Млинці на воді. 8 смачних покрокових рецептів тонких млинців з дірочками
Здавалося б, зовсім недавно почалася зима. І щойно відсвяткували Новий Рік та Різдво. Але зовсім скоро, вже в лютому, будемо проводжати зимушку. Адже саме тоді починається найвеселіше свято - Масляна.
За традицією Масляний тиждень триває цілих 7 днів. Весь тиждень свято відзначають широко і весело! А найголовніше частування в ці дні - млинці. Тобто свято не тільки веселе, а й «смачний».
Млинці, як відомо, уособлюють Сонечко. Всі ми чекаємо, коли воно зігріє і пробудить нашу землю від зимової сплячки. Тому і намагаємося піч ці маленькі «сонечка» весь святковий тиждень. І у кожної господині є свої улюблені рецепти, за якими вона готує їх для своєї родини.
Однак, потрібно сказати, що справа ця зовсім не проста. Потрібна певна вправність і досвід. А також потрібен хороший рецепт. Не всі молоді господині мають всі ці навички та вміння. І наше завдання допомогти їм в цьому.
Ми вже готували млинці на молоці. В одній зі статей готували їх за різними сучасним і старовинними рецептами. В іншій пекли смачні рум'яні вироби тоненькими і ажурними. Не оминули увагою і улюблені багатьма рецепти на кефірі. А сьогодні я розповім, як їх можна приготувати на звичайній воді.
зміст:
- Смачні тонкі млинці з дірочками на швидку руку
- Оригінальний рецепт приготування на воді і молоці з горіховою борошном
- Тонкі млинці на воді і яйцях (покроковий рецепт)
- Рецепт пісних млинців з содою без використання яєць
- Готуємо тонкі дріжджові млинці з прісного тіста без яєць
- Заварні млинці на молоці і окропі
- Відео про те, як приготувати тонкі млинці на мінералці і молоці
- Смачні дірчасті млинці на мінеральній воді без молока
Смачні тонкі млинці з дірочками на швидку руку
Такі млинці мають російське назва «Скороспілі» або «скородумки». Готуються легко і просто. Приготувати їх можна як на молоці, так і на воді.
А ми будемо готувати їх якраз відповідно до сьогоднішньої заявленої темою.
Нам знадобиться:
- вода - 1 літр
- борошно - 0,5 кг
- яйця - 3 - 4 шт
- цукор - 2 ст. ложки
- сіль - 1 ч. ложка
- лимонна кислота - 0,5 ч. ложки
- сода - щіпка
- рослинне масло - 5 -6 ст. ложок + масло для смаження
приготування:
1. Яйця розбити в глибоку миску. Додати відразу ж все сипучі інгредієнти, а саме сіль, цукор, соду і лимонну кислоту. Якщо готові вироби будуть не солодкими, то можна використовувати тільки дві столові ложки цукру. Якщо ж захочете зробити їх послаще, то можна взяти і три, і чотири ложки.
2. Перемішати відразу ж все компоненти. Користуватися для цього найкраще віночком. А можна задіяти і міксер на невеликій швидкості.
3. Заздалегідь приготувати воду. Її слід закип'ятити і остудити до кімнатної температури, або ж ще краще, якщо вона буде теплою. Потім додати її в отриману суміш. Можна влити одразу всю, а можна тільки половину, або трохи більше.
4. Поступово всипати просіяне через сито борошно.
Робити це потрібно обов'язково. Під час цієї дії борошно насичується киснем, що дозволяє отримати більш ніжні готові вироби.
Перемішати вміст. І тут якраз буде грати роль, всю воду Ви вилили, або тільки її частину. Якщо вилили відразу всю, то перемішати буде складніше. Утворюватимуться грудочки і їх потрібно буде розбити. Тому, якщо розмішуєте тісто ложкою, то наливайте тільки половину, або трохи більше. Потім, після додавання і перемішування борошна, можна буде додати і все інше.
А якщо користуєтеся міксером, або віночком, то можна вливати відразу всю воду. Механістичний спосіб швидше дозволить впоратися з грудочками.
5. Додати рослинне масло і знову перемішати. У результаті повинно вийти тісто, схоже за консистенцією на густий кефір, ряжанку, або рідку сметану. Стояти такому тесту довго не потрібно. На те воно і скоростигла.
6. Відразу ж прогріти сковорідку, а ще краще дві. Змастити їх рослинною олією за допомогою силіконової пензлика, або половинкою очищеної картоплини, як раніше змащували. І випікати тонкі млинці з дірочками. «Рум'яні» вибирайте по-своєму смаку. Можна, щоб вироби були бліденькі, а можна, щоб позажарістее. Тут вже хто-як любить. Для мене вони середньої «рум'яності» найкраще. Вони і красиві і смачні.
