушіння овочів своїми руками

Далі розглянемо і інші види сушіння овочів в залежності від їх щільності і водянистості. Способи сушки таких овочів як морква і буряк, мають на увазі обов'язкову Бланшіровка. Така сушка овочів своїми руками гарантує отримання готового продукту високого рівня якості.

Буряк сушений.

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Для сушіння слід відібрати буряк середнього розміру, з темно-червоною м'якоттю, без прожилок і світлих кілець. Очистити від бруду, кілька разів промити, зрізати хвостики і бадилля. Опусти в киплячу воду на 20-30 хвилин. Дуже важливо, щоб буряк не розварилася, тому довше зазначеного часу бланшувати її не рекомендується. (Буряк необов'язково бланшувати перед сушінням.)

Охолоджені в холодній воді буряк очистити і нарізати соломкою, розкласти на деко або сито і поставити в духовку при температурі не нижче 80 ° С.

Добре просушена буряк має бути темно-червоного кольору з рожевим або фіолетовим відтінком.

Морква сушена

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Сушену моркву зазвичай заготовляють як приправу до різних страв. Для сушіння беруть коренеплоди яскраво-оранжевого кольору, з невеликою серцевиною.

Моркву очистіть, вимийте і бланшувати в киплячій воді 20 хвилин - поки вона не стане м'якою. Бланшированную морква остудіть, наріжте кружальцями або соломкою, викладіть тонким шаром на деко і сушіть 5-6 годин при температурі 70-80 ° С. Зберігають так само, як і сушена картопля.

Іноді моркву сушать, а не бланширують. Спосіб цей, звичайно, не вимагає багато часу і сил, але я не раджу його використовувати, так як висушена без бланшировки морква при зберіганні втрачає каротин і смакові якості.

Капуста сушена

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Найбільш придатна для сушки щільна біла капуста без прілого запаху. Сушити капусту можна як у свіжому вигляді, так і після бланшування. У першому випадку підготовлену капусту наріж смужками, розклади рівним шаром на деко або сита і помісти в духовку.

У другому випадку нашатковану капусту бланшувати в підсоленій киплячій воді 1-2 хвилини, після чого остудіть, помістіть в марлевий мішечок, підвісьте його, щоб стекла вода, викладіть на сито і сушіть при температурі 50-60 градусів, час від часу помішуючи.

Як правильно сушити овочі в духовці

Перед тим, як сушити овочі в духовці, їх необхідно підготувати. далі розглянемо технологію заготівлі цибулі, часнику і ароматичних корений. Про те, як правильно сушити ці овочі, читайте далі - розказано про всі рецепти попередньої підготовки сировини.

Цибуля ріпчаста сушений.

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Для сушки краще брати гострі, гіркі сорти цибулі, добре визріли і, звичайно, без гнилі і цвілі. Цибулини очистити від лушпиння, нарізати кільцями товщиною 3-4 мм. Кільця можна розрізати на чотири частини.

Бланшувати цибуля не потрібно, так як при цьому його якість знижується і при сушінні він прилипає до поверхні, на якій розкладений.

Нарізану цибулю перед сушінням потримати в підсоленій воді 10 хвилин, обсушити на рушник, розкласти на сито або деко і сушити 5-6 годин при температурі 60-65 ° С.

сушений часник.

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Для сушки можна використовувати будь-який часник, головне, щоб його зубчики були без пошкоджень і гнилі. Часник очистити, зубчики нарізати шматочками, викласти на сито і сушити так само, як і цибуля.

З сушеного часнику можна приготувати часниковий порошок для приготування різних соусів і страв.

Коріння сушені (хрін, петрушка, селера, пастернак).

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Коріння ретельно вимити в холодній воді. Корінь хрону обсушити і настругати. Корінь петрушки, селери і пастернаку бланшувати в киплячому содовому розчині 3 хвилини (2-3 ч. Л. Соди на 1 л води) Остудити, нарізати кубиками, кружечками або соломкою. Розкласти на деко або сито і сушити 3 години при температурі 50-60 ° С. Довше зазначеного часу сушити коріння не рекомендується, так як вони темніють і при додаванні в різні страви надають їм неприємний присмак горілого.

Інші сушені овочі та зелень

Ну і залишилося розглянути інші сушені овочі та зелень. Тут представлені кабачки, горох, перець і томати.

кабачки сушені.

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Для сушки годяться добре визріли кабачки, без пошкоджень. Вимити кабачки в холодній воді, очистити від шкірки, розрізати навпіл, видалити насіння і нарізати часточками товщиною 0,5 см. Щоб вони швидше просушилися, попередньо їх можна пробланшировать 1-2 хвилини і швидко охолодити холодною водою. Часточки викласти на сито, сушити 5 годин при температурі 50-60 ° С.

