» » Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...


В цьому році як - то не радують поїздки за грибами. Їздили вже кілька разів, і всі спроби були невдалими. І ось в одну з таких поїздок я натрапила на сімейку груздів. Стояли вони на галявині біленькі і красиві: одні з них були меншими, інші побільше. Сімейка - одним словом!

Я зраділа знахідці, тому що в тих місцях, де ми бродили по лісі, вони, в принципі, не ростуть. А тут, така удача!

Ми любимо солоні гриби. А особливо шануємо як раз білі грузді, і, звичайно ж, рижики. У минулому році рижиків було просто «море», і я насолила їх цілий бочонок. А ось місць, де ростуть грузді ми особливо не знаємо, і збираємо їх рідко. Саме тому, я вважала за знахідку випадкової удачею.

І звичайно ж, по приїзду додому, взялася за їх засолювання. Рецепт їх соління я вибираю найпростіший. При його використанні, їсти грибочки вже можна через тиждень, а якщо дуже хочеться, то і через 5 днів. Цей варіант має назву - «гарячий спосіб». Він передбачає відварювання грибів та їх подальшу заливку гарячим розсолом.

Завдяки таким рецептом, гриби солятся набагато швидше, ніж при так званому «холодному способі». При засолюванні в такому варіанті, грибам слід вистаїваться не менше півтора - двох місяців. Холодний спосіб має масу своїх переваг, і найголовнішим з них є те, що гриби зберігають свій лісовий аромат, і довго залишаються хрусткими. Для засолювання в бочках і тривалого зберігання - це ідеальний спосіб.

Гарячий спосіб дозволяє швидко отримати продукт, готовий до вживання. Тому, особисто я, використовую його не для тривалого зберігання, а солю, щоб швидко поїсти солоних грибочків. Хоча і тривале зберігання така заготовка також витримує. Але зберігати її неодмінно слід тільки в холодному місці.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Сьогодні ми використовуємо як раз такий швидкий і простий спосіб, і давайте зупинимося на ньому більш докладно.

Як засолити грузді в банках гарячим способом: найпростіший рецепт

Нам знадобиться:

  • грузді
  • кріп
  • смородиновий лист
  • лавровий лист
  • часник
  • чорний перець горошком
  • гострий стручковий перець
  • сіль

Якого - то певної кількості пропорцій інгредієнтів не існує. Все кладеться приблизно на око. Нижче я докладно розповім, що і як робиться. І в принципі, за описом і фото буде зрозуміло, чого і скільки класти в кожну банку.

У мене сьогодні буде лише одна баночка. Ось на її прикладі все і розглянемо.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Перш ніж поділитися рецептом, слід сказати кілька слів у грузді. На Заході цей гриб вважається неїстівним, і про нього мало хто знає. У нас він відноситься до категорії умовно - їстівних (причому кращих), придатних для засолювання грибів. А ось в старовину він вважався єдиним придатним для засолювання представником свого виду! І тому, в ті часи він мав почесний титул, і іменувався «царем грибів». Ось як!

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Гриб вважається умовно - їстівним тому, що має гіркуватий на смак, молочний сік. Саме з цієї причини, гриби слід довго і ретельно вимочувати в холодній воді, з частою її заміною. Під час цієї процедури, гіркота йде і гриби можна солити.

Грузді бувають різних сортів, а значить і різних видів. І основне їх відмінність в тому, що є білі, і є чорні представники даного виду. Перші - не такі гіркі, як другі, і для їх вимочування потрібно від 1 до 2 днів. Другі ж потрібно вимочувати від 3 до 4 днів. А я зустрічала людей, які вимочують чорні грузді і до 6 днів.

Одним з переваг гарячого способу є те, що вимочувати гриби такий тривалий час не треба! Як я вже зазначила, у нас сьогодні дуже простий і швидкий спосіб.

Це коротка характеристика продукту, який будемо сьогодні заготовляти. І тепер можна приступити і до самого рецептом.

приготування:

1. Всі гриби ми, як правило, несемо з лісу. І якщо навіть вони куплені на ринку, то все одно вони - лісові. І тому на них завжди багато лісового сміття і бруду. Адже буває, що їх буквально доводиться виколупувати з землі і купи листя. Тому приносимо ми їх додому досить брудними. І потрібно сказати, що це сміття і грязь просто так не очистити.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Тому, краще для початку замочити їх у холодній воді хвилин на 20.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Попередньо зрізавши з ніжки залишки землі, скласти їх в таз капелюшком вниз. Залити холодною водою. Зверху покласти в якості преса велику плоску тарілку, щоб злегка притиснути їх. Так вони краще покриються водою і швидше отмокнуть.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

А для більш легкого очищення можна влити в таз столову ложку 9% оцту. Бруд буде видалити набагато легше і швидше.