Перед кожною новою порцією тесту можна змащувати сковорідку новою порцією масла в невеликій кількості. Так готові вироби будуть мати більшу кількість дірочок і красивіший рум'янець.
Мені подобається змащувати кожен спечений екземпляр вершковим маслом. Потім так їх і їсти, запиваючи гарячим чаєм. А хтось любить запивати молоком.
Такі млинці добре готувати під різну поживну начинку. Наприклад, коли робиш їх з м'ясом, з сиром, або з ікрою. В цьому випадку молоко в складі тесту зовсім не обов'язково. Готову страву і без того виходить дуже смачним.
А буває, що в холодильнику просто немає молока. А Горяченков, з пилу, з жару, ох як хочеться, а ось в магазин бігти за ним - зовсім не охота. Ось тоді цей спосіб і приходить на допомогу. І ніхто навіть не помічає, що в складі інгредієнтів ми не використовували молоко, або кефір.
Оригінальний рецепт приготування на воді і молоці з горіховою борошном
Це дуже смачний рецепт, який як-правило не залишає байдужих. Всі питають, а який там такий використовується компонент, що дозволяє отримати такий дивовижний смак.
Нам знадобиться:
- вода - 100 мл
- молоко - 1 стакан
- яйце - 2 шт
- борошно - 0,5 склянки
- крохмаль - 1 ст. ложка
- ядра волоських горіхів - 2/3 склянки
- масло рослинне - 3 ст. ложки + масло для смаження
- цукор - 2 ст. ложки
- сіль - 0,5 ч. ложки
- сода - 0,5 ч. ложки
приготування:
1. Волоські горіхи подрібнити в муку. Для цього можна скористатися блендером.
2. Яйця розбити в миску і додати до них сіль і цукор. Збити міксером.
3. Далі нам знадобиться тепле молоко і така ж тепла вода. Все це потрібно додати в яєчну суміш і перемішати. Туди ж додати і приготоване рослинне масло.
4. З'єднати борошно, соду і крохмаль і просіяти все це через сито. Крохмаль можна використовувати будь-який - і картопляний, і кукурудзяний. Причому другий використовувати навіть краще, він робить борошно легше і легше.
А соду можна цілком замінити розпушувачем. Але взяти їх 0,5 ч. Ложки, як соду, а одну чайну ложку.
5. Вмішати сипучу суміш в рідку і замісити тісто. Можна це зробити віночком, або скористатися міксером при роботі на невисокій швидкості.
6. Наступним етапом нам потрібно всипати отриману горіхову борошно в рідку складову. І знову перемішати. Дати постояти і настоятися 15 - 20 хвилин. Необхідно, щоб всі компоненти з'єдналися в одне ціле.
7. Гарненько прогріти сковорідку і змастити її маслом. Краще використовувати сковорідку з невеликим діаметром дна. В цьому випадку млинці буде простіше перевертати. Спекти невеликі за розміром вироби, обсмажуючи їх з двох сторін. Для швидкості можна пекти відразу на двох сковорідках.
8. Кожен раз перед новою партією тесту змащувати дно і стінки посуду.
Подавати готові вироби можна зі сметаною, або сметаною збитою з цукром. Це вже у нас вийде сметанний крем. А якщо додати до нього і ягоди, то це буде супер смачно! А можна просто полити готові ласощі медом. І вони від цього стануть ще смачніше.
Замість волоських горіхів можна використовувати і підсушений на сковорідці арахіс, мигдаль, або інші сорти цього продукту.
Тонкі млинці на воді і яйцях (покроковий рецепт)
За цим рецептом можна готувати як солодкі вироби, так і не солодкі. Виходять вони хоч і ніжними, але досить щільними. Тому відмінно підходять для загортання різного роду начинки.
Рецепт приготування у нас сьогодні на воді, але можна готувати і з молоком.
Нам знадобиться:
- вода - 500 мл
- борошно - 1,5 - 2 склянки
- яйця - 2 шт
- сіль - 0,5 ч. ложки
- цукор - 1 ст. ложка (для солодких - 3 ст. ложки)
- ванільний цукор - 0,5 ч. ложки (для солодких виробів)
- розтоплене вершкове масло - 1 ст. ложка
- рослинне масло для смаження
приготування:
1. Розбити в зручну для замісу тіста миску два яйця.
Додати сіль і цукор і збити віночком до однорідності. Як Ви вже зрозуміли, якщо хочете отримати солодкі вироби, то цукру потрібно додати 3 ст. ложки і плюс ванільний цукор.
