Кабачкова ікра по ГОСТу
ГОСТівські рецепти вважалися і вважаються еталонними. Це саме ті страви, за якими тужать ті люди, хто жив за часів СРСР. Це не дивно, адже в стравах, приготованих по ГОСТу, є не тільки присмак ностальгії, а ще й відпрацьована роками рецептура, складена і вивірена досвідченими кухарями і технологами.
Готування блюд по ГОСТу сьогодні дуже популярна і приваблює багатьох любителів домашніх рецептів. І незважаючи на деякі труднощі в перерахунку промислових порцій на свої, сімейні, результат приготування завжди радує. Що вже говорити про славнозвісної кабачкової ікри? Адже більшість людей цю ікру представляють саме в ГОСТІВСЬКА обличчі: яскравого оранжевого кольору, однорідна і кремова, неймовірно ароматна і запашна.
Цей рецепт кабачкової ікри по ГОСТу придатний для того, щоб заготовляти її на зиму. Але будьте уважні, залишаючи її у великій кількості в холодильнику на увазі: вже на ранок вона може безслідно зникнути, а у всіх домашніх на обличчях обов'язково з'явиться широка і задоволена усмішка.
Інгредієнти для приготування 0,5-літрової банки ікри
- 1 кг кабачків
- 80 грамів томатної пасти
- 60 грамів моркви
- 50 мл рослинного масла
- 40 грамів цибулі
- 20 грамів кореня селери або петрушки
- 1,5 ч. Ложки солі
- 1 ч. Ложка цукру
- 1 грам перцю (1: 1 чорного горошком і запашного)
Як приготувати кабачкову ікру по ГОСТу
Для приготування кабачкової ікри віддавайте перевагу невеликим плодам - вони ніжніше і за смаком, і по консистенції, а значить, ікра вийде набагато більш кремовою. Крім цього, в маленьких кабачках кісточки не потрібно видаляти. У великих кабачків видалення кісточок - це обов'язкова процедура.
Отже, кабачки ретельно вимийте і зніміть з них шкірку.
Наріжте кабачки шматочками близько сантиметра завтовшки.
У гарячу сковороду влийте половину рослинного масла і обсмажуйте кабачки на середньо-сильному вогні, поки вони не почнуть ставати рум'яними. Вогонь неодмінно повинен бути немаленьким, щоб кабачки не почали віддавати воду і гаситися в ній - необхідно саме обсмажування.
Поки обсмажуються кабачки, наріжте цибулю, а моркву і корінь селери (петрушки) натріть на крупній тертці.
Кабачки перекладіть в інший посуд, в сковороду влийте масло і обсмажуйте в ньому овочі до м'якості.
Після цього з'єднайте овочі і перемішайте їх. Не забудьте вилити в овочі все масло, в якому вони обсмажувалися.
За допомогою блендера ретельно подрібніть овочі в пюре - воно повинно бути максимально однорідним.
Надішліть ікру на сковороду або в невелику каструлю і тушкуйте її 15-20 хвилин на мінімальному вогні, щоб злегка випарити вологу і ікра стала ще густішою. Потім додайте в ікру томатну пасту і гарненько умішайте її, тушкуйте блюдо ще 5 хвилин.
Приготуйте спеції. Як видно з фото, 1 грам перцю - це три горошини запашного і 10-11 горошин чорного перцю.
Чорний і запашний перець подрібніть на кавомолці або в ступці.
Додайте сіль, цукор і перець в ікру.
Перемішайте блюдо, щоб спеції рівномірно розподілилися, і зніміть ікру з вогню.
Якщо ви готуєте кабачкову ікру для консервації на зиму, розкладіть її по стерильним банкам і укупорьте. Якщо ж ви готуєте ікру просто так, в якості закуски, то дайте їй постояти під кришкою годину-півтори, перш ніж ласувати - так вона настоїться і насититься ароматами.