Млинці з гречаного борошна на молоці
Серед млинців найбільш поширеними є варіанти на основі пшеничного борошна: як дріжджові, так і прісні. Але варто спробувати і менш звичні млинці з гречаного борошна - це дуже смачні ласощі. За смаком вони досить сильно відрізняються від пшеничних побратимів, нагадуючи гречану кашу, тому якщо ви відносите себе до шанувальників цієї страви, ви точно полюбите і гречані млинці.
Тісто для гречаних млинців готують трохи густіше по консистенції, ніж для приготування простих пшеничних млинців. Крім того, в гречане тісто обов'язково вводиться трохи пшеничного борошна, щоб поліпшити його клейкі властивості. Якщо ж ви вирішите відмовитися від додавання пшеничного борошна, пам'ятайте, що ви ризикуєте отримати не млинці, а кашоподібну масу, так як вироби будуть просто-напросто розсипатися.
Інгредієнти для приготування 10-12 млинців
- 75 грамів гречаної муки
- 50 грамів пшеничного борошна
- 70 грамів розтопленого вершкового масла
- 2 яйця
- 2 склянки молока
- 0,5 склянки води
- 1-1,5 ст. ложки цукру
- 0,5 ч. Ложки солі
Рецепт гречаних млинців
У мисці змішайте гречану і пшеничне борошно, а також цукор і сіль.
Потім додайте до сухих інгредієнтів яйця.
Після цього влийте в тісто молоко і воду.
За допомогою віночка, міксера або блендера перемішайте тісто - дуже важливо позбутися від усіх грудочок.
Потім введіть в тісто розтоплене вершкове масло.
В результаті у вас повинно вийти тісто, яке за консистенцією буде нагадувати щось середнє між традиційним млинцевим тестом і тестом для приготування оладок.
Розігрійте сковороду. Якщо у вас сковорода з антипригарним покриттям, то масло під час процесу випікання млинців можна взагалі не використовувати. Якщо ж у вас звичайна сковорода, перед випічкою першого млинця змастіть її невеликою кількістю масла за допомогою кулінарної кисті або паперової серветки. Надалі змащувати сковороду не потрібно - завдяки вмісту масла в самому тесті млинці не будуть приставати.
Наливайте на сковороду трохи тесту (приблизно дві третини ополоника), намагаючись якомога рівномірніше його розподілити.
Обсмажуйте млинці з двох сторін, поки вони не стануть рум'яними.
Готові млинці укладіть стопкою або ж відразу загорніть всередину начинку.
Гречані млинці можна подавати як самі по собі, так і фарширувати їх найрізноманітнішими начинками, сдабривать соусами, варенням, сиропами. Незвичайний легкий горіховий смак таких млинців привнесе навіть в звичайні страви щось нове.