2. У миску влити воду. Використовувати її можна як сиру, так і кип'ячену. Якщо водичка буде кімнатної температури, або злегка теплій, то це буде навіть краще.
Продовжити перемішувати суміш за допомогою віночка. Нам потрібна буде однорідна маса з невеликою шапочкою бульбашок зверху.
3. Приготувати дві склянки борошна. Якщо у Вас стакан об'ємом в 300 мл, то знадобиться приблизно півтори склянки. Якщо він менше, то відповідно і борошна знадобиться трохи більше.
У будь-якому випадку всипати її невеликими порціями. І краще, їли вона буде просіяного. Робити це при замішуванні тіста завжди слід обов'язково.
У міру додавання борошна суміш слід перемішувати. Можна використовувати для цього міксер, але і віночок також підійде. Якщо справляєтеся і суміш виходить однорідною і без грудочок, то все відмінно. Якщо немає, то візьміть міксер і збийте масу ім.
4. Тісто має вийти досить рідким. Приблизно, як ряжанка, або кефір, або як рідка сметана. Чим воно рідині, тим тонше вийдуть рум'яні вироби. Однак, якщо борошна мало, і тісто вийде дуже рідким, то готові млинці важко буде перевертати. Вони просто будуть рватися.
5. У нас залишилося ще вершкове масло. Попередньо його треба буде розтопити. Потім вилити в суміш. Знову перемішати і дати тісту можливість постояти 5 - 10 хвилин.
Масло дає ніжний смак і приємний аромат. Тому додавати його завжди рекомендується.
6. Підготувати сковороду. Для цього її потрібно ретельно прогріти і змастити олією - і дно, і боки. Користуватися для цього можна силіконової пензликом або по-старому половинкою очищеної картоплини. Ополоником вилити тісто на підготовлену поверхню. Нагадаю, що вона повинна бути добре прогріта.
Коли виллє тісто, воно тут же повинна буде прихопити. Це означає, що на зворотному боці поверхні рідка маса практично миттєво покривається как-будто пленочкой. Запекти виріб до рум'яного стану.
Після чого перевернути на іншу сторону. Якщо добре прогріли і змастили сковорідку, то зробити це буде легко.
Всього часів на випікання з двох сторін знадобиться не більше 2 хвилин. Сильно «рум'яні» вироби не треба. Вони повинні радувати око і не треба запікати їх до коричневого стану.
7. Перед кожною новою партією тесту, сковорідку краще змащувати маслом. Вогонь тримати великим, щоб робоча поверхня не остигала.
8. Готові ласощі складати на тарілку гіркою, щоб вони швидко не холоднішими. Можна кожен з них додатково змащувати вершковим маслом.
А якщо будете подавати їх згодом зі сметаною, або фруктами, то можна залишити і в такому вигляді.
Рецепт пісних млинців з содою без використання яєць
Хочу запропонувати Вашій увазі ще один дуже цікавий рецепт. У ньому ми будемо використовувати не тільки воду, але і чайну заварку.
Нам знадобиться:
- вода - 500 мл
- борошно - 8 - 9 ст. ложок
- цукор - 2 ст. ложки
- сіль - 0,5 ст. ложки
- рослинне масло - 2 ст. ложки
- сода - 0,5 ч. ложки
- лимонний сік - 1 ч. ложка
- пакетик чорного чаю - 1 шт
приготування:
1. Чайний пакетик помістити в стакан і залити 200 мл окропу. Залишити на 5 хвилин заварюватися. Періодично переміщаючи його вгору - вниз, щоб встиг з'явиться колір. Потім пакетик прибрати.
2. Приготувати миску і вилити чай в неї. Додати 300 мл холодної води.
3. Потім всипати сіль і цукор і перемішати до їх повного розчинення.
4. Борошно просіяти і додати в отриману рідку суміш. Перемішати вміст за допомогою ложки або віночка. Повинна вийти однорідна рідка маса, схожа за консистенцією з ряжанкою.
5. Влити олію. Соду загасити соком лимона і додати в вміст. Все перемішати, знову ж скориставшись віночком. Дати постояти 5 - 10 хвилин.
6. Потім прогріти сковорідку. Якщо її поверхня дозволяє, то можна випікати вироби без масла. Якщо ж ні, то змастіть жарочні поверхню невеликою кількістю, хоча б для першого примірника.
7. Готові млинці скласти стопкою. Вийшли вони у нас мереживними, тоненькими, з дірочками, злегка золотистого кольору. Це чайна заварка посприяла цьому! І смачно, і красиво!