І поки вони таким чином замочені, приготувати щітку, або губку для миття посуду. Саме їй найлегше очистити прилипла до капелюшку листя і глину.

Потрібно ще сказати, що капелюшок груздя має досить цікаву форму. Я б порівняла її з лійкою. І дуже часто в найвужчому місці цієї «воронки» накопичується глина або земля. Очистити яку можна за допомогою зубної щітки. Тому приготуйте і її про всяк випадок.

Ножем краще гриби не очищати. Капелюшок має кілька ворсисту махрову структуру, і якщо користуватися для очищення настільки гострим інструментом, то можна буде порушити всю її природну красу. Ножем можна лише поскоблить ніжку, щоб вона придбала свій натуральний білий колір.

2. І так, після того, як гриби полежали в воді потрібний час, можна почати їх очищення. Користуємося для цього обома щітками, або губкою.

Свіжі, молоді екземпляри мають досить світлий колір. Більш старі зразки вже з жовтої капелюшком, а також у них порожня ніжка. Її краще зрізати, так як вона вже досить жорстка.

Якщо будете солити молоді екземпляри, то їх колір так і залишиться білим, зі злегка блакитним відтінком. Старі гриби матимуть жовтувато - сірі відтінки. Вони звичайно, будуть не такі красиві, як їхні молоді побратими, але в їжу їх вживати можна.

У Сибіру часто грузді солять разом з волнушками і рижики. Колір готового блюда може в такому випадку відрізнятися від звичного. Але смак виходить чудовим!

У мене сьогодні також є кілька волнушек. Їх я також пущу в справу. Ці гриби завжди чистенькі й охайні, вони мабуть завжди хвилюються про свою зовнішність, тому і отримали таку назву.

3. Помиті гриби можна розрізати на дві - чотири частини, а можна залишити їх в цілому вигляді. Це залежить від їх розміру. Звичайно, цілі гриби завжди виглядають найбільш переважно, в порівнянні з порізаними. І поставити такі на стіл в якості закуски - одне задоволення!

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Як правило, якщо «улов» великий, то можна їх впорядкувати, і частина приготувати целенькая, а частина порізати. Але у мене сьогодні «улов» досить скромний, і сортувати мені особливо нічого. Тому невеликі за розміром екземпляри я залишаю цілими, а більші розрізаю на дві - чотири частини. І все це буде вмістом однієї банки.

4. Перекласти вимиті і порізані (якщо різали) гриби в варильну посуд. Добре для цього підходить велика каструля або емальоване відро, особливо, якщо грибів багато. Залити їх водою. Посолити за смаком. Розсіл повинен бути трохи солоніша, ніж звична для нашого смаку рідина, або наприклад бульйон. Залежно від обсягу грибів можна додати одну - три столових ложки солі.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Так як у мене дуже мало грибів, і вийде за все одна баночка, то я всипав тільки ложку солі.

Сіль найкраще використовувати велику, але не кам'яну. Вона брудна, і для її правильного використання, розсіл необхідно готувати заздалегідь, без грибів. Потім зціджувати, проціджувати. Загалом довго. І не беріть йодовану сіль, вважається, що її використання може викликати непотрібні в такій справі процеси бродіння.

Грузді треба відварити. І можна для цього використовувати два варіанти:

  • варити просто в підсоленій воді.
  • варити в підсоленій воді з додаванням листя смородини, кропу і лаврового листа.

У другому варіанті вийде вже справжній розсіл, який відразу ж дасть якийсь смак грибів. У ньому можна їх варити, і їм же заливати вміст банок.

Я вибираю перший варіант. Зелень я буду закладати в банки в свіжому вигляді.

5. І так, дати розсолу закипіти, після чого зменшити вогонь. Розсіл не повинен сильно вирувати, а й просто без всякого руху він не повинен залишатися. Легке кипіння - ось потрібне для нас його стан на даний момент.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

У процесі варіння буде утворюватися піна. Її необхідно обов'язково знімати. Разом з нею ми видалимо випадково залишені листочки і дрібний лісовий сміття.

6. Варити гриби слід 20 хвилин. Потім відкинути їх на друшляк і дати можливість стекти воді. Розсіл не виливайте, він нам ще знадобиться.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

7. Банки ретельно промити і простерилізувати. Найкраще використовувати невеликі за обсягом ємності. У мене приготовлена ​​літрова банка, в ній я і буду солити наші грибочки.

Підготувати кришки. Можна використовувати як загвинчуються кришки, так і звичайні капронові. І ті, і інші слід також гарненько помити, а потім обдати окропом.

Металеві кришки можна потримати в окропі до 5 - 7 хвилин, і навіть прокип'ятити. А ось капронові потримати в окропі слід не більше 10 - 15 секунд, щоб вони не розплавилися.

8. Зелень також необхідно обшпарити окропом.