перець сушений.

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Гострий перець зазвичай сушать стручками. Після сушіння видаляють насіння і перемелюють в порошок, який використовують як гостру приправу до страв, закусок і соусів.

У солодкого перцю спочатку видаляють плодоніжки з насінням, промивають, його ріжуть пластинками, бланшують в киплячій підсоленій воді, охолоджують і викладають на сито. Сушать при температурі 70 ° С близько 5 годин.

помідори сушені.

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Найчастіше помідори сушать на сонці. Відбирають щільні плоди з дрібними насінням, розрізають їх поперек, половинки укладають на сонячне місце і сушать протягом 5 днів.

Можна сушити помідори і в духовці. Їх ріжуть навпіл уздовж вертикальної осі, половинки укладають на сито, зрізом вгору, щоб при сушінні не виділявся сік. Початкова температура сушки повинна бути не нижче 60 ° С. Приблизно через 5-6 годин, коли значна частина води з плодів випарується, температуру підвищують до 70-80 ° С. Якщо встановити більш високу температуру, то вони придбають коричневий відтінок. Помідори сушать 7 годин, потім потрібно зробити перерву і досушити їх на наступний день.

Горошок зелений сушений.

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Для сушки взяти горошок цукрових сортів. Смачний тільки сушений молодий горошок, важливо не пропустити терміни збору.

Стручки гороху вилущують. Зазвичай зерна в стручках мають різну величину. Щоб отримати рівномірно просушений горошок, його сортують, просіявши крізь спеціальні сита.

Підготовлений горошок бланшувати в підсоленій киплячій воді (дрібні зерна - 1-2 хвилини, великі - 2-3 хвилини) і швидко остудити в холодній воді. Викласти зерна на сито або деко і поставити в духовку при температурі 40-45 ° С, в кінці сушіння підвищити температуру 55-60 ° С. Рекомендується сушити горошок з перервами в 1-2 години; такі перерви слід робити 3-5 разів.

Тривалість сушки, не рахуючи часу перерв, - 5-6 годин.

Поверхня готового горошку повинна стати рівномірно зморшкуватою. Такий горошок має приємний солодкуватий смак і темно-зелений з оливковою відтінком колір.

зелень сушена.

Як сушити овочі на зиму в домашніх умовах

Свіжа зелень в зимовий час - задоволення недешеве. Вийти з положення легко і просто - заготовити зелень про запас і використовувати взимку.

Сушать зелень, зібрану тільки в суху погоду. Петрушку, кріп, базилік, м'яту, естрагон промити в холодній воді кілька разів, струсити надлишки води, відокремити пожовклі і сухе листя, обрізати коріння. Підготовлену таким чином зелень нарізати смужками довжиною 3-4 см і розкласти тонким шаром на сита, попередньо покриті тканиною або марлею.

Щоб в готовому продукті збереглися цінні і ароматичні речовини, сушку слід проводити при низькій температурі. Під час сушіння треба кілька разів обережно зелень перемішати, намагаючись не кришити висушене листя. Сушать зелень з перервами, 2-3 рази в цілому 3-4 години при температурі близько 40 ° С.

Сушити зелень можна і на повітрі, в теплу суху погоду, не нарізаючи її, а пов'язуючи її пучками і розвішуючи в тінистих, добре провітрюваних місцях.

Подивіться, як здійснюється сушка овочів - на відео показана проста технологія, придатна для використання в домашніх умовах:

Радимо прочитати

Бутерброди з ікрою мойви
Найшвидше і смачне закусочноестраву, яке легко можна приготувати в домашніх умовах, - бутерброди з ікрою мойви. Вони ідеально підійдуть як для святкового столу, так і в будні, як під чарочку
Як засолити сьомгу
Злегка жирне, але неймовірно смачне і ніжне філе сьомги - це класика святкового столу. Чи не довіряєте магазинній червоній рибі у вакуумній упаковці? Тоді спробуйте засолити сьомгу самостійно, адже
Курячий паштет з морквою і цибулею
Незважаючи на те, що м'ясний паштет і тушонка - це ті продукти, які завжди можна знайти на полицях в магазині, все ж варто хоч раз спробувати зробити їх в домашніх умовах. Адже напевно для домашнього
Як заготовити папороть на зиму - рецепт правильної заморозки з фото
Хочу поділитися з вами цікавим і швидким варіантом заготовки папороті на зиму. Якщо ви пробували якось зберегти папороть до зими чи вивчали це питання, то знаєте, що солити папороть - це дуже довго.

0 комментариев

X

Зарегистриваться
/Войти

На початок сторінки