Подавати зі сметаною, або маслом. Хто як більше любить.
Готуємо тонкі дріжджові млинці з прісного тіста без яєць
З дірочками можна спекти млинці і з дріжджового пісного тіста. У складі немає ні молока, ні яєць. А наші маленькі «сонечка» виходять дуже смачними і красивими. І вони відмінно буду сприйняті на пісному столі. Адже після Масниці почнеться Великий Піст.
Нам знадобиться:
- вода - 1 літр
- борошно - 300 гр
- дріжджі свіжі - 15 гр
- цукор - 2 ст. ложки
- сіль - 1 ч. ложка
- рослинне масло - 50 мл
приготування:
1. У велику миску або таз влити воду. Для кращого підйому і замісу тіста вона повинна бути теплою. Додати туди ж свіжі сирі дріжджі і розмішати до повного розчинення. Бажано, щоб не залишилося ніяких грудочок.
2. Всипати в миску сіль і цукор, перемішати до розчинення.
3. Борошно просіяти і поступово ввести в отриману суміш. Нам знадобитися трохи менше двох склянок. Пам'ятаємо, що в склянці міститься 160 грам, а нам треба всього 300. У будь-якому випадку при додаванні борошна потрібно буде дивитися на отриману консистенцію. І визначати, варто додавати ще чи ні. Тісто має вийти досить рідким.
Таке рідке тісто дозволяє спекти дуже тонкі і красиві готові вироби. І якщо ми хочемо такі отримати, то муки не треба додавати занадто багато.
Перемішувати вміст найкраще за допомогою віночка. У ньому не повинно залишитися ніяких грудочок.
4. Як тільки вдасться домогтися такої консистенції, то можна додавати і рослинне масло. Його слід також перемішати. І можна залишити тісто для настоювання. Найкраще поставити його в тепле місце і накрити кришкою або рушником. Час для підходу тесту можна визначити в 30 - 40 хвилин. Це якщо у Вас гарні свіжі дріжджі.
Якщо ж ні, то можна збільшити час ще в половину.
Як ми можемо бачити вже навіть без настоювання, на поверхні стали з'являтися маленькі бульбашки. Це означає, що дріжджі включилися в роботу.
5. Через відведений час тісто має піднятися і збільшитися в обсязі в півтора - два рази. Також воно трохи загусло. Можна приступати до випічки.
6. Для цього потрібно гарненько прогріти сковорідку і потім налити в неї тоненький шар тіста. Посуд годі й змащувати маслом, воно у нас вже є в складі. Однак, якщо сковорідка пече не дуже ..., то можна змастити поверхню. Хоча б для першого млинця, який як відомо може бути і грудкою.
7. Перед кожною заливкою тесту в сковорідку його потрібно перемішувати. Наливати тонким шаром і вчасно перевертати, щоб наші вироби надмірно не рум'янилися.
Як бачите млинці вийшли тоненькими, з дірочками і дуже красивими. І звичайно ж смачними. А інакше і бути не може!
Так що готуйте і їжте на здоров'я!
Заварні млинці на молоці і окропі
Багато разів задавала собі питання «Чому саме за цим рецептом виходять самі« дірчасті »млинці»? І так і не знайшла відповіді. Я пам'ятаю, коли вперше мені попався цей рецепт, я настільки боялася готувати по ньому. Мені здавалося, що я просто заллю компоненти окропом і все це викину.
Але все виявилося зовсім не так! Все вийшло на найвищому рівні.
Нам знадобиться:
- окріп - 250 мл
- тепле молоко - 500 мл
- борошно - 320 гр (2 склянки по 250 мл)
- яйце - 3 шт
- масло рослинне - 1 ст. ложка
- масло вершкове - 1 ст. ложка
- цукор - 1 ст. ложка
- сіль - 1 ст. ложка без гірки
приготування:
1. У мисці для замішування тіста змішати просіяне через сито борошно, сіль і цукор.
2. Додати молоко. Воно повинно бути не гарячим і не холодним. Найкомфортніша для цього температура - кімнатна. А це означає, що його потрібно заздалегідь дістати з холодильника. Втім, як і яйця.
Змішати рідку складову тесту з сухою так, щоб в ньому не залишилося жодної грудочки. Тут важлива швидкість. Заміс потрібно робити швидко.
3. Потім по одному ввести всі яйця, кожен раз перемішуючи всю масу в цілому.
4. Найбільш останньому інгредієнтом на даному етапі у нас буде окріп. Прямо як там не є крутий. Сміливо вливайте його в миску і також сміливо розмішуйте вінчиком.