У кожну банку покласти один парасольку кропу, два листа чорної смородини, один лавровий лист, шматочок гострого перцю (хто любить), чорний перець горошком - 5 - 8 шт. Також можна покласти для аромату один порізаний зубчик часнику.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

За бажанням можна також додати один - два бутончики гвоздики.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

9. Почати викладку грибів шарами. Якщо гриби цілі, то вниз викласти 3 - 4 штуки і пересипати сіллю. На це кількість знадобиться одна неповна чайна ложка. Якщо ж вони порізані, то їх кількість приблизно повинно відповідати вищевказаним числу.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Так шарами викласти все грибочки. Намагатися при цьому не м'яти їх, але вкладати досить щільно. Зайві порожнечі не дають зберігатися грибам хрусткими. І ще, намагайтеся викладати їх не безладно, а наприклад, тільки капелюшками вгору, або тільки капелюшками вниз. Так краще збережуться пластини грибів, які не поламаються при зберіганні і при подальшому їх вилученні з ємності.

І не забувайте пересипати їх сіллю. Не бійтеся, багато не буде. Гриби досить щільні, і потрібна сіль, щоб вони змогли добре посолити всередині. Приблизно в середину покласти ще гілочку кропу і порізаний зубчик часнику.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

10. Злитий розсіл довести до кипіння і залити їм банку до самого верху. Так, щоб при накриванні її кришкою, зайва рідина вилилася. Кришку закриття або надіти капронову.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

11. Дати охолонути і потім поставити на зберігання в темне прохолодне місце. У квартирі зберігати гриби можна тільки в холодильнику. У своєму будинку можна використовувати і холодний підвал.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Готовий продукт можна їсти вже через тиждень. Звичайно, грибочки ще до кінця не встигнуть набрати свою силу, але будуть вже досить смачними. Повний смак вони набирають приблизно через три - чотири тижні.

Подавати грузді можна до гарячої відварної картоплі. Дуже смачно приправити їх порізаною цибулею, заправити сметаною або рослинним маслом.

Грузді, солоні в банках гарячим способом. Про те, як солити грузді на зиму в банках ...

Солоні грузді в банках на зиму гарячим способом

Це ще один рецепт, за яким можна приготувати грузді, попередньо замачівая їх. Рецепт також простий, як і запропонований вище, але на нього знадобиться більше часу. І час це якраз знадобиться саме для замочування.

Як вже говорилося, замочувати гриби можна і добу, і двоє. Автор ролика пропонує добу.

Давайте будемо дивитися, як це робиться.

Грибочки вийшли дуже красивими, біленькими. І я впевнена, що дуже смачними.

Солоні гриби можна використовувати не тільки в повсякденній їжі, завжди відмінно подати їх до святкового столу. Така закуска завжди бажана на столі до будь-якого свята.

Також з солоними грибами можна готувати солянки, розсольники, або інші супи. А також можна використовувати їх для приготування других страв, або додавати в якості інгредієнта в салати. Так салат «Грибна галявина», або «Соняшник» просто не мислимі без додавання грибів. І якщо в оригіналі ми використовуємо шампіньйони, або інші мариновані гриби, то з додаванням солоних, ми можемо отримати нові цікаві смаки.

Коли солоні грузді стоять в холодильнику, можна не побоюватися, що сім'я залишиться голодною. Швидко відкривши макарони, або картоплю, діставши заповітну баночку, і заправивши вміст маслом, вже через півгодини після початку приготування, на столі буде стояти смачний бажаний вечерю.

Тому, якщо є можливість посолити гриби, не втрачайте її. Тим більше, що саме соління із запропонованим рецептом не завдасть Вам ніяких турбот.

Смачного!

Радимо прочитати

Борщ холодний - класичний рецепт смачного холодного супу ... Приготуємо на дачі?
Продовжуючи тему холодних супів, хотілося б розповісти вам про те, як приготувати борщ холодний. Класичний рецепт цього холодного, вже дуже мені полюбився. У жарку пору року саме подібні страви
Мариновані кабачки як грузді на зиму - рецепт сирих кабачків з покроковими фото
Такі кабачки я хотіла приготувати вже давно, так як одного разу пробувала їх в гостях, а от самій зробити руки не доходили. А в цьому році у нас вродило так багато кабачків, що просто гріх не
Консервована квасоля в томатному соусі на зиму - рецепт з покроковими фото
ми Зібрали в цьому році урожай квасолі, зазвичай пересипаємо її в тряпочна мішок і вона зберігається так всю зиму, йде вона у нас виключно тільки на борщ. В цьому році вирішила заготовити якусь
Швидкі кабачки по-корейськи на зиму
Кабачків зазвичай виростає стільки, що не знаєш, куди їх прилаштувати. І якщо огірки, наприклад, шкода пускати на нові експерименти і рецепти, то з кабачками проблем немає, їх море. От і вирішила я в

0 комментариев

X

Зарегистриваться
/Войти

На початок сторінки