Як засолити сьомгу
Злегка жирне, але неймовірно смачне і ніжне філе сьомги - це класика святкового столу. Чи не довіряєте магазинній червоній рибі у вакуумній упаковці? Тоді спробуйте засолити сьомгу самостійно, адже зробити це в домашніх умовах зовсім не складно!
складові
- стейк сьомги - 0.5 кг
- сіль морська - 0.5 ст. ложки
- цукор-пісок - 0.5 ст. ложки
- лимонний сік - 1 ч. ложка
- перець - за смаком
- олія соняшникова або оливкова - 1 ст. ложка
Крім того, знадобиться приблизно 60 см пергаментного паперу.
Рецепт засолювання сьомги в домашніх умовах
Будемо маринувати сьомгу великими шматочками. Для початку знімаємо з стейка шкіру, розрізаємо м'яку частину навпіл, дістаємо всі великі кісточки. Для зручності скористайтеся кухонним пінцетом.
Для маринаду змішуємо в рівних кількостях крупну морську сіль і цукор-пісок. Не дивуйтеся, що для засолювання використовується цукор, адже він пом'якшує сіль, додає смаку м'якості і ще більше ніжності. Якщо любите погостріше, тоді сміливо додавайте і мелений перець (приблизно 0.5 ч. Ложки на 0.5 кг риби). Видавлюємо сік лимона і вливаємо олію.
Підготовленою сумішшю натираємо філе сьомги з усіх боків. Намагаємося не просто посипати рибу сіллю, а втерти в неї маринад.
Тепер підготовлену рибу загортаємо в пергамент і відправляємо в холодильник.
Скільки часу буде потрібно для засолювання сьомги?
Слабосолона сьомга буде готова буквально через 2-3 години.
Якщо ви любите рибу середнього соління, тоді залиште її на ніч, вранці сьомга буде готова до вживання.
Для того, щоб риба засолити повністю, їй треба постояти в холодильнику три дні (при необхідності міняйте пергамент раз на добу).
Засолену сьомгу ви можете використовувати як самостійну страву або для приготування канапе, салатів, закусок (наприклад, рулетів з лаваша з сьомгою) та інших смачних страв. Сервірувати сьомгу найкраще зі свіжою зеленню.