Потім миску потрібно буде прикрити. Підійде або кришка, або рушник, або харчова плівка. Залишити в такому положенні мінімум на 30 хвилин.
5. За цей час тісто настоїться і охолоне. І можна влити в нього розтоплене вершкове і рослинне масло.
Доданий вершкове масло робить готові вироби м'якими, ніжними і з дуже приємним запахом і смаком.
6. Смажити млинці слід на добре розігрітій сковорідці. Можна без масла. За умови, що Ваша сковорідка використовується тільки для їх випік.
Якщо ж ні, тоді її потрібно змастити маслом і дати зігрітися йому, і тільки після цього починати випічку.
Відео про те, як приготувати тонкі млинці на мінералці і молоці
Дуже смачні і ніжні млинці можна приготувати на мінеральній воді. І наступні два рецепта ми і будемо готувати саме на ній.
І першим рецептом я вирішила включити відео, щоб Ви не занудьгували від читання. Тим більше, що він дуже хороший!
Ка бачите, все досить просто! А як виходить смачно! Просто пальчики оближеш!
Так що готуйте і їжте на здоров'я!
Смачні дірчасті млинці на мінеральній воді без молока
Для цього рецепта беріть для замісу тіста сильно газовану бутильовану воду.
Нам знадобиться:
- газована вода - 500 мл
- борошно - 250 гр
- сіль - 0,5 ч. ложки
- цукор - 1 - 2 ст. ложки
- масло рослинне - 75 мл
приготування:
1. Приготувати глибоку миску для замісу. Просіяти в неї борошно, додати сіль і цукор. Перемішати.
2. Для замісу краще і простіше використовувати міксер. Хоча якщо його немає, то це зовсім не біда. Просто часу на заміс знадобиться трохи більше. Приготуйте також і воду. Її найкраще мати кімнатної температури, або навіть злегка теплій. З такою водою готові вироби вийдуть більш ніжними.
3. Потихеньку вливаючи однією рукою воду з пляшки, інший в цей час перемішуйте. Всю рідина відразу не виливайте, щоб легко розбити всі грудочки. Коли маса стане повністю однорідною, то можна вилити і всю воду, що залишилася. Після чого ще раз перемішати.
Тісто вийде, як рідка сметана.
4. А щоб при смаженні заготовки не прилипали до сковорідки, в тісто потрібно додати рослинне масло. Знову перемішати. Дати трохи постояти, щоб інгредієнти розійшлися.
5. Тим часом гарненько розігріти сковорідку. Її робоча поверхня повинна бути дуже гарячою. Її також слід змастити додатковою порцією масла, і дати зігрітися йому. Однак не до стану, щоб воно почало диміти.
6. Набрати трохи більше половини ополоника тесту і вилити на середину сковорідки. Потім обертаючи сковорідку з боку в бік, дати можливість розтектися масі тонким шаром. Не баріться при цьому. Від цього буде залежати товщина млинчика в цілому. Якщо любите їх тоненькими, то наливайте трохи менше тесту і устигайте обертати сковорідку.
7. Випікати до стану, коли краєчки стануть трохи підсихати і рум'яна. На видимій стороні виробу не повинно залишитися при цьому рідкого тесту. І як бачите, вона покрилася красивими маленькими дірочками.
Це означає, що виріб пора перевертати на іншу сторону. Там випікаємо секунд 20 - 25, а то і менше. Час залежить від матеріалу, з якого зроблена Ваша сковорідка і від вогню, на якому випікаєте.
8. Таким чином піч все млинці. Маслом сковорідку можна більше не змащувати. Але якщо хочете, щоб вони були якомога краще, то можна і змастити трошки.
9. Складати їх краще один на одного. Так вони будуть повільніше остигати і не підсохнуть завчасно.
Подавати можна хоч з чим, тобто на свій розсуд. Виходять вони не пухкими, а досить щільними. Тому цілком підходять і для загортання всередину начинки. Або ж можна просто подати їх з медом, з маслом або сметаною.
З гарячим чаєм або молоком це буде просто смакота!
Ось такі у нас сьогодні вийшли рецепти. За ним ми напекли смачненького і на простій воді, і на мінеральній, і на окропі, і навіть на чайній заварці. У нас вийшли і прісні, і дріжджові млинці, з яєць і без них. А також є рецепт, де замість звичайного борошна, ми використовували горіхову.
Тобто я вважаю, що ми сьогодні охопили дуже велику інформацію на цю тему. І я також сподіваюся, що вона буде для Вас корисною!
Печіть млинці, радуйте свою сім'ю.
Смачного!